Νεκρή η Whitney Houston

Μου είναι αδιάφορο αν είχε καλή φωνή ή όχι.
Μου είναι αδιάφορο αν επηρέασε κόσμο ή οχι.
Μου είναι αδιάφορο αν αξιζε τα βραβεία που πήρε ή οχι.

Αυτό που με ενδιαφέρει ειναι οτι πέθανε ένας άνθρωπος σε ηλικία 48 ετών και ειναι τραγικό οπως και να το δεις.
Οποιος λέει μεγάλες κουβέντες απλά άς έχει υπόψη του οτι κανενας δεν ξέρει τι του κρύβει το μελλον του…
Κρίμα πάντως για τους δικούς της ανθρώπους.

http://www.google.gr/imgres?q=One+Dies,+Million+Cry.+Millions+Die,+No+One+Cries&hl=el&safe=off&client=firefox-a&hs=mHJ&sa=X&rls=org.mozilla:el:official&biw=1280&bih=615&tbs=isz:m&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=H_izsLsey03dGM:&imgrefurl=http://www.abovetopsecret.com/forum/thread808385/pg1&docid=ssoNtnnpQ6CENM&imgurl=http://files.abovetopsecret.com/files/img/kg4f37dd78.jpg&w=720&h=528&ei=u106T_aZKdDX8QOwmqzoCg&zoom=1&iact=rc&dur=330&sig=115894315412090258284&page=1&tbnh=120&tbnw=163&start=0&ndsp=22&ved=1t:429,r:7,s:0&tx=75&ty=62

[SPOILER][/SPOILER]

Και ο κουμπάρος του ξαδέρφου της θείας μου υπήρξε σπουδαίος μουσικός αλλά δεν αναγνωρίστηκε όσο έπρεπε και έχει πια πεθάνει και κανείς δεν τον έκανε πρωτοσέλιδο, καταραμένα ΜΜΕ.

Τα rip threads μουσικών που είχαν την ατυχία να είναι διάσημοι και δεν ανήκουν στον χώρο της ροκ/μεταλ μουσικής έχουν καταντήσει η αποθέωση της γραφικότητας σ’αυτό το φόρουμ ε. Δηλαδή τι πάτε και συγκρίνετε ρε, ο ένας τον Quorthon, o άλλος τα παιδιά του τρίτου κόσμου.

Ναι το είδα κ εγώ αυτό στο fb… Ψιλομαλακία μου φάνηκε, σα να συγκρίνεις πορτοκάλια με καρπούζια. Ας μάθουμε να ξεχωρίζουμε τα είδη μουσικής κατ’αρχήν.

Σοβαρά τώρα… ΑΥΤΟ!

Ξεκολλάτε λίγο από αυτό τον τρόπο σκέψης.

ενημερωτικά πάντως ήταν γνωστή πολλά χρόνια πριν το bodyguard και όχι δεν την μάθαμε με τις μπαλάντες αλλά με ποπ κομμάτια, το 1987 πχ έπαιζε συνέχεια αυτό:

ο floydized που δε ζούσε τότε σωστά έγραψε:

Εδώ γράφει “wrote every single song he ever recorded”, περιμένεις να μπορεί να ξεχωρίσει τα είδη μουσικής;
Γελάω πολύ δυνατά με τη μεταλλάδικη μαλακία σ’αυτό το θρεντ (και γενικότερα). ΠΟΛΥ δυνατά όμως.

καλα περα απο τη γελοια συγκριση με quorthon (περιμενω και με αλλους, ειναι πολλοι παιδια) ,εδω ο αλλος ποσταρε πως εκανε κακο λεει, στη μουσικη λεει, γιατι ενεπνευσε μαυροφωνες τραγουδιστριες που εχουν κατακλησει τη μουσικη σκηνη σημερα!?! και ξαφνικα θα πεταχτουν και 2-3 που εχουν ακουσει τοσο soul που νταξει μωρε ποια ειναι η houston…

σημειωτεον πως με εκνευριζει αφανταστα η φωνη της. αλλα αφηστε τα αυτα τα ρημαδια τα θρεντς στο ροκιν, γελαει ο κοσμος

[I][U]Και τη χαρντκοράδικη[/U][/I].

:lol:

ρε σεις γιατι δν αλλαζετε τον τιτλο του θρεντ σε “νεκρη η αστερας του μεινστριμ χιουστον ριπ” η κατι τετοιο να ξερουν οτι εδω γραφετε μονο αυτοι που την γουσταρετε…τι να λεει, καποιοι δν την γουσταρουν, καποιοι απλα αδιαφορουν κ καποιοι μπορει κ να χαρηκαμε χαχα, τι να κανουμε να μη γραψουμε την αποψη μας, ειδικα οταν μας πρηζουν τα αρχιδια ολοι γυρω

Mπορείτε να γράψετε ότι παπαριά θέλετε, εκτός από ένα r.i.p… Αν έχετε τόσο κόμπλεξ, μην γράφετε τίποτα.
Ούτε εγώ γούσταρα Γουϊτνυ. Αδιάφορη τελείως καλλιτεχνικά και οι επιλογές στη ζωή της ήταν δικός της λογαριασμός, όπως ισχύει για όλους.
Ο Θεός να την αναπαύσει…

Ρε ειλικρινά έτσι μου ρχεται όταν πεθάνει κάποιος αγαπημένος μουσικός εκείνων που την κράζετε και γράφετε “την άποψη σας” να μπω στο rip thread του και να αρχίσω να ποστάρω φωτογραφίες από παιδάκια της Σομαλίας και ένα μεγάλο ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΓΙ’ΑΥΤΑ? από πάνω.

Εννοείται αστειεύομαι (αν και κάποιοι άλλοι δυστυχώς όχι)… αλλά πραγματικά η γελοιότητα ορισμένων πραγματικά δεν έχει όριο.

Eγω οταν πεθανουν ο Ozzy και ο Lemmy θα πανηγυριζω πανω στα κουφαρια τους, ετσι για σπασιμο:p

Οι δικοί μας δεν πεθαίνουν. Ξεκουράζονται. Οι άλλοι ψοφάνε…

χαχα εγω προσωπικα τα εχω καλα με τον θανατο ετσι κ αλλιως, πεθανες, λυτρωθηκες οποτε χαιρομαι με ολους τους θανατους χαχα
τωρα αυτα τα μελο κ για μια τυπισσα που μουσικα ειναι σε μεγαλο βαθμο συμβολο αυτων που σιχαινομαι δν τα καταλαβαινω μια…τεσπα πολυ ασχοληθηκα, καλη συνεχεια εν χριστω αδελφη

Κι εσείς έχετε δίκιο εν ζωή αδελφή…

χαχαχα :stuck_out_tongue: :slight_smile: