Wishbox: Διασκευές που θα ονειρευόμασταν να ακούσουμε

Ποιό τραγούδι θα θέλατε να ακούσετε από ποιόν καλλιτέχνη; :slight_smile:

ολοκληρο το αξιον εστι του θεοδωρακη\ελυτη απο τον ronnie james dio στα νιατα του ομως…:):slight_smile:

Περασα χθες απο tom waits

Τον εθνικό ύμνο από Manowar!

:lol: :lol: :lol:
Φαντασου το να το τραγουδανε με τον “Εθνικο σταρ”!!!

τον υμνο του ΠΑΟΚ απο manowar…:twisted::twisted::twisted::twisted:

Σοβαρευτείτε μπρε!

Ωραίο θρεντ Vic. 8)

Το Τrains των Porcupine Tree από τον Warren Haynes σε ένα από τα σόλο ακουστικά σετ που παίζει.

Το “κειμήλια” των metro decay από τους Sisters Of Mercy.

To enter sandman από Disturbed…

Το Whiplash απο Sepultura!!!

Μου 'χει κολησει εδω και βδομαδες…
σχεδον ειναι σα να τ’ακουω…
εχω φανταστει στο μυαλο μου την απενοχοποιηση του εντεχνου τραγουδιου
μεσα απο μια διασκευη του Μαλαμα στο "σ’αγαπαω μ’ακους?
"του Σαλαμπαση…για να δουμε θα γινει ποτε?:naughty:

Επισης θα θελα το angel of death (slayer) να το ερμηνευσει ο Νταλαρας για να παθει φαρυγγιτιδα
και το seek and destroy(metallica) το θελω απο το Σακη με διασκευασμενο στιχο σε “συκα τις τρωει”

:metal::metal::band::metal::metal::papas::lightsabre::twisted:

σοβαρα τωρα θα θελα το metropolis(motorhead) απο SLAYER:thumbup:

Eμενα προσωπικα μ’εχει φαει η περιεργεια για το πως θ’ακουγεται το Escape των Metallica απο τους Hatebreed.Αντε να δουμε.

το seek and destroy(metallica) το θελω απο το Σακη με διασκευασμενο στιχο σε “συκα τις τρωει”

Μημπως το "Ζει και τις Τρωει"ακουγεται καλυτερο?

Το τραγουδι του εξορκιστη σε μεταλ εκδοση.Επισης το τραγουδι των ντιτζιμον σε τρου μεταλ εκδοση και χωρις κινεζικη γλωσσα.

Το τραγούδι από τις Charmed σε thrash. To Fear of the Dark σε power metal. Το Holy Wars από τον Μελά με συνοδεία μπουζουκάκι :stuck_out_tongue:

Το Some Kind Of Monster απο Down.

“Ηλεκτρικός Θησέας” (Γ. Μαρκόπουλος) από Skyclad με Martin στα φωνητικά. Στα ελληνικά εννοείται…

Το Angel από Αλκίνοο Ιωαννίδη.
Δεν είναι ο Metal God, αλλά πιστεύω θα έχει ενδιαφέρον όπως είχε το Remember Tomorrow διασκευασμένο από τον ίδιο μόνο με κιθάρα.

Αν εννοείς το ?How soon is now?? (των Smiths στην αυθεντική έκδοση) δεν μπορώ να το φανταστώ σε thrash… Πάντως το έχουν διασκευάσει οι Paradise Lost, σε b-side, αλλά και η δική τους εκδοχή δεν είναι metal (μιλάμε για εποχή ?One Second?):