Who is worst?

Αυτο ακριβως αλλα νομιζω οτι κανει πλακα το παιδι οποτε δεν τον παρεξηγω…

Σωστα!!!:slight_smile:

Υπαρχουν και ατομα που κανουν καλα την δουλεια τους…μην τους βαλουμε ολους στο ιδιο καζανι…αν και αυτα τα ατομα καλυπτουν το μικροτερο ποσοστο…:frowning:

ΟΚ, αλλά καλός αστυνομικός και σωστός στην δουλειά του σύμφωνα με το κράτος θεωρείται αυτός που είναι γουρούνι, αν τσεκάρει κανείς ποιοί παίρνουν τις προαγωγές, καθώς και αν παρατηρήσει ότι ο αστυνομικός που δεν πουλάει τσαμπουκά, δεν χτυπάει τον κοσμάκη, δεν βγάζει τα νεύρα του σε αλλοδαπούς κλπ. μια ζωή θα παραμένει απλός αστυφύλακας και τίποτα παραπάνω.

Αυτο ισχύει σε όλες τις δουλειές βασικα…

:wink: (Αν δεν ρουφιανιέψεις και πατήσεις επί πτωμάτων μια ζωή υπαλληλάκος θα σαι…:wink: Και επίσης κατάντια θα είνα (για εμάς)ι που θα δουλευουμε μεχρι τα 70 ενω ο μπάτσος θα απολάμβάνει ήδη την συνταξη του και την ησυχη οικογενειακή ζωή του…Και ο νοών νοείτο…)

Ακριβώς αυτό. Εγώ που περνάω Πολυτεχνείο πιθανότατα θα ψοφήσω πριν πάρω σύνταξη, ενώ θα δουλεύω κανονικά. Ο αστυνομικός ή ο στρατιωτικός μετράει χρόνια εργασίας από τις σπουδές του, όπου πληρώνεται ενώ ειδικά ο στρατιωτικός κυρίως, αλλά και ο αστυνομικός θα τα ξύνουν και θα βγουν και πολύ νωρίς στη σύνταξη.

Χμ, ναι ειπαμε για να κανει σωστα την δουλεια του οχι για να ανελθει επαγγελματικα γιατι τοτε οπως ειπε ο Davidian αυτο ισχυει για ολα τα επαγγελματα. Και στους δικηγορους π.χ. κατι αναλογο ισχυει.

Τωρα αν σας ενοχλει που βγαινουν συνταξη νωρις κ.τ.λ. ε τι να σας πω, ας γινοσασταν κι εσεις να βγαινατε.:stuck_out_tongue:

Και εσυ Sharuman kαι εσυ Davdian δυστοιχως:( τα λετε πολυ σωστα…Σαφεστατα αυτο αληθευει…

Μονο οι ρουφιανοι επιβιωνουν στην σημαρινη κοινωνια που ζουμε…

Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα…(Και δεν με ενοχλεί που βγαίνουν νωρίς στην σύνταξη…Ισα ισα μαγκιά τους…)

:lol: :stuck_out_tongue:

Δημοσιογράφοι. Δε θέλει ούτε επεξήγηση ούτε τπτ

Πιστεύω ότι ο άνθρωπος πρέπει να χρησιμοποιεί τον εγκέφαλο του και όχι να εκτελεί εντολές. Επίσης δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποιος που είναι ανώτερος από εμένα, αλλά ούτε και κάποιος που είναι κατώτερος.
Θεωρώ τον εαυτό μου άπατρι.
Εγώ ακόμα και την υποχρεωτική θητεία θέλω να αποφύγω, όχι να το κάνω και επάγγελμα.

αυτο εινια μεγαλος λαθος! οι καλοι ειναι παρα πολυ απλα μας αρεσει να βλεπουμε τους κακους!

εχω πεσει κ σε μαλακα ταριφα αστυνομο γιατρο μπακαλη περιπτερα σουβλατση δασκαλο αλλα κ σε πολυ καλο!
απλος πριν κρινετε καποιον απο τον τροπο που συμπεριφερετε κατα την διαρκεια που εκτελει τα καθηκοντα του η απλα δουλευει προσπαθηστε να δειτε απο την δικη του πλευρα! ο αστυνομικος δεν σε χτυπαει μονο επειδη το θελει αλλα καμια φορα του το επιβαλουν κ αμα εχει 2 παιδα να μεγαλωσει κανει τουμπεκι κ εκετελει διαταγες θελοντας κ μη! αν το περιπτερα τον πας 50ευρο για 1 εισιτιριο κ 2 τσιχλες λογικο να σε κοιταξει στραβα γιατι θα ξεμινει απο ψιλα κ αντε να δωσει στους επομενους! αν ο γιατρος εχει λιωσει απο τις εφημεριες ειναι κουρασμενος κ αυπνος κ εχει 100 ατομα να δει λογικο να μην σε προσεξει πολυ! αν ο οδηγος λεωφοριου οδηγαει μεσα στην κινηση με καθε τρελο που κυκλοφορει με το αμαξι του να κανει οτι του κατεβει λογικο να ειναι σπασμενος κ με το παραμικρο να αρχιζει να φωναζει!

μαθετε να μην μπερδευετε τα πραγματα κ να προσπαθητε να δειτε τι θα κανατε εσεις εαν βρισκοσασταν στη θεση αυτου που βριζετε!

:-s :-k Δεν το 'χα καταλάβει ότι είναι τόσα…μην περιμένεις να δείς περρισσότερα για κανά μήνα τουλάχιστον…

1 μλκ τόπικ είπα να γράψω,άμα σε ενοχλέι τόσο κελιδωσέ το,δεν είχα άλλωστε σκοπό να προσβάλω κανένα.:wink:

Παντως ο red pyramid φτιαχνει τοπικς που σηκωνουν αντιδρασεις…:stuck_out_tongue:

Δύσκολο… αστυνομικοί; δημοσιογράφοι; παπάδες; Χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ…πολύ δύσκολο :stuck_out_tongue:

Καλά είμαι ο πρώτος που ψήφισε ότι είναι όλοι μια χαρά? :roll:

:lock:

Δε μπορούμε να κάνουμε ένα τόπικ που να μην προσβάλλει μερικές χιλιάδες συμπολίτες μας ή να μην ξύνει πληγές συνανθρώπων μας?