Whitesnake

Trexa gyreve. Ton varese pali ton David kai borei na tous diwksei olous.

Αυτές οι φήμες ότι έχουν φύγει κάποιοι (το είχα διαβάσει και κάπου αλλού στο φόρουμ), πού έχουν διαρρεύσει και δεν τις έχω πάρει χαμπάρι; :-k

Ap’ton psyxologo tou! :stuck_out_tongue: "Giatre den eimai kala, pali apelysa to miso/olo mou sygrotima. Den kserw, tin vriskw poly na to kanw ana kairous. Eimai sovara?? :stuck_out_tongue: :smiley:

ήδη ο σοβαρότερος και καλύτερος μουσικός του(μετά το ξύπνημα απ’το λήθαργο) την έκανε από πέρσι.
και οι άλλοι έχουν αλλού δουλειά,σιγά μην περιμένουν πότε θα του’ρθει του Coverdale…

θα’ταν όμορφο,να περιόδευε ως Coverdale πχ και όχι ως Whitesnake,παίζοντας σε μικρούς χώρους,τόσα κομμάτια που έχει χρόνια να παίξει,όπως έκανε σε κάτι unplugged τελευταία.
βλέπε ain’t gonna cry no more,only my soul και διάφορα άλλα…σε πιο…blues/rock φάση,χωρίς τις φιγούρες που δεν ταιριάζουν στην ηλικία του πλεον…

το αυτό^

λατρεύω τον coverdale, μ’ αρέσει σχεδόν οτιδήποτε έχει τραγουδήσει από εποχές government και deep purple ω ς “into the light” & “days of thunder” ost, αλλά το να συνεχίζει με το όνομα whitesnake είναι ακυρότητα. μπορεί να ανατρίχιασα πολλές φορές στα λάιβ, αλλά η φωνή του πλέον φτάνει ένα 20-30% σε σχέση με τέλη seventies μέσα eighties που ήταν στο απόγειό της. επίσης, το ότι διαλέγει αρκετά κομμάτια από τα ύστερα χρόνια των snakes δε βοηθάει την κατάσταση, αφού πλέον η φωνή του το απαγορεύει. μια πιο ήρεμη blues rock κατεύθυνση που είπε κι ο ρούντολφ, θα ήταν ό,τι πρέπει, αλλά ο ίδιος μάλλον το βλέπει διαφορετικά. το ίδιο ισχύει και για τα δισκογραφικά. αν βγάλει ποτέ νέο δίσκο, θα προτιμούσα να είναι στη φάση των 2 πρώτων προσωπικών του, παρά αναβίωση του 87 (αν και λατρεύω τον δίσκο).

αυτό πήγε να κάνει στα 90’s και με το into the light αλλά δεν του έπιασε.ο νέος δίσκος θα είναι σίγουρα σε ύφος 87…αν βγει:p

δεν του πιασε από ποια άποψη. ιμο, μουσικά δεν είναι άσχημο. όχι φοβερό, αλλά ακούγεται τουλάχιστον ευχάριστα.

νεος drummer.

Please welcome new Whitesnake drummer Chris Frazier!

Once Again…The Olde Order Changeth!!!

Ladies & Gentlemen…
Please Put Your Hands Together & Welcome To Whitesnake… ( Drum Roll…Yes…REALLY! )

Mr Chris Frazier…Drummer Extraordinaire!!!

The new Whitesnake album ‘Good To Be Bad’ scheduled for release in the Spring of 2008 will be their 10th studio record & will feature the exceptional percussive talents of Chris Frazier, the latest member to grace the ranks of the band alongside Doug Aldrich on guitar, who also co-wrote & co-produced the album with David Coverdale & Michael McIntyre…Timothy Drury on Keyboards…the terribly good looking Uriah Duffy on horny bass…& Reb Beach on guitar…Chris takes over the drum chair from the ambidextrous Mr Tommy Aldridge, drummer par excellence, who earlier in the year left to pursue alternate musical adventures…We all wish TA well on his journey & take great delight in introducing to you a new, & remarkable talent…so, without further ado…please say hello to Chris Frazier…( Cue The Music!!! )

από http://blog.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendID=1902903&blogID=341990913

http://whitesnake.com/new/cfinterview/cfindex.html

Θα μεινει μονος του στο τελος ο coverdale, ο μεντοζα εφυγε αν δεν κανω λαθος, ο tommy φευγει, ε δεν εμεινε και κανενας, κατα τα αλλα ετοιμαζει νεο αλμπουμ. Το καλο ειναι οτι τουλαχιστον ξερει να διαλεγει και να φερνει καλους μουσικους στην μπαντα του. Για τον νεο ντραμερ ουτε καν τον εχω ακουστα.

Toυς έχω συνδέσει με κάποιες ιδιαίτερες στιγμές της ζωής μου και πάντα θα έχουν μία θέση στη καρδιά μου παρόλο πού δεν τους ακούω πλέον όπως πριν κάποια χρόνια.

Αγαπημένα albums:

1987
Slide It In
Ready An’ Willin’

μεγαλος band leader o coverdale…εκανε το ονομα whitesnake συνωνυμο της λεξης επιτυχια εδω και 30 χρονια με τραγουδια και δισκους κλασσικους…

απλα[SIZE=“6”]ΤΕΡΑΣΤΕΙΟΣ[/SIZE]

O Coverdale είναι ο άνθρωπος που μόνο με τη σκηνική του παρουσία ξεσηκώνει τον κόσμο και τον βάζει στο δικό του ρυθμό… είναι από τα λίγα συγκροτήματα οι Whitesnake που προσέχω περισσότερο τον τραγουδιστή από τον κιθαρίστα και πιστεύω πως ειλικρινά το αξίζει.8)

Αν κατσουμε και σκεφτουμε τι μουσικοι εχουν περασει ολα αυτα τα χρονια απο τους whitesnake, παντα ο coverdale φροντιζε να εχει ποιοτικους κιθαριστες,ντραμερς και γενικα δυνατο lineup. Μονο που δεν μας εξηγησαν για ποιους λογους εφυγε ο tommy aldridge.

basika o coverdale t spaei!!sto live thess mazi me tous scorpions itan gamati!!

Οταν τους ειχα δει με Scorpions ειχαν πλακα.
Is this love that I’ m feeling…?:oops: :trumpet:

δηλαδή?
σε έκαναν να γελάσεις?

οχι ρε !
απλα δεν ειχαν ουλιτιδα!:cold:

καλο μα αρεσε…:lol: :lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

starkers in tokyo…
μιλάμε ότι το cd το άκουγα κάθε μέρα ανελλιπώς για κανα μήνα:bow: :respect:
Το αγαπημένο μου είναι το soldier of fortune… γυφτιά μου που διαλέγω τραγούδι των deep purple αλλά ήταν στις coverdale days τους οπότε πιάνεται!!!

Υπαρχει περιπτωση στο νεο δισκο που ετοιμαζει ο coverdale να μην εχει σε κανενα κομματι τη λεξη “love”?