Whitesnake: The Purple Album

Και το από κάτω ελπίζω να ήταν ειρωνικό

Μπουρδελο το line up ο david,φυγε εσυ,ελα εσυ.

Ε καλά, απ’ όταν έσπασε το line up του “Ready an’ Willing” τσιφλίκι του ήταν η μπάντα (λες και πιο πριν ήταν πρότυπο δημοκρατικού ανθρώπου ας πούμε - τέλος πάντων). Βάλε στην εξίσωση και την γεροντική άνοια που φαίνεται να του χτυπάει απειλητικά την πόρτα και σταματάς να εκπλήσσεσαι ή να σου τη σπάει. :stuck_out_tongue:

https://www.youtube.com/watch?v=z69sxDq3Ybc

κάτι μεταξύ Όλγας Τρέμη και Γιάννας Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη :stuck_out_tongue:

Η φατσα του νεου κιθαριστα δεν μου κολλαει και πολυ με τη φατσα του david.:stuck_out_tongue:

Aκομα και σε αυτο το κομματι,ο ηχος της φωνης του ακουγεται πλαστικ.

Αυτή εδώ η εκτέλεση

[B]ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ.-[/B]

Ωχ θεουλη μου… Δεν ακούγεται…

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

…τι διάολο τον έπιασε#-o…πάντως και μαυτή η παπαριά θα πουλήσει οπότε ο καλιτέχνης δικαιώνεται:-k

:):!:

Χαλι μαυρο… Γιατι ρε David, γιατι? [-X

[B]DAVID COVERDALE: “FUCK OFF TO YOUR BEDROOM”!
[/B]
Ιδιαίτερα ενοχλημένος εμφανίστηκε ο David Coverdale όταν δημοσιογράφος του περιοδικού Classic Rock τον ρώτησε αν έχει αντιληφθεί τον αρνητικό αντίκτυπο που έχει η κυκλοφορία του “The Purple Album” για τους οπαδούς των Deep Purple και των Whitesnake. Ο Coverdale απάντησε -μεταξύ άλλων- τα εξής: [B]“Φυσικά και το γνωρίζω. Αλλά, από την άλλη, έχεις δει τα νούμερα των παραγγελιών για το δίσκο; Ποτέ δεν έγραφα μουσική για όλους εκείνους που μόνιμα γκρινιάζουν και μισούν τους πάντες. Αυτοί δεν πρόκειται να αγοράσουν το δίσκο μου…ούτε καν ένα εισιτήριο για μία συναυλία μου. Γιατί, αλήθεια, να ενδιαφερθώ για το τι λένε;Το πιο πιθανό είναι ότι κάθονται στο σπίτι τους και σερφάρουν στο internet με το wifi της μητέρας τους! Οπότε, ποιοι είναι αυτοί που μπορούν να με κριτικάρουν όταν έχω πουλήσει εκατομμύρια δίσκους και έχω παίξει με δύο τεράστια συγκροτήματα; Fuck off to your bedroom” [/B]

http://rockpages.gr/el/nea/item/1248-david-coverdale-fuck-off-to-your-bedroom

Καταλαβε τη μαλακια της αρπαχτης αλλα σιγα μην το παραδεχοταν.:stuck_out_tongue:

Καλή φάση να είσαι τελείως ανύπαρκτος ως καλλιτέχνης για 25 χρόνια και να συνεχίζεις να εισπράττεις και να υπάρχουν εκατοντάδες καλύτεροι από εσένα που κυκλοφορούν απείρως καλύτερη μουσική και παρόλα αυτά την παλεύουν με το ζόρι. Τι να πουν κι αυτοί; “Πουτάνα κοινωνία;”;

Του τύπου αυτού απλώς του έκατσε το λαχείο (να τον διαλέξει ο Blackmore), είχε και καλή φωνή once-upon-a-time και του δίνουμε περισσότερη σημασία από π.χ. τον Rod Evans. Μηδενικό. Πάω να ακούσω Ian Gillan ή Ronnie James Dio ή τέλος πάντων ένα σοβαρό τραγουδιστή.

Στο stormbringer όμως ήταν άπαιχτος!

Μαρεσει που θελε κ reunion με MIII.θα τον εξαφανιζε ο Hughes ιδου … https://www.youtube.com/watch?v=x_drspegRrA

…θα άξιζε και για τον Hughes ένα τέτοιο reunion:):!:

WHITESNAKE GLENN HUGHES DAVID COVERDALE “You Keep On Moving” THE SABAN THEATER 6/9/2015
WHITESNAKE WITH GLENN HUGHES DAVID COVERDALE LAY DOWN STAY DOWN THE SABAN THEATER 6/9/2015

  1. :country:\:D/

συγκινηση…

Εναλλακτικά, θλίψη στη σύγκριση της διατήρησης φωνών…

(καλά αυτός ο Hughes, πέρα από σούργελο, είναι θαύμα της φύσης που σε αυτή την ηλικία και με τόσα χρόνια ναρκωτικών, έχει τέτοια φωνή…)

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

Καλα αντι να τον φωναξει στο burn…:roll:καλο το keep on moving παντως.