Within Temptation - what have you done

1ον Δεν ειμαι κριτικος
2ον Λεω την προσωπικη μου αποψη
3ον Μαθε να τη σεβεσαι

Μου αρεσε λοιπον το Silent force περισσοτερο διοτι

α) μου αρεσαν περισσοτερο τα συμφωνικα μερη σε αυτο το album (σαν λατρης του ειδους)
β) οταν το ακουγα δεν ειπα ποτε “Αντε τελειωνε γιατι μας τα επριξες”
γ) ειχε σαφως ποιοτικοτερες συνθεσεις

α) μου αρεσαν περισσοτερο τα συμφωνικα μερη σε αυτο το album (σαν λατρης του ειδους)
β) οταν το ακουγα δεν ειπα ποτε “Αντε τελειωνε γιατι μας τα επριξες”
γ) ειχε σαφως ποιοτικοτερες συνθεσεις

Tωρα μαλιστα ησουν κατατοπιστικος. Βεβαιως και σεβομαι τις αποψεις των αλλων και ειναι η πρωτη φορα που απαντω με αυτο τον τροπο γιατι απλα δεν εξηγει κατι παραπανω απο τη διαφορετικοτητα του γουστου σου.
Η μονη διαφορα απο το silent force λοιπον για να καταλαβουν και οι υπολοιποι τι εννοει ο συμπαθης μου tolkki ειναι για να γινει η συμφωνια με τη roadrunner επρεπε το νεο SF να αποκτησει μια πιο αμερικανικη προσεγγιση γιατι εκει ειναι το νεο target group . Κατι αντιστοιχο εγινε και στον τελευταιο δισκο των φιλων σου των HIM απο αμερικανικα χερια.
Βεβαια αυτα ειναι ρισκα απο τους καλλιτεχνες αφου χανουν τους αμετανοητα ευρωπαιους σαν τον tolkki. Σορυ αν ημουν περιπαικτικος υπερ του δεοντος.

To οτι το Silent force ακουγεται φανερα επιρρεασμενο απο Evanescence (ή οπως αλλιως σκατα γραφονται) ειναι μια αληθεια αλλα τι σχεση εχει αυτο στο αν θα πρεπει να μου αρεσει ή οχι?

Aκουσα πριν απο 2 βδομαδες μονο το ομωνυμο κομματι και δεν τρελαθηκα.Οσο για το album, μολις το ακουσω θα επανελθω.Επισης, The Silent Force σπερνει μαζι με το The Swan Song που δεν υπαρχει τετοιο κομματι.Ειναι τοοοοσο τελειο για να υπαρχει… (Okay,σταματαω.)
Προσωπικα το Silent force μ’αρεσει περισσοτερο απο το Mother Earth.:roll:

That’s my point . H πιο εγκυρη κριτικη θα ηταν απο εναν φαν των evanescence. Εσενα εννοειται οτι δεν θα σου αρεσε. Θα ηταν σαν να εκανα κριτικη εγω στους Epica ας πουμε.

χεχε…δηλαδη εμενα που μου αρεσει το The Dance τι πρεπει να πω;:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ντακσ, βασικα προσωπικα εμενα με χαλασε αρκετα το Silent Force. το στυλ των Evanescence ποτε δε με τρελανε. προτιμω τα πρωτα τους που ηταν πιο καφροι…

οταν και αμα εχω χρονο θα ακουσω το νεο τους. παντως πιστευω πως το πραγμα με τα ατμοσφαιρικα, τις metalcories και τα post rock εχει παραγινει απο την αποψη οτι ο ενας ειναι πιο ιδιος απο τον αλλον.

δεν ειναι μπηχτη για τους within temptation.απλα εκφραζω μια γενικη κατασταση στη σκηνη, και οποιος δεν ειναι κολλημενος θα συμφωνει πιστευω.ειδικα το post rock μου αρεσει παρα πολυ σαν ιδιωμα, αλλα ηδη εχουν αρχισει να βγαινουν πολλες copy paste μπαντες…

Για αλλη μια φορα σωστος angmar και για να μην παρεξηγουμαι το θεμα μου ηταν το εξης.
Σεβομαι την καθε κριτικη σαν την δικη σου που λεει εμενα μου αρεσαν τοτε που ηταν πιο καφροι για παραδειγμα. Απαξιωνω την καθε κριτικη που λεει κοιμηθηκα στα μεσα του αλμπουμ …σκετο.
Αυτο ισχυει για ολες τις κριτικες και παντου.
Γι αυτο και σε παραδεχομαι αγορι μου και οσο για τους WT μην κανεις τον κοπο δεν θα σου αρεσει. Ειναι σαν να κανω τον κοπο εγω και να ακουσω Manowar ( αφιερωμενο στο φιλο μου τον maiden1979:lol: ).

