Whitesnake

Σε λίγο θα ακούσουμε ότι ήταν και το καλύτερο album τους, ήμαρτον…

Album κλασεις ανωτερο απο την πλειοψηφια κυκλοφοριων του ειδους (hard rock) τα τελευταια 5 χρονια.

Αυτο μου ειναι αρκετο για το Good to be bad και σιγουρα θα μου ειναι αρκετο και για το Forevermore.

έχει τραγουδάρες το GOOD TO BE BAD, εντυπωσιακή επιστροφή του COVERDALE…

ακούστε το νέο τραγούδι των WHITESNAKE - [COLOR=“Red”]Love Will Set You Free[/COLOR]

Track list: FOREVERMORE (2011)

Steal Your Heart Away
All Out Of Luck
Love Will Set You Free
Easier Said Than Done
Tell Me How
I Need You (Shine A Light)
One Of These Days
Love And Treat Me Right
Dogs In The Street
Fare Thee Well
Whipping Boy Blues
My Evil Ways
Forevermore

David Coverdale - vocals
Doug Aldrich - guitar
Reb Beach - guitars
Michael Devin - bass
Brian Tichy - drums

13 κομμάτια ε;;; Μια χαρά. Αν είναι όλα επιπέδου Love Will Set You Free… Το album απλά θα ΣΠΕΡΝΕΙ!!!

Ωραίος ακούγεται ο γερο-Cov στα αυτιά μου πάντως!!!

Kαλα δεν μπορουμε να κρινουμε απο μισο κομματι,ο ηχος του κομματιου σε παραπεμπει εκει που σταματησε το Good to be bad,λιγο τα ντραμς δεν μου εκαναν καλη εντυπωση στο Love Will Set You Free.

ναι, είναι απόν ο ALDRIDGE :frowning:

E δεν είναι καινούριο αυτό! :wink:

Ελπιδοφορο το αποσπασμα 8)

Astaldo, χάθηκαν τα δυναμικά drums εννοώ …

ααααα οκ παρεξήγησα. Ντάξει ο μπάρμπας ήταν θεούλης όπως και να το κάνουμε! Αλλά οι whitesnake μια ζωή έτσι ήταν. Coverdale και οι εκάστοτε συνεργάτες του :-s:-s

το κομματι μου αρεσει ,οσο αφορα τη κιθαρα.
Οσο αφορα τη φωνη, ελπιζω να ειναι πιο “δουλεμενο” οταν τελικα κυκλοφορησει, καθως δινει μεν την αισθηση του “οδηγου” αλλα δεν παυει να με βαζει σε σκεψεις.
απο το αποσπασμα παντως και μονο,“ακουω” και τα “κλασσικα κλισε” στη συνθεση αλλα και τους στιχους των τελευταιων προσπαθειων του Coverdale.
Περιμενω λεμε.

Καλά, και ο Brian Tichy δεν είναι κάνας τυχαίος. Συμμετοχές σε Derek Sherinian, Vinnie Moore, Billy Idol, κλπ. κλπ.

(μεγάλη λίστα, τσεκάρετε εδώ για περισσότερα)

Εμενα μου αρεσε αρκετα το αποσπασμα απο το κομματι, εχει μια 80ιλα… Λετε?

το ακουσα κ εγω, καλο για πρωτο δειγμα…:wink:

Γέρασε ο Cov??? Τα φάγαν τα ψωμιά τους οι Snakes???

ΔΕΕΕΕΕ ΝΟΜΙΖΩ

Whitesnake - Love Will Set You Free

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!

:thumbup:

μιάμ!

γαμησε!! :thumbup:

[SPOILER]…αλλα ο Coverdale οντως γερασε! μετα απο τοσες πλαστικες κλπ εχει γινει σαν τον Keith Richards…τι τα ηθελε τα κοντινα στο βιντεο κλιπ??:p:p[/SPOILER]

Respect στον drummer που φοράει μπλουζάκι με το λογότυπο των Whitesnake της προ-1987 περιόδου.

(αν και δεν κολλάει ιδιαίτερα με την τωρινή περίοδο! :p)