Windhand 9/4/14 @ Six D.O.G.S, Athens

Κανείς δεν παπαρολογεί για να φανεί ειδήμονας. Ούτε είναι κακόβουλος απέναντι σε ένα συγκρότημα που μόλις έβλεπε για πρώτη φορά, γιατί δεν έχει προηγούμενα για να έχει “κακή βούληση”, duh!

Αν ένα συγκρότημα σου φαίνεται σκατά, θα μπεις στο φόρουμ και θα πεις ότι σου φαίνεται σκατά και δεν έχει κανείς μα κανείς το δικαιώμα να φτιάξει λογαριασμό για να σου πει ότι λες παπαρολογίες ή ότι έχεις άλλα κίνητρα για κάποια πράγματα που γράφεις σ ένα φόρουμ (!) (όπως το να θες να φανείς ειδήμονας).

Για να σοβαρευτούμε. Γράψε την δική σου άποψη για το live και μην κάνεις κακόβουλους (sic) σχολιασμούς.

Σιγά μην φαίνεται ότι ο άλλος είναι κακόβουλος επειδή δεν ήξερε πώς λένε ένα συγκρότημα που είδε από σπόντα σε μία συναυλία και δεν θα ξανακούσει γι’ αυτό ποτέ μάλλον. Κουταμάρες.

Όταν θέλεις να μιλήσεις προφανώς και φτιάχνεις account . Αλλιώς συνεχίζεις απλά να διαβάζεις .
Σχολιάζω όντως ένα κακόβουλο ποστ , το οποίο συνεχίζεται ακόμα και με την απάντηση σου σε εμένα.

[B]Σιγά μην φαίνεται ότι ο άλλος είναι κακόβουλος επειδή δεν ήξερε πώς λένε ένα συγκρότημα που είδε από σπόντα σε μία συναυλία και δεν θα ξανακούσει γι’ αυτό ποτέ μάλλον.[/B]

Τς τς τς… Κακόβουλε Μάνε.

ελα, η κουραση η ιδια. προσκαλεσε τον μανο σε μονομαχια με ταπες στο διαλειμμα να δειτε ποιος ηταν ο πιο κακοβουλος.

Κατα τα αλλα οποιος θελει να δοξασει το χθεσινο ας μιλησει

Δεν προκάλεσα κανέναν . Προκλητικό είναι να αναφέρεσαι τόσο απαξιωτικά για μια band όπως οι Moat Hug οι οποίοι εδώ και χρόνια με παν πολλά live έχουν αποδείξει πως απλά τα σπάνε . Αν δεν τους γουστάρετε οκ αφήστε εμάς να τους γουστάρουμε … Αν δεν παίζουν κάπου εδώ γύρω αφού θα τους φάει το μαύρο σκοτάδι , θα πάμε να τους δούμε κανένα εξωτερικό . Α … και είστε καλοί οργανοπαίχτες εδώ μέσα , να φτιάξετε μια μπάντα να γουστάρουμε .

…είπε η groupie των Goat Hug.

περίμενα πολύ ώρα να το ακούσω αυτό . Ήθελα να σιγουρευτώ για την φαιδρότητα του ποστ αυτού #-o

Και παιδιά, αν κάποιος στη Θεσσαλονίκη άργησε να πάει και τους έχασε, no problem:

[SPOILER][/SPOILER]

Εγώ ήμουν στο λάιβ στο 8μπολ,δεν μου άρεσαν καθόλου αλλά τους έδωσα ένα ελαφρυντικό γιατό νόμιζα ότι ήταν καινούρια μπάντα.Αν όντως έχουν παίξει τόσα λάιβ τότε δεν υπάρχει δικαιολογία.Στο φινάλε προσωπική άποψη εκφράζει ο καθένας.Αν σου αρέσουν καλά κάνεις και τους στηρίζεις αλλά μη μας ζαλίζεις τ’αρχίδια λες και εμποδίζουμε την μπάντα να κάνει το μεγάλο μπαμ.Και δεν το 'ξερα ότι για να πω την γνώμη μου πρέπει να ξέρω να παίζω και κάποιο όργανο…
Το προκλητικό ήταν που έπαιξαν 45 λεπτά για πρώτη μπάντα…
Επίσης 30 άτομα ήμασταν ρε μεγάλε,πόσοι δικοί τους ήρθαν να τους δουν?

