Wig Wam - Wamania

Oi … Eurovision , οκ , οτι και να λεμε δεν θα αποχωριστουν ποτε την ρετσινια , μιας και απο αυτο το διαγωνισμο γινανε ευρεως γνωστοι , βγαλανε νεο δισκο , μαλλον για υπερτατη δισκαρα θα ελεγα. Αποδεικνυοντας οτι περα απο το make up και την glamουρια οπως κατηγορηθηκαν πολλακις εχουν ταλεντο .

Ολα μα ολα τα κομματια ειναι σε υψηλα επιπεδα , και ο δισκος στο συνολο του ειναι αρτιοτατος, σε στιγμες θυμιζουν Quiet Riot εποχες Μetal Ηealth (Rock My Ride) , σε αλλες Pink Cream 69 (Slave To Your Love) , αλλες Βοn Jovi εποχης Slippery When Wet (Gonna Get You Someday) και παει λεγοντας … Πιστευω οτι τα κομματια ολου του δισκου εχουν την δυνατοτητα να γινουν Hit.
Back to the 80’s ρε νουνια !!!

Για την ιστορια

  1. Wig Wamania
  2. Rock My Ride
  3. Slave To Your Love
  4. Gonna Get You Someday
  5. Bygone Zone
  6. Dare Devil Heat
  7. Kill My Rock ‘N’ Roll
    08.The Riddle (Instrumental)
  8. At The End Of The Day
  9. A R ‘N’ R Girl Like You
  10. Can’t Get Her (Out Of My Bed)
  11. Breaking All The Rules.

Αυτη η κυκλοφορια ειναι καταπληκτικη οπως ηταν και η πρωτη τους δισκογραφικη δουλεια (που σημειωτεων κυκλοφορησε σχεδον ενα χρονο πριν την συμμετοχη τους στην Eurovision)

Απλα οι wig wam αποδεικνύουν για αλλη μια φορα οτι ειναι μπανταρα: 8)

Mε κατι ΤΕΤΟΙΑ ΝΑ !!!

wigwam-aoua ! kai to DVD leei trela

Κι εμένα μου αρέσουν πολύ!Είναι απ΄τα λίγα σύχρονα συγκροτήματα,που με παραπέμπουν στην μουσική-hard rock-μαγεία των 80’s…

Όντως πολυ καλή μπάντα! Και για μένα πολύ ανώτεροι από τους Lordi! (μιάς και κάτι ειπώθηκε για Eurovision)

Υ.Γ. Angel, παίζει η διανομή του άλμπουμ να γίνει κανονικά, η πάλι στο θείο Internet θα απευθυνθούμε; :smiley:

Ε ναι λοιπόν, είναι γεγονός πλέον αυτή η υπέρτατη κυκλοφορία!!! 8O 8O

Ποτέ ξανά στα '80 ρε ρεντίκολα…!!! :lol: :lol: :lol:

Πανε ακουσε τις βλακειες των 00’ς και πιο συγκεκριμμενα τα κατσαρολικα … :wink:

Πανε ακουσε τις βλακειες των 00’ς και πιο συγκεκριμμενα τα κατσαρολικα … :wink:[/quote]

Αστον αυτόν, μαζεύει την προίκα του…

Ρε σύ slekkas όλα αυτά πού λες για τους “ποζεράδες” τα λές για πλάκα, η σοβαρά; Αν τα λές για πλάκα ΟΚ, αν μιλάς σοβαρά η περίπτωση σου είναι αθεράπευτη! :lol:

Ρε σύ slekkas όλα αυτά πού λες για τους “ποζεράδες” τα λές για πλάκα, η σοβαρά; Αν τα λές για πλάκα ΟΚ, αν μιλάς σοβαρά η περίπτωση σου είναι αθεράπευτη! :lol:[/quote]

Eagleheart, αυτά που λέω, κατα βάση τα λέω για να τσινίσουν οι δύο γνωστοί καμμένοι ποζεράδες που ήδη τσινίσανε παραπάνω! (πώς μου λένε αυτοί για Waters ή για Floyd… :wink: )
Από 'κει και πέρα τη σκηνή των '80s τη σιχένομαι, συνεπώς είναι ποτέ δυνατόν να μου αρέσουν οι σημερινές κακές απομιμήσεις που κυκλοφορούν αφιδώς κι εμείς τις δοξάζουμε!!!

