WINO LIVE AT AN CLUB 12 OKΤΩΒΡΗ (acoustic show)

Σωστά τα είπε ο zouglau…

Ρε παίδες πόσο θα ήθελα να έρθω σήμερα… :frowning:

Θα είναι σίγουρα μια πολύ προσωπική εμπειρία αυτή η συναυλία που θα εκτιμήσουν όλοι οι φίλοι του Wino.

[B]Να πάτε ![/B] Και να πείτε και σε μας καμια κουβέντα για το πως ήταν…

Δε γνωρίζω τι έχει στο μυαλό του και τί πρόκειται να παίξει, πάντως επιβάλλεται νομίζω να κάνετε την “προθέρμανσή” σας με το νέο του ακουστικό album “Adrift” (αν δεν το έχετε κάνει ήδη!)

Α και αυτός ο Darsombra πρέπει να είναι αρκετά ενδιαφέρων, μην αργήσετε να πάτε!

Εγώ θα βάλω ν ακούσω το “Adrift” για άλλη μια φορά, χαζεύοντας την φωτό που είχα βγει με τον Wino στην συναυλία των Saint Vitus στο An… :cry:

[SPOILER]Έχει και after show party στο Roi Mat. Άμα βρείτε το θάρρος, πλησιάστε τον και μιλήστε μαζί του. Είναι μορφάρα και απίστευτα φιλικός![/SPOILER]

Brein μια μπύρα θα την πιώ στην υγειά σου σήμερα 8)

Χαχαχα, να σαι καλά ρε zouglau! :drunk:
Αν και θα προτιμούσα να την πιούμε παρέα. Next time!

Α και πες του Scott να σφυρίξει και στα υπόλοιπα παλληκάρια (Shrinebuilder) και να έρθουν από τα μέρη μας τώρα που έχουν μάθει το δρόμο.

Hi guys!

Εμπειρία αυτή σήμερα/χτες! Κορυφή στο Iron Horse! Κατέβηκε και ανάμεσα στο κοινό σε άλλη φάση! Είχε κέφια, γαμώ!

Μια ερώτηση: Στο τέλος είπε see you at December ή εγώ απλά είχα παραισθήσεις;

Υ.Γ.: Αναλυτική περιγραφή και videos από τη συναυλία αύριο/σήμερα!

Λέγε τέτοια! Λέγε τέτοια![-o<=P~

Ερώτηση κάνω. Μάλλον απίθανο το βλέπω καθώς θα υπήρχε ήδη σχετική ενημέρωση κτλ.

Μπορεί να υπάρξει αργότερα…

Ανέβασε κάνα βίντεο να δούμε κι εμείς που δεν ήμασταν εκεί…

Πάρτε δυο βίδεα από τη συναυλία που βρήκα (:cry:) :

[B]“Adrift” + “I Don’t Care”[/B]
[B]
“Iron Horse/ Born To Lose”[/B]

[SPOILER]DrDoomMetal, αφού δεν το πόσταρες εσύ, το έκανα εγώ…:bleh:[/SPOILER]

Α και μπράβο στον Angmar για το όμορφο report από τη συναυλία!

[B][U]edit:[/U][/B] …και όντως πρέπει να έπαιξε το “Find The Cost Of Freedom” των Crosby, Stills, Nash & Young

[SPOILER]http://www.youtube.com/watch?v=MrhgDq_H-_Q :wink:[/SPOILER]

Εγώ δάκρυσα στη συναυλία… αυτά…

Χα, χα, thanks δεν έχω χρόνο να τα ανεβάσω όλα σήμερα…μέχρι τώρα έχω ανεβάσει 2-3. Θα βάλω αύριο link με όλα τα videos από όλη τη συναυλία, περιγραφή και μάλλον :-k σύντομα και ένα bootleg μιας και τα κομμάτια ακούγονται αξιοπρεπώς.

Αυτά έχω ποστάρει μέχρι τώρα:



Ακουσα ένα bootleg χτες , μόλις το αντιγράψω θα ενημερώσω :smiley:

Έπαιξε και το “Heaven on their minds” από Jesus Christ Superstar.

ναι φίλε μου το έπαιξε.

Εγώ απλά να πώ ένα ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που παρευβρέθηκαν στη συναυλία
και μας στήριξαν. Πιστεύω άξιζε να δούμε απο κοντά αυτόν τον καλλιτέχνη σε μια διαφορετική εμφάνιση.

Ο Wino και ο Brian είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ δεν υπάρχουν λόγια να πείς…

Φιλικοί προσιτοί και πάνω απο όλα αληθινοί κάνουν αυτό που γουστάρουν και δεν πουλάνε φούμαρα.

Ευχαριστώ τη θεά τύχη που με αξίωσε να γνωρίσω ένα απο τα ινδαλματά μου, με τη μουσική του οποίου μεγάλωσα.

ΝΟ WORDS…

Και το ‘Nothin’ από Townes Van Zandt στο οποίο λίγο έλειψε να με πιάσουν τα κλάμματα!!
ΘΕΟΣ!! :bow2:

Thanks man. :slight_smile: Και για τα δυο δλδ, το ειχα τρελη απορια.

Χαζομαρες λεει, ηταν κατι αναμεικτο. Ειχε παρει αυτο το puppy eyes look, μεχρι που παιξε το Lynyrd Skynyrd κι αφησε τα μισα του μαλλια στο καγκελο. =P

Πολυ μεγαλο live παντως, δεν το περιμενα να αποδειχθει τοσο μα τοσο καλο.

Αν και δεν πήγα, πρέπει να πω πως αυτή την Spit Like A Man έχω αρχίσει και τη συμπαθώ πολύ!
Η συγκεκριμένη κίνηση μου δείχνει ανθρώπους με μεράκι και οπαδικό χαρακτήρα, που φέρνουν ονόματα χωρίς να ενδιαφέρονται για εμπορικότητες.
Καλά (και συνήθως δικαιολογημένα) τα κατά καιρούς κραξίματα σε διοργανώτριες εταιρίες, αλλά οφείλουμε όταν βλέπουμε κάτι θετικό να το αναφέρουμε επίσης .
Μπράβο παίδες, συνεχίστε ακάθεκτοι !

Όσο για τα bootlegs που αναφέρθηκαν πιο πριν…ελπίζω να είναι δέσμευση τα λόγια σας ! :stuck_out_tongue:
Αναμένουμε…

Πάντως αυτό το “see you in december” μου το επιβεβαίωσαν κι’άλλοι που ήταν εκεί…

[SPOILER][/SPOILER] :-k :-k

η χειμωνιάτικη περιοδεία των Vitus είναι ήδη κλεισμένη και δεν υπάρχουν σχέδια ούτε ημερομηνίες ελεύθερες για την Ελλάδα.

Οι Vitus όμως θα ξαναέρθουν να είστε σίγουροι για αυτό…

Spit Like A Man

Mερικες φορες, τα λογια ειναι φτωχια ή βγαινουν τοσο φτωχα που δεν μπορουν να περιγραψουν παρα μονο το ελαχιστο…JUST RESPECT!!!

Oσο για το playlist, καποια στιγμη επαιξε και το Isolation των Joy division…(Η αχρηστη πληροφορια της ημερας :stuck_out_tongue: : Αυτο που ειχαν διασκευασει καποτε και οι Therapy? στο Troublegum)

Cheers to all!!

Hi guys,

Αν υπάρχει κάποιος που έχει φωτό υψηλής ανάλυσης από τη συναυλία και δεν έχει πρόβλημα να χρησιμοποιηθούν σε ένα bootleg που φτιάχνω ας μου στείλει μήνυμα.