Within Temptation - what have you done

To νεo τραγουδι των Within Temptation με την εντυπωσιακη παραγωγη και ντουετο με το χαρισματικο σοφιστικε ροκα Keith Caputo.
O κλωνος του bring me to life στοχευει την αμερικανικη αγορα αφου η ευρωπαικη εχει κατακτηθει ετσι κι αλλιως και γενικα η νεα τους δουλεια θα εντυπωσιασει τους φανς του μελωδικου ηχου. Ιδωμεν για την επιτυχια του…

εμμ…μη τα ισοπεδώνουμε ολα…στους life of agony παιζει. μια φορά και ένα καιρό βαραγανε και λίγο…ασχετως αν στο dvd που εχω ροκάρουν…

παντως εμενα οι within temptation μου αρέσανε στα παλια…το the dance (ep) πχ ήταν πολύ καλο. ήταν και πιο κάφροι τοτε βεβαια…

Στα solo του δεν εχει καμια σχεση με τους Life of Agony οι οποιοι εχουν διαλυθει εδω και καιρο. O ανθρωπος μονος του ειναι τελειως κουκουρουκου…

χμμ…νομιζω οτι ειχε γινει προπερσυ ενα reunion life of agony. τελος παντων

θα τσεκαρω τα προσωπικά αν εχω χρονο. παντως δεν περιμενω κατι το τρελο…

To ατομο ειναι αλλου λογω ναρκωτικων βεβαια και ειχαμε κοινους γνωστους στη Νεα Υορκη . Δεν νομιζω να τη βγαλει καθαρη για πολυ ακομα ετσι οπως παει. Τα αλμπουμ του δεν θα τα βρεις ευκολα. Βγαζει σε ενα μηνα καινουριο και το τελευταιο του για να καταλαβεις το εδινε μονο στα live του αλλα και στο site…Οι life of agony εκαναν μονο ενα reunion οπως ειπες and that’s it.
Παντως οι Within Temptation εχουν την τελειοτερη παραγωγη στο καινουριο αλμπουμ τους και σιγουρα θα χαλασει κοσμο το 2007 γιατι καλυπτει ολο το φασμα ακροατων που ακουσαν τα fallen - evanescence και once - nightwish . Στη roadrunner ειναι πολυ αισιοδοξοι για τους Ολλανδους.

είναι ωραίο το τραγουδάκι, αλλά δεν συγκλονίστηκα κιόλας.

Οι Nightwish άνοιξαν αγορά και την άφησαν ανεκμετάλλευτη σε ένα βαθμό μετά τη φυγή της Tarja, οι Evanescence σίγουρα έχασαν πόντους με την απώλεια του Ben Moody και οι Within Temptation που πάντα ήταν σχετικά αξιόλογοι, αλλά στην πραγματικότητα μακρυά από το mainstream των Evanescense και από το power metal με συμφωνικά στοιχεία των δεύτερων. Ήταν πιο κοντά στον ατμοσφαιρικό χώρο.

Τώρα βλέπουν την ευκαιρία και την αγορά και κάνουν το δικό τους άνοιγμα.

Όσον αφορά των Keith Caputo, το τελευταίο του δείγμα στη συλλογή της Roadrunner ήταν πολύ καλό, όπως και ο δίσκος που έκανε με τους Life Of Agony μου άρεσε πολύ.

Μια λεπτομέρεια, επειδή φίλε Dazmaniak γνωρίζεις καταστάσεις από αυτό το χώρο. Νομίζω πως για μια περίοδο στους Life Of Agony αντικατέστησε των Caputo, ο Whietfield Crane των (πολύ αγαπημένων μου) Ugly Kid Joe.

Κυκλοφορήσαν τίποτα με αυτόν τραγουδιστή? Studio, live, video?

Επίσης, υπάρχει ιδέα τι διάολο απέγιναν οι UKJ και αν υπάρχουν φήμες για καμια επανασύνδεση? Τελευταίο σημάδι ζωής από τον Crane, η (μάλλον απογοητευτική) εμφάνισή του στο DVD των Motorhead για τα 30 χρόνια.

