Οι wig wam στην Ελλάδα!

Aφου ειναι ποζεραδες ρε …δεν φοβαμαι …χα χαχαχαχα

Anyway είναι όπως το πάρει κανείς. Εμένα μ’αρέσει να βλέπω το ποτήρι μισογεμάτο!

Μαλλον το θεμα εχει παραξηγηθει με τους Wig Wam . Το ειδος που παιζουν λεγεται Glam Rock . Μπαντες που το υπηρετησαν ηταν οι Kiss , Ratt , Motley Crue , Alice Cooper και αλλοι … !!!

Οι Wig Wam δεν φτιαχτηκαν για την Εurovision , απλως την χρησιμοποιησαν για να γινουν γνωστοι μεσω αυτης .

Το κομματι δε που επαιξαν ηταν πολυ καλο Μελωδικο Hard Rock .

Αποψη μου ειναι οτι με αυτο θα σταθουν αφορμη να προσελκυσουν νεους οπαδους στο ειδος . Και δεν μιλαμε βεβαια για Ελληνες … αφου αυτοι κρατανε τη σημαια του Μetal ψηλα και ζητανε επανειλημενα , να ερθουν groups οπως οι Maiden για νιοστη φορα στην Ελλαδα .

Aυτο που ειπε ο Whitesnake ειναι απολυτα σωστο πρεπει να βλεπεις το ποτηρι μισογεματο οχι γεματο η αδειο … αλλα που να σε καταλαβουν ρε φιλε μου οι Ελληνες μεταλλαδες αφου δεν προλαβαινουν να παρουν το ποτηρι που τους δινουν , το πινουν αμεσως … οποτε λογικο να το βλεπουν αδειο συνεχεια . :wink:

Προσωπικά επειδή δεν είμαι καθόλου ψαγμένος τύπος, προτιμώ την πιο απλή φάση του rock… To τραγουδάκι των Wig Wam ήταν μια χαρά… Η εμφάνιση τους δεν μου άρεσε, σε άλλους όμως άρεσε… Το γούστο και στη μουσική και στο image είναι υποκειμενικό… Δεν υπάρχει ποιοτητομετρητής ρε παιδιά… Προσωπικά επαναλαβάνω δεν γουστάρω τους Pink Floyd… Η πλειοψηφία τους θεωρεί γίγαντες… Αντικειμενικά γίγαντες όμως δεν είναι, αφού δεν υπάρχει αντικειμενικότητα… Σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια, μπροστά στους Whitesnake, τους Rainbow και τους Deep Purple υστερούν…
Γενικά μου τη σπάνε όσοι πουλάνε ποιότητα… Θυμάμαι έναν Πετρίδη που το έπαιζε ποιοτικός, (ότι gay κυκλοφορούσε το αποθέωνε), όταν άρχισε να ανεβαίνει το hard rock,πόση χολή έβγαζε… Ρε εδώ θεωρούν τεράστιο γκρούπ τους U2… Mε τον ίδιο ήχο κιθάρας εδώ και 30 χρόνια και με δύο ακόρντα…

Λογια λογια λογια αλλα δεν βγαινει νοημα … !!!

Δεν βρίσκω κάποια διαφωνία μέχρι εδώ.

Όχι φίλε μου, αυτο το είδος της μουσικής δεν έγινε ποτέ αποδεκτό από το Ελληνικό κοινό, όχι γιατί είμαστε οι σκληροπυρηνικοί μεταλλάδες, αλλά γιατί όλο αυτο το styl και attitude δεν ταιριάζουν με το ταμπεραμέντο μας.
Και πέρα απ’αυτό, δεν συνάδει και με την όλη φιλοσοφία και τη στάση ζωής του rock!
Εγώ αυτό το “δημιούργημα” το εκλαμβάνω σαν την υπέρτατη Χολυγουντιανή συμπεριφορά του Glam, του Starsystem και όλα αυτά που πλασάρονται από τους Αμερικανούς (the american dream! you know! :wink: ).
ΔΕΝ είναι rock αυτο το πράγμα…καταλάβετέ το!
Είναι ένα μπαστάρδεμα της pop συμπεριφοράς, της Cinetsita, του γαμάμε_πολύ attitude, του είμαστε cool και της μπορούν_να_μας_ακούσουν_οι_πάντες νοοτροπίας!!
Αυτό το μπαστάρδεμα της κάθε ιδεολογίας ακόμα και στην πολιτική είναι που μας έχει φτάσει εδώ που είμαστε!! :twisted: :twisted:

Wig-Glam rulzzzzz :twisted: :twisted:

U2 και REM, οι πυξ λαξ του εξωτερικού…

Άνθρωποι με το IQ το δικό σου δύσκολα να καταλάβουν…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Slekkas το glam εκφράζει τον αμερικάνικο τρόπο ζωής, ενώ το true Metal ταιριάζει περισσότερο με τα γονίδια μας… Ο Περικλής και ο Αριστοτέλης φόραγαν δερμάτινα με καρφιά… Προσωπικά το glam σαν adittude δεν μου αρέσει κι ας με κράζουν οι φίλοι μου τα ποζέρια, αλλά το μελωδικό hard rock σαν μουσικό ιδίωμα γαμάει και μόνο πολύ καταρτισμένοι μουσικοί και γνήσιοι ροκάδες που έχουν το feeling μπορούν να το παίξουν.

