Wig Wam - Wamania

Ξυστα τα @@ ρε γκαζμα … καμμενε … ου ρε !!! ,και σταματα να εχεις μανιες καταδιωξεως , μιας και δεν ηρθα να σου επιβαλλω κατι ,
Και οι Wig Wam στην τελικη δεν καθοντε να στο παιξουν επαναστατες οπως οι καμμενοι οι Metallica που το μονο που κανουν τα τελευταια χρονια ειναι να πουλαν φυκια για μεταξωτες κορδελες και να τους πιστευουν κατι καμμενοι οπως και εσυ.

Α και για τα 80’s που λες αν θυμαμαι καλα το avatar που εχεις νομιζω οτι ειναι απο εκεινη την εποχη , οποτε σταματα να λες βλακειες .

Παω να φτιαξω μια Drθμ τωρα , που για τοm θα εχει τις κατσαρολες και για ταμπουρο κανα ταψι , θα προτιμησω βεβαια το ταψι να εχει μεσα και κανα κομματι καταιφι να τρωω παιζοντας.

:lol: :lol: :lol: :lol: …

Εννοείται ότι κανένας δεν επιβάλει τίποτα! Στο κάτω κάτω δεν υπάρχουν καλά η κακά γούστα! Το θέμα όμως είναι ότι το melodic rock/aor τη σημερινή εποχή δεν έχει καμία δημοσιότητα σε σχέση με παλιότερα (ούτε καν στην Αμερική) Άρα τα συγκροτήματα πού την απαρτίζουν πιστεύω ότι δεν είναι σε καμία περίπτωση υπερικτιμημένα. Στην Ελλάδα μάλιστα είναι ζήτημα αν υπάρχουν 2 χιλιάδες άτομα πού ακούνε αυτό το ύφος! Αυτά τα λέω επειδή έχω διακρίνει (ίσως να κάνω και λάθος βέβαια) ότι έχεις την άποψη ότι το ιδίωμα αυτό είναι υπερεκτιμημένο, ενω συμβαίνει εντελώς το αντίθετο! (πλέον)

Βασικα οι αποψεις ειναι σαν τις κωλοτρυπιδες…ο καθενας εχει και απο μια.
Απο εκει και περα ειναι τελειως θεμα γουστου. Σε αλλους αρεσουν και σε αλλους οχι…Για μενα οσο ακραιο και υπερβολικο μπορει να θεωρηθει ο χαρακτηρισμος “δισκαρα”, αλλο τοσο ειναι και ο χαρακτηρισμος “γελοιος”.

Εμενα μου αρεσε σαν αλμπουμ ασχετο αν εχει σημεια που μοιαζουν με Bon Jovi, ασχετο αν εχουν το look το οποιο εχουν και ασχετα αν συμμετειχαν στη Eurovision. Ουτε οσκαρ πρωτοτυπιας θα παρει ουτε θα αλλαξει την ιστορια της μουσικης, αλλα για μενα, ακουγοντας το θα περασω καλα και ειναι κατι το οποιο θα μου μεινει.
Θεωρω οτι η μουσικη μετραει περισσοτερο απο ολα τα υπολοιπα, τα οποια απλα συνοδευουν και δεν χαρακτηριζουν.
Τωρα αν δεν σας αρεσει το γεγονος οτι εμφανιστηκαν στην Eurovision, τι να κανουμε…υπομονη, ο καθενας προωθει την μουσικη του οπως μπορει και μαγκια του.

Εξηγούμαι, για να μην παρεξηγούμαι:

  1. Δεν με ενοχλεί το γεγονός ότι οι τύποι πήγαν στη Eurovision.
  2. Δεν μ’ενοχλεί η η εμφάνισή τους (ίσα-ίσα, με κάνει και γελάω!! :lol: )
  3. Δεν μου αρέσει η μουσική τους, ούτε γενικά του συγκεκριμένου ιδιώματος γιατί κατά τη δική μου ταπεινή άποψη (πόσες φορές τα έχω ξαναπεί αυτά…) τη θεωρω εντελώς ριχή επιπέδου σκυλάδικου! Μην πέσετε να με φάτε (οι άγνωστοι. οι γνωστοί στ’@ρχίδι@ μου σας γράφω :lol: :lol: ), απλά αυτή είναι η άποψή μου.
  4. Το πρώτο post το έγραψα μόνο και μόνο για τους καμμένους που το μόνο που έχουν να πουν σαν αντίλογο είναι τα κατσαρολικά του Lars, αλλά τσιτώσατε κι άλλοι! Δεν αναλογίζονται ότι όταν έγραφαν ιστορία στη μουσική οι Metallica οι Wig-Wam έγραφαν διαγώνισμα ιστορίας στο δημοτικό!!!
  5. Και τέλος πάντων…δεν με αφορούν οι τύποι…απλά χαβαλέ έκανα…! :wink: :wink:

