Within Temptation

frozen angel πιστευω οτι αδικεις πολυ τους lacuna. δεν ειναι καθολου μονοτονοι (βλεπε διαμαντια οπως comalies…)κι ουτε ειναι λιγοτερο επιθετικοι απτους within γιατι οι within δεν ειναι σχεδον καθολου επιθετικοι. και μενα μαρεσουν οι within temptation και τρελαινομαι για τη φωνη της sharon αλλα μη συγκρινουμε και ανομοια πράγματα.

oι lacuna εχουν μια πολυ ομορφη τραγουδιστρια. περα απο αυτο δε βρισκω κατι το διαφορετικο… τα halflife κ in a revrie μου λεγαν πολλα σαν δουλειες αλλα μετα το γυρισαν στην προωθηση της scabbia…

η scabbia ειναι πολυ καλη τραγουδιστρια και πραγματικα αξιζει, δεν πιστευω οτι το γυρισαν στην προωθηση της γιατι ολα τα αλμπουμ τους ειναι αξιολογα κατα τη γνωμη μου. σιγουρα το in a reverie,halflife ειναι πολυ καλες δουλειες αλλα και δουλειες οπως unleashed memories, comalies ειναι εξισου καλες.

Προσωπικα εχω φαει ξενερα, αλλα οχι συγκεκριμενα απο Λακουνα, ή απο Within Temptation κτλ.

Η πρωτη δουλεια που ετυχε να ακουσω απο Within ηταν το EP ‘‘The Dance’’, εποχης Enter. Μου καθονται λιγο ασχημα πλεον, επειδη ολοι παιζουν τον ιδιο ηχο που πουλαει, τον οποιο μαλιστα ‘‘σπρωχνουν’’. Δυστυχως οι ‘‘female’’ ειναι πιο ‘‘fronted’’ απο ποτε, και ισως χανεται η ουσια καποιες φορες. :? Δηλ παρε για παραδειγμα τους Within. Το τελευταιο που καθησα να ακουσω ηταν το Silent Force. Επεσε προσπαθεια αλλα… δεν. :frowning: Nightwish meets Evanescence. Ακουστηκαν παντως καλα λογια για το τελευταιο και θα κανω καποια στιγμη μια προσπαθεια…

Και γενικα σε αυτες τις μπαντες, ολοι ξερουν την τραγουδιστρια. Λιγοι θυμουνται τα λοιπα μελη.

Edit: Περι του λογου το αληθες:

Δε μπορω να θυμηθω φωτο τους στην οποια οι υπολοιποι να μη φαινονται ως κομπαρσοι. :?

Οφ Τοπικ:

Οσον αφορα τους Λακουνα, τους πηρε αδικα ισως η μπαλα / γενικη ξενερα που εφαγα. Ακομα να ακουσω το Καρμακοντ (:? ) και μαλιστα μου αρεσε πολυ το Comalies. Πολυ σωστη παντως η αναφορα στο Unleashed Memories. Εχει και τη κομματαρα Senzafine. :yes:

εχεις καποιο δικιο αλλα αφου η scabbia φρονταρει τη μπαντα, αυτη βαζουν στο προσκηνιο. και ειναι και κουκλαρα και φωναρα πως να το κανουμε. παντως σε αλλες πιο παλιες φωτογραφιες τους δεν την προμοταρουν τοσο πολυ.
περι within temptation: το silent force μου αρεσει πολυ και μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση απ’ την πρωτη φορα που τα ακουσα. καμια σχεση δεν εχει με nightwish. κανει λιγο μια στροφη σε εβανεσενς αλλά και παλι δεν εχουν ξεπεσει και τοσο πολυ. το καινουριο τους εχει καποια καλα τραγουδια αλλα κι αυτο ειναι καπως πιο εμπορικο και εβανενσιτικο. πιο μετριο απο mother earth και enter.

Φωνη μετρια για να μην πω και κακη…

Και απο εμφανιση ειναι μετρια εως κακη.Ας ειναι καλα το φωτομαγαζο

σιγα την φωνη που εχει η Scabbilera ρε. Ωραια γκομενα ειναι ναι. γενικως για lacuna coil/ within temptation και τα ρεστα > παλια κατι λεγανε αλλα πλεον ειναι και τα 2 εμπορικες Mtv ποπ ροκ τσιχλοφουσκες. Απλα έχουν ενα μεταλ επικαλυμμα για να πιάσουν και κανα σκληρο πιτσιρικι (αρσενικο/ θηλυκο)

Καλα ναι. Θυμαμαι παντως σε ενα εξωφυλλο του Hammer που ειχε φωτο με ενα δικτυωτο καλσον ηταν ψιλοκαβλιτσα…

ε οχι και κακη. εχει πολυ ωραια και δυναμικη φωνη.τωρα εσενα αν δε σαρεσει μην την ακους…

Και ποιος σου ειπε οτι την ακουω?

Στο falling παντως δίνει ρέστα…

πες τα!!!

Moνο στο falling όμως…:stuck_out_tongue:

[QUOTE=Davidian;271170]Moνο στο falling όμως…:p[/QUO

τωρα μου τα χαλας…

the silent force??? μιλας για αυτον τον δισκο???νομιζω οτι ειναι οοοοοοοοοτι καλυτερο εχω ακουσει ως τωρα χωρις υπερβολες. οντως ειναι μοδα τα συγκροτηματα με γυναικες αλλα νομιζω οτι κ πριν χρονια υπηρχαν κ μια χαρα κοινο ειχαν. τωρα αν εσας σας χαλαν οκ τη βολτα σας κ τη βολτα μας. btw γιατι δεν κανει καποιος ενα τοπικ για λακουνα??? εδω νομιζω γραφουμε για τους within:p

μην τους ακους angel, μια χαρα δισκος ειναι το silent force. απλως μερικοι θελουν να το παιζουνε ψαγμενοι:naughty:

Δεν συμφωνώ καθόλου

Εριξα 2-3 αυτιες στο The Heart Of Everything και μπορω να πω οτι με εξεπληξε ευχαριστα. Ενω το Silent Force ηταν λιγο τετριμμενο (στ’ αυτιαμ), τουτο δω ακουγεται πολυ πιο φρεσκο. Θα ξαναμπει στο πλει λιστ με την πρωτη ευκαιρια…

ουαουουουουου!!! σημερα ολα τα αγαπημενα μου τοπικς ειναι back to life!!! σοβαρα? σου αρσε πιο πολυ το thoe απο το tsf?? εισαι απο τα λιγα ατομα που το λενε… thats nice!