Whitesnake

Από τα αγαπημενα μου στα 80ies συγκροτηματα. Νταξ, για τον David τι να λεμε τωρα, η φωναρα του ταιριαζει απολυτα με το δυναμικο στυλ της μπαντας. μ’ αρεσουν πολυ τα ριφς της κιθαρας, πχ crying in the rain, split it out, fool for your loving… αγαπημενος δισκος το come and get it και saints and sinners

Aγαπημένο group.Από τα early years μέχρι και το…if you want me και το dog.
ο μέγας “καψούρη” ρόκερ κύριος Coverdale,στις καρδιές μας.
Άντε να τον ξαναδούμε όπως το 2003 κι όχι όπως πέρσι…

Χωρίς να τους έχω ψάξει ιδιαίτερα ( τόσα χρόνια ένα best of έχω μόνο ), τους ακούω σε συγκεκριμένες καταστάσεις. τους έχω συνδέσει με αυτό που λέμε "πάμε κανα ροκάδικο σήμερα ρε να γουστάρουμε κλασσικούρες?? " κλπ κλπ! Πέραν από τα κλασσικά τους, να αναφέρω ένα κομμάτι που είναι από τα αγαπημένα μου: Judgement Day.

1987 για παντα…:smiley:

μπανταρα…με εναν απο τους μεγαλυτερους frontman-rock τραγουδιστες που εμφανιστηκαν ποτε…και ισως τον πιο ερωτιαρη απ ολους…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

εμενα μ αρεσουν μεχρι το 1987…μεχρι τοτε μια ποιοτικοτατη hard rock μπαντα που περασαν μεγαλοι μουσικοι,οι μισοι purple,cozy powell,neil murey,bernie barsden…

στη συνεχεια το γυρισαν στο πιο εμπορικο heavy και εγιναν superstars στας $$$$$αμερικας$$$$$…αλλα δεν με χαλαει κι αυτη η εποχη τους…

αλλα προτιμω τους hard rock whitesnake…αγαπημενο album slide it in και lovehunter…

και πανω απ ολα η χροια του coverdale ειναι μοναδικη…

α ξεχασα και η πρωην γυναικα του coverdale που επαιζε στα videoclips του 1987 και πολυ θεομουν#@$@8) 8) 8)

μ αυτην και τον steve vai ξερει κανεις τι παιχτηκε???/:stuck_out_tongue: :roll: :roll:

Διαβασε στην traffic να μάθεις…

:lol:

δεν μ’αρεσουν. γενικα ο coverdale δεν μου πολυαρεσει, αλλα νταξει στους Purple παει κι’ερχεται, τους whitesnake δεν τους παλευω!

πωπω θεα η γυναικα
δεν ξερω τι εγινε!!

ον τοπικ

whitesnake θεοι!!!κομματια υμνοι,φοβερες κιθαρες,φωνητικα σουπερ ουαου και παει λεγωντας!!!

μια εικονα που δυστυχως ενισχυει την καγκουρια της ελλαδας!!!

Καβαρνα,Βουλγαρια!!!

Αυτο.

Αυτο ακριβως

Sigoura mesa sta agapimena sygrotimata kai poio gemates me synaisthima fwnh. Exoun merikes anises stigmes alla genika tous exw poly psila.

Mόνο και μόνο για το 8o oμώνυμο album τους, το αριστουργηματικό

Whitesnake - Whitesnake (1987)

η μπάντα του David Coverdale είναι :respect: !

Πολύ καλός τραγουδιστής, ακόμα καλύτερος frontman και γνήσιος rockstar, σε αυτό το δίσκο καταφέρνει να ενθουσιάσει ολόκληρο τον πλανήτη και να δείξει στα μικρά groups που ξεπετάγονταν τότε από το L.A. ποιός είναι ο αρχηγός! 8)

Ο John Sykes μοιράζει riffs και solos και το rhythm section είναι συμπαγές και στοιβαρό!

Τα videoclips τους γράψανε τη δική τους ιστορία και η 26χρονη (τότε!) Tawny Kitaen άφηνε άφωνο τον αντρικό πληθυσμό με τις πόζες της… :–

Το live τους τον Ιούνιο του 2003 είναι ένα από τα καλύτερα parties / events / lives που έχω παρευρεθεί! :dance:

Οι Whitesnake στα '70s με αφήνουν παντελώς αδιάφορο! :expressionless:

O Coverdale καλός στους Deep Purple, αλλά τους προτιμώ με Ian Gillan! :expressionless:

το 87 είναι ισάξιο με ολόκληρες δισκογραφίες άλλων group της εποχής:wink:

Δεν υπάρχει περίπτωση να ακούσω το όνομα David Coverdale και να μην κάνω αααααααα…

Συμβουλη προς οδοντιατρους λοιπον…Βαζετε Whitesnake κατα τη διαρκεια της εξετασης!!:stuck_out_tongue:

Δν μου αρεσουν καθολου . Ο Coverdale μου αρεσει πολυ αλλα ΜΟΝΟ σε Purple.
Ο 1ος δισκος Whitesnake ειναι Purple σε ΟΛΑ απλα εχει κατωτερη κιθαρα.:slight_smile:

Ωραία μπαντα με μερικά απο το αγαπημένα μου κομμάτια, της εποχής μέχρι το 1987 βέβαια. Προσωπικά το καλύτερο μου είναι το Fool for your loving και το Here i go again.

me too!

πολυ κλαμα!:slight_smile:
αλλα σιγουρα ενα πολυ σημαντικο Group για εκεινη την εποχη!

μένει να δούμε τι θα γίνει με δαύτους και τον καινούριο δίσκο που έβγαινε περίπου τώρα:roll: