Witchcraft - "The Alchemist"

[URL=http://www.picoodle.com/view.php?img=/9/9/7/f_Alchemistm_2e9186d.jpg&srv=img02][/URL

[FONT=“Palatino Linotype”][SIZE=“2”]Απλώς ασχολίαστο…[/SIZE][/FONT]

Πολύ ωραίο φαίνεται και αυτό.
Δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να είναι καλύτερο από τον ρετρό κολοσσό του “Firewood”, αλλά η μπάντα το’χει όπως φαίνεται. thumbsup και κανα live!!!

Ο Pot χρειαζεται υποστηριξη γιατι τα εχει παιξειμε το δισκιο. Η κατασταση ειναι επειγουσα και θα το ακουσω το συντομοτερον να τον παρηγορησω :lol:

Από χθες συμπάσχω και εγώ με τον pot. Συμπαράσταση παίδες…

δε λετε και σε μας τους αδαεις τι παιζουν οι τυποι??

Όποιος έχει κανά link, pm me…

H ευρωπαϊκή τουρ τους είναι μαζί με cutch, το τελευταίο άλμπουμ των οποίων ξετρέλανε αρκετούς εδώ μέσα (εμένα όμως όχι ιδιαίτερα :oops:)

To The Alchemist το έχω ακούσει μιάμιση φορά και οι εντυπώσεις είναι θετικότατες! Απορώ πως γίνεται να μου αρέσει το 95% από αυτά που προτείνει πάντα ο pot :-k

Καλα το ομωνυμο κομματι ειναι επος!!!

Manos87 κάψε το πισι σου άμεσα και μην ξαναμπείς στο ρόκινγκ. Ακούς εκεί 95%…Υπάρχει πρόβλημα…

πραγματι! [-X αν ειναι δυνατον![-X εσυ θες εντατικη θεραπεια με Animal Alpha και Black Betty μπας και γινεις ανθρωπος! [-X

Kαταρχην δεν θελουμε στους Gearheads Εμοκιφησιωτακια . Να μην επαναληφτει αυτο και να μην ξαναακουμπησεις δισκο τους ΑΛΗΤΗ. Και να μαθεις να λες σωστα το ονομα τους :stuck_out_tongue:

Οσο για τον Pot οτι και να πω ειναι λιγο οποτε δεν λεω τιποτα 8O

Οπως ειπε και ο Signal το ομωνυμο ειναι ΕΠΟΣ . Παθων κι εγω :lol:

1)Anyway, μιας και μιλάμε για το “From Beale Street To Oblivion”, το “The Alchemist” το πατάει χάμου άνετα (όχι ότι μοιάζουν ιδιαίτερα ηχητικά)
2)Τα σχόλια περί 95% φαντάζομαι είναι ειρωνικά επειδή έπρεπε να είναι 100% :stuck_out_tongue:
3)@petheros: Ο δαίμων του τυπογραφείου!!!

[FONT=“Palatino Linotype”][SIZE=“2”]Μπα…το κόβω από την άλλη οπτική πως θα έπρεπε να ήταν 0% :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: [/SIZE][/FONT]

Παντως τον εχω εκπαιδευσει τον γαμπρο και δεν μασαει με τιποτα λεμε :lol:

Για αλλη μια φορα αποδεικνυουν το ποσο “διαβασμενοι” ειναι πανω στο ειδος και αφηνουν μιλια πισω commercialized γκρουπ τυπου Wolfmother…Το ομωνυμο ναι ειναι επος,αλλα γενικα ο δισκος ειναι γεματος κομματια δυναμιτες.Το μονο που μ αφησε ψιλοαδιαφορο ειναι το Leva.

Αν και το ύφος τους δεν είναι και πολύ του γούστου μου, μπορώ να πώ ότι το άλμπουμ μου άρεσε αρκετά.

ενταξει δεν εχω λογια…προσωπικα το βαζω μεσα στις καλυτερες κυκλοφοριες της χρονιας!το ομονυμο ειναι μακραν το καλυτερο κοματι που εχουν γραψει!ειμαι ο μονος που πιστευει οτι αν αυτη η μπαντα υπηρχε την δεκαετια του 70 τωρα θα μιλαγαμε για μια κλασικη μπαντα…ελπιζω οχι.:slight_smile:

Καταπληκτικό άλμπουμ τελικά. Μαζί με το καινούριο Black Bonzo, είναι μέσα στα καλύτερα της χρονιάς.
Ωραία πράγματα.

Μόλις του έριξα την πρώτη ακρόαση.

Ε, γενικώς δεν μου αρέσουν τα πισωγυρίσματα σε μουσικές άλλων εποχών και ίσως να ήμουν κομματάκι αρνητικά προετοιμασμένος για τον συγκεκριμένο δίσκο.
Ε ρε και να ήξερα τι θα άκουγα.
Νταξ, έμεινα κάγκελο κανονικά.
Τώρα παίζει για δεύτερη φορά, στο καπάκι.

Όταν ήρθαν στο underworld, έσπειραν κανονικά. Κάποιος να τους ξαναφέρει…γρήγορα!