Προσωπικα το συγκεκριμενο σινγκολ το θεωρω εντελως μουφα.Εντελως εμπορικο…Δε συγκρινεται σε καμια περιπτωση ουτε με το χειροτερο κομματι απο το Mother earth

O Whitfield Crane πηγε μια τουρνε μονο με τους LOA και εκανε μια μπαντα τους medication που δεν τραβηξε και το διαλυσε. Τωρα αν δεν κανω λαθος τραγουδαει σε ενα side project των Godsmack και οσο για τους ugly θα σε στεναχωρησω εχω χασει τα ιχνη τους. Σου υποσχομαι οτι θα ρωτησω ομως…
Οσο για Within οπως καταλαβατε μιλησα μονο για ποπ ροκ ακουσμα με εντυπωσιακη παραγωγη και στο ειδος του ειναι κορυφη. Οπου πεφτει χρημα…
Οσο για τον Moody ετοιμαζει προσωπικο cd.

Εχμ ναι.

Εμένα δεν ήταν ποτέ τα φόρτε μου, ούτε αυτά που έπαιζαν στο Mother Earth, ούτε αυτά που παίζουν τώρα. Το κομμάτι το ακούω ευχάριστα, υποθέτω και ο δίσκος θα ακούγεται εξίσου εύκολα. Θα το χαρακτήριζα ως το πιο rock άκουσμα των οπαδών της pop.

O Crane με τους Medication έβγαλε τίποτα? Σαν μοντέλο ξέρω ότι δούλευε… Έπιασαν καλά στην Αμερική, αλλά στην Ευρώπη δεν πολυπέρασαν ποτέ οι UKJ. Thanx anyway.

O Moody ετοιμάζει προσωπικό δίσκο από τότε που έγραψε το τραγούδι για την ταινία Fantastic Four με την Anastacia (Everything Burns) που ήταν καλό, αλλά αυτόν πρέπει να τον έκαψε άσχημα η κοντή…χεχε.

O Moody περασε και απο ψυχιατρικες κλινικες μετα.
Eνα medication που ξερω ειναι το prince valium που ειναι killer λιγο πριν διαλυθουν.
Το side project των godsmack λεγεται another animal.
Αυτος βεβαια που χεστηκε στα φραγκα απο τους UKJ ειναι ο Dave Fortman παραγωγος των fallen και open door των evanescence.

Εδώ και κανά χρόνο έχουν φορμάρει τους Another Animal, αφού ο drummer των Godsmack (Larkin) έχει διατελέσει στους Ugly Kid Joe και κάπως έτσι θα έγινε το κονέ. Είναι επίσης ο κιθαρίστας και ο μπασίστας των Godsmack και όσον αφορά το πως θα ακούγονται…

…There’s definitely some [BLACK] SABBATH [influences], but with like [touches of] ‘Angel Dust’ FAITH NO MORE-era…

super ακούγεται δηλαδή!

Οι Medication ένα δίσκο έχουν (Prince Valium).

Ξεφύγαμε…Thanks for the info.

Δίσκοι σαν το Enter και Μother Εarth βγαίνουν μια φορά… 8)

Αυτο.

Μολις ακουσα και ολο τον καινουριο δισκο των Within Temptation που ονομαζεται The heart of everything.Απο τα μισα του δισκου αρχισα να ψαχνω κατι αλλο να ακουσω.Ειλικρινα πολυ βαρετο album εκτος ενος κομματιου που ξεχωρισα.Ελπιζω να αντεξω να τον ακουσω κι αλλες φορες μπας και καταφερω να πω “Ενας μετριος δισκος”

Πολύ βαρετό ρε παιδιά, τι είναι αυτό.
Κρίμα κρίμα κρίμα. Πάμε γι’ άλλαααα!

Γιατί ρε παιδιά?? Μια χαρα είναι το heart of everything. Πιο κοντά στο mother earth και μάλλον καλύτερο απο το silent force…
βέβαια αν δεν αρέσουν σε καποιον τα προηγούμενα δεν υπάρχει περίπτωση να βρεί κάτι στο καινούργιο.

Eπειδη μου αρεσε παρα πολυ το Mother earth και αρκετα το Silent force το θεωρω μετριο εως κατω του μετριου.Το βρηκα παρα πολυ κουραστικο

Σε λιγο καιρο θα μου αρεσει να ανατρεχω σε τετοια σχολια…

Και σε πολυ καιρο αν θες την ιδια αποψη θα εχω :roll: :roll:

Kαι ποιες ειναι οι μεγαλες διαφορες απο το silent force γιατι δεν μας το ξεκαθαρισες μεγαλε κριτικε;