Άνθρωποι με το IQ το δικό σου δύσκολα να καταλάβουν…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Eνω το δικο σου ε ? Πρεπει να εισαι υπερηφανος για αυτο … !!! Αφου σου πηρε ενα χρονο να καταλαβεις οτι η τυπισα που ειχες γκομενα ηταν Αλβανιδα … :roll:

(καλα που στο ειπε δλδ ) :lol: :lol: :lol: :lol:

Άνθρωποι με το IQ το δικό σου δύσκολα να καταλάβουν…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Eνω το δικο σου ε ? Πρεπει να εισαι υπερηφανος για αυτο … !!! Αφου σου πηρε ενα χρονο να καταλαβεις οτι η τυπισα που ειχες γκομενα ηταν Αλβανιδα … :roll:

(καλα που στο ειπε δλδ ) :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Μετά έκανα όμως το σωστό… Την έδιωξα… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ανδρέα πρόσεξε το αυτό πάντως… Μην σου πάρει ένα χρόνο να καταλάβεις ότι οι Wig Wam είναι gay…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Δεν κοιταω τον κωλο τους αλλα τη μουσικη που παιζουν , και τουλαχιστον αυτο που παιζουν μου καθεται καλα .
Δεν εχω προβλημα με τους Gay αλλωστε και εσυ εισαι γνωστος Gay δημοσιογραφος ε ? :wink:

sbiste to

Δεν κοιταω τον κωλο τους αλλα τη μουσικη που παιζουν , και τουλαχιστον αυτο που παιζουν μου καθεται καλα .
Δεν εχω προβλημα με τους Gay αλλωστε και εσυ εισαι γνωστος Gay δημοσιογραφος ε ? :wink:[/quote]

Πέρα από την πλάκα και κλείνω γιατί βγήκαμε off topic το τραγουδάκι ήταν πολύ ωραίο… Πολύ πιασάρικο… Αν έρθουν στην Ελλάδα φυσικά και θα πάω… Παρέα με τον Ανδρέα πάντα… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

den tha elega oti den tairiazei sto taperamento mas…to oti exoume (oi ellines genika) sinithisei se ena allo eidos mousikis de tha pei oti tairiazei me to taperamento mas , to opoio eksallou ftiaxnete ,diwrthonetai kai allazei pisteyw . eksallou kai me istoriki anadromi des to eksis : i poiotiki mousiki tou 1600-1800 (pio eyriteri periodos einai kanonika alla tespa) itan i klassiki mousiki , i opoia stirixtike arketa stin bizantini mousiki pou sinebalan ws epi to pleiston oi ellines . kai telos , i rock mousiki , kai i metal kat epektasein stirixthike kai epireastike arketa apo tin klassiki mousiki , ara me tin metabatiki idiotita tairiazei sto taperamento mas perissotero apo kathe allon! :wink:

y.g. :arrow: Angel_In_Black , de sinithizw na foraw maskes , eyxaristw pantws . proseke tin dikia sou mallon :roll: :wink:

Βρε ξεκολλατε!! καποια πραγματα ή τα γουσταρεις ή οχι και κλαιν μαιν που λεμε εμεις εδω τα καρντασια!!! οποιος γουσταρει να τους δει θα τους δει
IT’S ONLY FUCKIN’ ROCK N ROLL!!! θα το καταλαβουμε αυτο καμια φορα ε? :smiley:

Ποια είσαι εσύ που θα μας βάλεις να τα βρούμε καλέ…

ONLY POSER IS FUCKIN’ ROCK N ROLL!!!

Ποια είσαι εσύ που θα μας βάλεις να τα βρούμε καλέ…

ONLY POSER IS FUCKIN’ ROCK N ROLL!!![/quote]

καλα λοιπον μαλλιοτραβιχτειτε (πως γραφεται αυτο αραγε?) ελευθερα σκασμενα ε σκασμενα!!! :lol: :lol: :lol:

Και εάν κρίνω από το live που είδα και τo video που τράβηξα στο Sweden Rock, οι Motley Crue είναι Νο1 στην κατηγορία “Fuckin’ Rock n Roll”. Μόνο ο Tommy Lee πρέπει να είπε “fuck” πάνω από 60 φορές!!! Πολύ περιορισμένο λεξιλόγιο αυτό το παιδί…

[quote=“petros_kar”]

Και εάν κρίνω από το live που είδα και τo video που τράβηξα στο Sweden Rock, οι Motley Crue είναι Νο1 στην κατηγορία “Fuckin’ Rock n Roll”. Μόνο ο Tommy Lee πρέπει να είπε “fuck” πάνω από 60 φορές!!! Πολύ περιορισμένο λεξιλόγιο αυτό το παιδί…[/quote]

Το λέει συνέχεια γιατί τον έχει μικρό…

Και εάν κρίνω από το live που είδα και τo video που τράβηξα στο Sweden Rock, οι Motley Crue είναι Νο1 στην κατηγορία “Fuckin’ Rock n Roll”. Μόνο ο Tommy Lee πρέπει να είπε “fuck” πάνω από 60 φορές!!! Πολύ περιορισμένο λεξιλόγιο αυτό το παιδί…[/quote]

Το λέει συνέχεια γιατί τον έχει μικρό…[/quote]
Ναι, τον κακομοίρη…