Δεν σας ζαλίζω τα αρχίδια είπα την δική μου άποψη την οποία χαλιέστε να την ακούτε προκλητικότατα. Οργανοπαίχτης δεν είναι απαραίτητα αυτός που παίζει μουσικά όργανα . … όργανα υπάρχουν πολλών ειδών . Εκεί αναφέρθηκα… Επίσης οι Moat Hug ήταν ξενερωμένοι γιατί αυτοί ήταν support των Windhand . Έπαιξαν 45 λεπτά διότι δεν ήταν κανονισμένο να παίξουν σαν πρώτη μπάντα. Εκεί έπρεπε να είναι οι άλλες οι αδελφές που δεν ξέρουν τι θα πει σκοτάδια . Αυτά τα ολίγα απο εμένα.

ισχύει

Κάνεις κήρυγμα τόση ώρα για προκλήσεις κλπ και μετά γράφεις αυτό

δεν πειράζει,και πολύ διαφήμιση τους κάναμε στο φινάλε και δεν τους αξίζει.

προφανώς πρέπει να μιλήσω την γλώσσα σας

παρ όλη την συγκινητική σου προσπάθεια παραμένουν απαράδεκτοι…

Η αλήθεια είναι ότι προσπάθησα πολύ να συγκινήσω και εσάς αλλά τελικά δεν … Τουλάχιστον κατάλαβα πως λειτουργούν τα πράγματα .
Μην σου πω οτι με πείσατε κιόλας ότι ήταν χάλια . Λέω να κρεμάσω το cd τους στο μπαλκόνι να διώχνω τα πουλιά . Σας προτείνω να κάνετε το ίδιο με άλλα αδελφίστικα cidakia γιατί τα πουλιά είναι επικίνδυνα .
Και τελευταία πρόταση της ημέρας ΖΗΤΩ οι αδελφές , ΚΑΤΩ οι απαράδεκτοι που τα σπάνε !!!

Αγαπάμε

Οι Stonenrow έχουμε κάποια εξαιρετικά περάσματα αλλά θέλουν δουλίτσα ακόμα.

Για Windhand: πολύς όγκος, πολύ fuzz, άξια θεωρούνται μια από τις κορυφαίες νέες μπάντες στο χώρο. Έπαιξαν σχετικά λίγο (το περιμέναμε), είχαν θέματα με τον ήχο και το θόρυβο (και αυτό το περιμέναμε), αναγκάστηκαν και να λήξουν γρηγορότερα το ?Woodbine? αλλά ευτυχώς μικρό το κακό. Υποσχέθηκαν ότι θα ξανάρθουν, ελπίζουμε σε διαφορετικό χώρο .

video:
http://drdoomslair.com/2014/04/11/windhand-stonenrow-live-at-six-d-o-g-s-club-942014/

αν και συνήθως συμφωνώ με τον από πάνω. Εμένα δεν με ενόχλησε ο ήχος, ένα An λογικά θα ήταν πολύ χειρότερο από το πάντα φιλικό προς τα μπάσα sixdogs . Η διάρκεια του set μαζί με το encore , ήταν μια ώρα και κανα τέταρτο, το οποίο είναι το ψιλο στανταράκι τώρα που γίναμε ευρώπη και μεις.

Alex_79 ποιοί είναι αδερφές; Τα παιδιά τα ξέρω, με ποιο δικαίωμα τους αποκαλείς αδερφές; Πολύ πιθανό βέβαια να παίζεις και στους moat hug αλλά τέλος πάντων, αλλιώς τέτοια υπεράσπιση δεν την καταλαβαίνω. 30 άτομα είμασταν εκεί, πρόσεξε λιγάκι πως μιλάς…

Το live γάμησε γενικότερα, όλες οι μπάντες αξιοπρεπείς. Κρίμα που είχε τόσο λίγο κόσμο διότι βλέπω να σταματάνε να γίνονται τέτοιου είδους live στο κωλοχώρι που λέγεται Θεσ/νίκη.

φίλε μου απλά χρησιμοποίησα την γλώσσα που χρειάζεται σε ένα ποστ που προσπαθεί να προσβάλει μια μπάντα που αυτοί που την εκτιμούν είναι πάρα πολλοί. Όποιος κατάλαβε καλώς . Και δεν παίζω στους Moat Hug . Καμία σχέση .