Άκου εκεί wig-wam!! Πάτε καλά ρε τσουρούφλια… :lol:

ektos apo ton slekkas pu to avatar ine poli atlio(leftalika) genika o diskos kimenete se poli kala epipeda idios ta teleftea tracks thimizun poli bon jovi 8)

Αυτό θα πει να έχεις δικιά σου μουσική προσωπικότητα!!! :lol:
Ρε ούρτου!!! :x

Δεν καταλαβαίνω γιατί χρήζουν απολογίας οι μουσικές επιλογές του καθενός ή γιατί μερικοί περιβάλλονται την αυθεντία των κλασσικών συγκροτημάτων,για να διεκδικούν το απυρόβλητο…Η μουσική δεν έχει ταμπέλες,όρια,σύνορα,φραγμούς(κλισέ,αλλά ισχύει)…Το αν ο καθένας απο μας δημιουργεί έναν δικό του “μουσικό χωρόχρονο” συμβαίνει,γιατί αυτό τον εκφράζει περισσότερο κ΄είναι ανούσιες περαιτέρω επιθέσεις κι εξηγήσεις…Τουλάχιστον για όσους απολαμβάνουν την μουσική κ΄δεν την χρησιμοποιούν ως όπλο προσωπικής κριτικής κ΄προβολής…

ΑΝ όλοι γράφανε με το δικό σου συζητήσιμο στυλ blackdiamond, να είσαι σίγουρος/η ότι ο αριθμός των post μου θα ήταν πολύ μικρότερος!
Άλλο το “κι εμένα μ’αρέσουν πολύ” που λες εσύ κι άλλο το “είναι μπαντάρα μ’@ρχίδι@” που λέει ο καμμένος άγγελος (εξού και Black)!
Δεν θα μ’ενοχλήσει να αρέσει σε κάποιους αυτό που δεν αρέσει σε μένα, αλλά το να μου το επιβάλλουν λες και είναι η αντικειμενική αλήθεια το ότι για παράδειγμα οι Wig-Wam είναι γκρουπάρα…δεν το δέχομαι!!
Ούτε μουσική αυθεντία είμαι και οι γνώσεις μου είναι τουλάχιστον οι μισές από των υπολοίπων…αλλά τουλάχιστον έχω μία κριτική ικανότητα και μία αισθητική που δεν μπορεί κανένας να μου την προσβάλει!

[size=1]dyingfreedom εισαι θεός…[/size]

Χαχαχα. Έδεσε ιδανικά η εικόνα του γελοίου μεταξύ των δύο posts. :wink:

Φοβερό avatar dyingfreedom…κι έχω χάσει αυτό το εισητήριο, ρε γαμώτο!!! :cry:

[quote=“slekkas”]
Άλλο το “κι εμένα μ’αρέσουν πολύ” που λες εσύ κι άλλο το “είναι μπαντάρα μ’@ρχίδι@” που λέει ο καμμένος άγγελος (εξού και Black)!
Δεν θα μ’ενοχλήσει να αρέσει σε κάποιους αυτό που δεν αρέσει σε μένα, αλλά το να μου το επιβάλλουν λες και είναι η αντικειμενική αλήθεια το ότι για παράδειγμα οι Wig-Wam είναι γκρουπάρα…δεν το δέχομαι!!
Ούτε μουσική αυθεντία είμαι και οι γνώσεις μου είναι τουλάχιστον οι μισές από των υπολοίπων…αλλά τουλάχιστον έχω μία κριτική ικανότητα και μία αισθητική που δεν μπορεί κανένας να μου την προσβάλει! ------Δε νομίζω να προσπάθησε κανείς να επιβάλλει την δική του-διογκωμένη ή μη-άποψη,ούτε ασφαλώς κ΄να αναλωθεί σε συγκρίσεις με βάση την δική σου μουσική παιδεία κ΄κρίση(η οποία δεν αμφισβητείται).Απλά αρέσει ένα group σε κάποιον κ΄το εκφράζει μ΄έναν προσωπικό του τρόπο…Εαν τα πειράγματα γίνονται καλοπροαίρετα,no problem.

Μια φορά προικοθήρες όπως ο LARS σου δεν είναι…

Εδώ οι καλές κατσαρόλες…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: