Wishbox: Διασκευές που θα ονειρευόμασταν να ακούσουμε

:lol::lol:Αυτο πλακα πλακα θα ειχε ενδιαφερον.Οπως τα τελευταια Megadeth απο τον Μασχαλη Τερζη.

Μπραβο που το ποσταρες γιατι ειχα αρχισει να το ξεχναω(και το εχω το ep κιολας).Μια πολυ γκαζιαρικη διασκευη Smiths εχει γινει κι απο τους Slapshot(hardcore/punk μπαντα των 80’s)στο Bigmouth Strikes Again.Link δε μπορω να βρω αλλα υπαρχει στο δισκο 16 Valve Hate για οποιον ενδιαφερεται.

θελω το “ειμαι στα χαι μου” του αντυπα απο prodigy.:tomato:
και το “born in the usa” του springsteen απο metallica
τελος θα θελα το iron man(black sabbath) απο guru guru.

Behind The Wall Of Sleep των Sabbath από τους Down
Hounds των Savatage από τους Dream Theater
In The Evening των Zeppelin από Queensryche
Paranoid Android των Radiohead από Pure Reason Revolution
Set The Controls For The Heart Of The Sun των Floyd από Tool.

Το Εmerald από Thin Lizzy από τους Mastodon.
Έχουν κάνει και live διασκευή σε αυτό.

Υπαρχει και σε μια απο τις πρωτες τους κυκλοφοριες,ενα 7’’ split με καποιους American Heritage
τ’οποιο σημερα ειναι δυσευρετο(το ειδα σ’ενα live στο stand της Damaged και δεν το πηρα ο μαλακας).Επισης πρεπει να υπαρχει και σε μια επανακυκλοφορια του Remission.

Άντε ρε!!!
Θα το ψάξω αμέσως!
Θενξ!

To sleepless-Anathema από Cure…

Το Give It Away απο Peppers απο τους Green Day! :smiley:

Θα το βίαζαν…

Φαση θα ειχε να το ακουγες με το στυλ των Green Day παντως… :slight_smile:

Life’s One Act Play(Savoy Brown) από Free.Aν και μόνο ίσως κανας Bluezlick να ενδιαφερόταν…

το just των rαdiohead απο muse…:slight_smile:
δεν ξερω πως μου ηρθε…

Επιθυμώ οι μεγαλύτεροι άρχοντες των διασκευών που ακούν στο όνομα Coroner, να διασκεύασουν οτιδήποτε από τους Sabbath.

Τί ωραίο θρεντ! :slight_smile:

Εγώ θα ήθελα το “Up Jumped the Devil” των Nick Cave and the Bad Seeds σε ρεμπέτικο χασισοτράγουδο με ελληνικό βαρύ στίχο σε φάση Τρούμπα κι έτσι, με μπουζούκι ή ακόμα καλύτερα μπαγλαμά στη θέση του ξυλόφωνου, και εννοείται προσαρμογή του ρυθμού σε ζεϊμπέκικο… :stuck_out_tongue:

βασικά αν γινόταν οτιδήποτε που αφορούσε τους Coroner σε ενεστωτικό ή μελλοντικό χρόνο θα ήταν χαράς ευαγγέλιο από μόνο του!

το Planet Caravan από Pantera:p

χμμ,το μάστερ οφ πάπετς από παντέρα

Gov’t Mule-I Want You(She’s So Heavy)
Eric Clapton-No Woman No Cry

Αυτό υπάρχει, έχει παιχτεί σε συναυλίες, είμαι σίγουρος πως το έχω! Ψάξτο στο Mulebase.com που έχει όλα τα set lists τους από το '94 μέχρι τώρα και πες μου ημερομηνία να σου το βρώ.

Eγώ θα ήθελα να ακούσω από Gov’t Mule (ή και Warren Haynes solo) το Trains των Porcupine Tree! Ξέρω πως “το έχει”, θα είναι σπουδαία διασκευή!

Το βρήκα το 1994 από 8/5 μέχρι 8/9 αν είναι το She’s So Heavy Jam.Δεν κοίταξα άλλες χρονιές,αν δεν σου κάνει πες μου να ψάξω άλλες.