Δηλαδη κατα τη γνωμη σου δεν υπαρχουν βαρετα και κουραστικα αλμπουμ?

Κοιτα αυτα π.χ. που με κουραζουν αφανταστα ειναι καποια απο αυτα που ακους εσυ.
Οποτε η απαντηση μου ειναι η εξης. Αυτα που κρινεις ως σκατα ( evanescence ) 20εκ ανθρωποι δεν το θεωρουν ετσι .
Ελπιζω να σε καλυψα με την απαντηση μου και μην το συνεχιζεις προσωπικα απλα μου εδωσες μια καλη πασα να πω τη γνωμη μου για τις αφαιρετικες κριτικες που ειναι κατι που σιχαινομαι.
Stick σε αυτα που ξερεις καλα και στο ειδος που ακους εισαι εγκυκλοπαιδεια μην ανησυχεις…

Που εκρινα ως σκατα τους Evanescnece?
Τους μονους που εχω κρινει σαν σκατα ειναι οι γαμοπουστοφλωροι ΧΙΜ

[SIZE=“1”]γιατι νιωθω οτι απολογουμαι χωρις λογω?Το ληγω εδω[/SIZE]

Ξεχασες τους Lovex , Negative , End of You , Reflexion , Feiled , Rasmus και αλλους ενα μουσικο ειδος δηλαδη.

Just messin’ wit’ u tolkki και δεν χρειαζεται να απολογησαι σε κανενα φιλε

χμ. κοιτα, αν μου τη βαρεσει θα το ακουσω. παντα δινω δευτερες ευκαιριες σε γκρουπ. ειδικα αυτα που καποτε μου αρεσαν.:slight_smile:

Oσοι/ες πιστεύουν ότι το Enter και το Μother Earth είναι τα κορυφαία τους και ότι μέτα το Silent Force έπεσαν ποιοτικά να σηκώσουν το χέρι τους… 8)

Αχέμ, βασικά αλλαγή ύφους υπήρξε και όχι πτώση.:wink:

Ναι σωστά.Αλλαγή ύφους και παράλληλα πτώση της ποιότητας και της αυθεντικότητας.:wink:

Το να αφομοιώνεις με ωραίο τρόπο στοιχεία απο αλλού δεν είναι απαραίτητα κακό… Ούτε οι πρώτοι, ούτε οι τελευταίοι είναι άλλωστε! Οσο για τη ποιότητα δε’νομίζω ότι μπορεί να οριστεί. :slight_smile:

Eagleheart συμφωνω!:wink:
Παντως οσο αναφορα το Silent Force εκτος απο το Stand My Ground,A Dangerous Mind και It’s The Fear, τα υπολοιπα δεν μου θυμιζουν Evanescence.Το οτι επηρεαστηκαν ειναι κατι σιγουρο αλλα δεν νομιζω πως εγινε σε τοσο μεγαλο βαθμο που να το λες “αντιγραφη” ή κατι τετοιο…
Αποψη μου.:wink:

Θα ήθελα να εκφέρω τη γνώμη μου ως μέγας φάν των Within Temptation…Το τραγούδι είναι κατι πολύ περισσότερο απο τελείο
όπως επίσης και το νέο άλμπουμ The Heart Of Everything!!Δεν το βαρέθηκα ούτε μια στιγμή ακόμα και τώρα που γράφω αυτό ακούω.
Η μουσική είναι μεγαλιώδης!!!Είναι ένα πολύ δυνατό άλμπουμ!!!

Tηλεφωνηστε τωρα στο 2310 521010 και αποκτηστε αυτο το πολυ δυνατο αλμπουμ στην εκπληκτικη τιμη των 39 ευρο μαζι με το πακετο