Α…και κάτι ακόμα Eagleheart, το συγκεκριμένο ιδίωμα δεν το θεωρώ υπερεκτιμημένο!
Αντίθετα…το θεωρώ νεκρό!!! 8O

Εγω θα σου πω ενα λογο μονο , καψε τα σκληρα και γυρνα στα μαλακα γιατι ο εγκεφαλος σου δεν εχει απλως καει , εχει εξατμιστει.

slekkas έχεις απόλυτο δίκιο σ΄αυτά που λες. Όσοι δεν θέλουν να το καταλάβουν πρόβλημά τους. :wink:

den yparxei thema - to 2006, to metal a) h den yparxei, bl metallica, kai loipa heavy pop groups, i exei ginei sapounofouskes me epikalypsh karfiwn… nflamez kai christinoula.
osoi paizoun kati 70s, 80s thn akoune. oi WW paizoun 70s glam me 80s HR. kai kala kanoun.
autoi ki emeis diaskedazoume - afhnoume allous ki alles na mizeriazoune !

exo arxisei kai fovamai…einai to deftero post tou karja pou me vriskei kapos symfoni…aaaaaaaaaaaaaaa…voithiaaaaa… :lol: :lol:
telos panton, to mono pou lypamai ego einai oti sto allo spiti den exo tilefono-syndesi internet kai xano ola afta ta skinika me tous metallades na tsitonoun gia to poser kai tous metallica…einai fovero pragmatika, otan vlepo antres na vgazoun tin sklirotita tous se tetoia themata…me kanei kai gelao!!! keep entertaining me… :lol:

K elega k gw!!! O vlakas o nihilist pote tha thn pei thn m…kia tou??? Atsa k sto spitaki sas re flwrometalades!!! K gia na sou kanw k gw thn ksyga mou akou:

  1. Mou aresei to metal, eseis oi METALADES mou prhzetai ta @@
  2. An einai nekra ta 80’s tote file mallon prepei na psakseis th paizei sthn Iapwnia pou oi Slaughter akoma einai super onoma!!! KAI
    • epeidh edw grafoume gia to Wig Wamania-

O diskos einai oti kalytero exei kykloforhsei sto hard rock edw k 5 xronia. H paragogh tou spaei kokkala, enw ola ta kommatia einai se ypsila epeipeda! VEVAIWS h banda exei thn dikh ths taftotha k pote den peftei sto lathos na coppyarei kapoia banda! Oi filoi twn Danger Danger, Bon Jovi, Aerosmith sigoura tha efxarisththoun afto to disko, o opoios kata thn gnwmh mou exei ta fonta na anteksei sto xrono!!!

K 4) Gia tous filous metalades tha parathesw ta stixakia apo to “Breaking all the rules” apo to WIG WAMANIA[size=6][/size]

“… If mummy finds out what her pumpkin’s all about, then Im grounded for life…”

KSEKOLATEEEEEEEEEEEEEE

Μπορείς να εκφράζεσαι και καλύτερα όμως, ε;

Sorry pou ksefyga mate!!! Alla me xoun zalisei sto Elladistan oloi oi typoi pou theloun na ginoun antres me thn mousikh tous!!!

Εγώ δεν είπα τίποτα. Συμφωνησα με τα λεγόμενα slekkas. Αν δεν σ αρέσει γούστο σου, στα @@ μου και μένα και συ και η γνώμη σου. Τώρα αν εσένα ο κολλημένος εγκέφαλός σου έχει μείνει στο 80 τράβα στην Ιαπωνία, εδώ είναι Ελλαδιστάν μόνος σου το πες. Τωρα ποιος είναι άντρας και πως εγινε άστο να το κρίνουν άλλοι. Εσύ τράβα παίξε το πουλί σου κοιτώντας τις τραβεστές να παίζουν rock και άσε εμάς να ακούμε ότι θέλουμε.