Wolfmother-Cosmic Egg

μόλις τελείωσα και την 2η ακρόαση του cosmic egg… ειναι πάνω κατω στο κλασικό στιλακι τους. αρκετά καλο μου φάνηκε θα φανεί στην συνεχεία ομως… :stuck_out_tongue:
ξεχώρισα New Moon Rising,Sundial,Cosmic Egg για αρχή!!:smiley:
New Moon Rising: http://www.youtube.com/watch?v=74ouG1EHksQ

νιωθω οτι στο συγκεκριμενο κομματι εχουν βουτηξει το κουπλε του War Pigs.

ακομη δεν μπορω να προσδιορισω τι με “κραταει” απο το να μου αρεσει αυτη η μπαντα!
ΔΕΝ ειναι η φωνη, δεν ειναι το στυλ και δεν ειναι οι οποιες ομοιοτητες εχουν με παλιες μπαντες.
Μερικες φορες με ξενερωνει η αποδοση των σχετικα ΟΚ στιχων τους .

ερευναται!:stuck_out_tongue:

Ο πρώτος δίσκος, παρά τα καλά λόγια που άκουγα-διάβαζα δεν μ’άρεσε…οπότε δεν έχω προσδοκίες και από αυτό εδώ:!:

να πω την αλήθεια και εμένα στην αρχη δεν μου αρεσε το πρωτο τους και το στιλακι του τραγουδιστή(που ειναι μεγάλη ψωναρα) αλλα ειναι καλο άλμπουμ εχει μερικά και γαμω τα τραγούδια pimension,woman,joker & the thief…
τωρα αυτο δεν ξερω το ακουσα κανα 2 φορες μονο καλο φαίνεται όμως…

διέρευσε…

για να δούμε…

Τι διέρευσε?? Από τη Παρασκευή έχει κυκλοφορήσει κανονικότατα…

ωραία παραγωγή, hitάκια σε classic ύφος αλλά εκτός απο 4 - 5 κομμάτια τι υπόλειπο μου φαίνεται αδιάφορο…

το Sundial και California Queen σπέρνουν

αυτό δε σημαίνει οτι δε διέρευσε… :stuck_out_tongue:

Αναρωτιεμαι ποιο ειναι το κλασικο υφος των Wolfmother που ανεφερε παραπανω ο neo…

Παίρνω ότι καλό βγήκε από το 1969 μέχρι το 1980 και τα βάζω στο μίξερ??:-k
Πάντως ύφος δε λέγεται…

Nαι αυτο λεω και εγω…Και εχουν βγαλει μονο ενα δισκο οποτε και να ηθελαν να διαμορφωσουν καποιο ηχο…

τα σπαει ο δισκος, οπως και ο ομοτιτλος ετσι και αυτος δεν ξερω… με ευχαριστει.

9/10 χαλαρα ομως

ενταξει γουστα ειναι αυτα ρε παιδια…
εμενα μου αρεσε και αυτο και το προηγομενο αλμπουμ

http://www.rocking.gr/review2626.php

συμφωνω με τον Γιώργο…

μαγκες τωρα τον ακουσα τον δισκο και μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι μια απο τις ανερχομενες δυναμεις στο χωρο του χαρντ…αναλογικος ηχος μπομπα συνθεσεις κσι μια φωνη ολα τα λεφτα…πολυ δουλεμενα τα παληκαρια