Wolfmother

Διαλύθηκαν τα πόκεμον?

http://www.news.com.au/heraldsun/story/0,21985,24146842-5006024,00.html

εε οχι και ποκεμον. Καιρο ειχε η αυστραλια να βγαλει τετοιο φρουτο.

Ελπίζω να κάνει άλλο τόσο καιρό.

α.
οκ.

Φιλέ μου,ενώ είχα σχηματίσει μια καλή άποψη για σένα τώρα έρχεσαι και ανοίγεις αυτό το topic.Απ’ τη στιγμή που δεν γουστάρεις ένα συγκρότημα,γιατί να ανοίξεις topic,για να τους θάψεις? Είμαι πολύ απογοητευμένος μαζί σου.Τουλάχιστον,σεβάσου τα πόκεμον.

:lol: :lol: :lol:

Ας μιλήσει ο Mike.

Δες τον τιτλο και το σχολιο σε αυτο!!

ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑ

Ο Πάττον ζηλεύει τους Wolfmother του ενός δίσκου

Μουαχαχαχαχα

Kαλα δεν ξερω αμα ζηλευει (μαλλον οχι :stuck_out_tongue: )
αλλα οι wolfmother δεν ειναι (ηταν) καθολου κακη μπαντα. Είχαν καποιο hype αρχικα, αλλα προσωπικα μου εκαναν μεγαλη εντυπωση…

Ναι, πολύ προοδευτική μπάντα.

Μια μπάντα δεν είναι ανάγκη να είναι προοδευτική για να είναι καλή.

Προφανώς, το hype που υπήρξε ήταν αυτό που έκανε να δημιουργηθούν τόσες αντιπάθειες γι’ αυτούς, κυρίως ανάμεσα στους πιο “ψαγμένους”!

Κατά τ’ άλλα είναι μια συμπαθητική μπάντα με πολλά καλά τραγούδια στο ντεμπούτο της.

Όσο για τον βλάκα στο u-tube που είπε ότι ο Πάττον τους ζηλεύει, μιας και έχω δει εδώ και καιρό το βιντεάκι, καλά θα κάνει να κουνήσει το κεφάλι του μπας και φτιάξει φραπέ:!:

Εγω θυμαμαι για αυτο το συγκροτημα το μεταλ χαμερ ελεγε τα θριαμβευτικα λογια για αυτους.Και μαλιστα θυμαμαι στην κριτικη για τον δισκο τους,που ηταν και αν δεν κανω λαθος και δισκος του μηνα,τους αποκαλουσε τους γιους της λυκαινας και κατι τετοια κουλα!!!:lol: :lol: :lol: :lol: Μας την παρουσιαζαν σαν την νεα υπερμπαντα.

Εγώ θυμάμαι στο ίδιο περιοδικό άρθρο για την μπάντα ή κάτι τέτοιο, εκείνη την εποχή, να λέει ο συγγραφέας ότι είχαν indie παρελθόν και να λέει ατάκες του τύπου “κάτι μου λέει ότι αυτοί δεν είναι δικοί μας”, “τους έβαλαν να ακούσουν ζεππελιν για να γράψουν τραγούδια” κτλ Aν το έπαιρνες εκείνη την εποχή θα το θυμάσαι…

So what?

Tωρα με τη διαλυση τους ο mike patton θα κανει χαρες και πανηγυρια.Κριμα παντως γιατι ναι μεν το πρωτο τους δεν ειχε κατι το ανατρεπτικο αλλα εδειχνε φιλοδοξο.Αν συνεχιζαν μαλλον θα καταφερναν κατι πολυ καλο.

Από wikipedia:
On August 7, the band’s record label Universal Records announced that Heskett and Ross had decided to leave the band due to irreconcilable differences, and that Stockdale plans to find other musicians over the coming months, as well as continue work on a new Wolfmother album.

Παντως η συνετευξη τους στο χαμερ ηταν τραγικη…Ρε φιλε παιζεις 70s,ψιλο ρετρο,αντιγραφεις που αντιγραφεις και δεν ξερεις και τι σου γινετια κιολας περα απο τους Led zeppelin?E ειναι λιγακι τραγικο…Και κανενα παθος…Η μπαντα ειχε δεχτει απιστευτο σπρωξιμο απο παντου και δεν καταλαβαινω το γιατι(μεχρι και ο αντιπαθης τυπος απο το jackass ειχε συμμετασχει σε κλιπ τους…)…Προσπαθησαν να βρουν νεους σωτηρες που να παιζουν 70s μουσικη?Προς Σουηδια μερια εχουν παει ποτε?(Εκει υπαρχει ολοκληρη σκηνη με μπαντες ισαξιες και καλυτερες των wolfmother-και δεν εννοω τους witchcraft μονο)…

Πραγματικα ο patton δεν ξερω γιατι προβαινει σε τετοιες δηλωσεις…Ενταξει το οτι ειναι μεγιστος και σιγουρα 10000 πιο σπουδαιος απο αυτους το ξερουμε γιατι βγαινει να θαβει δεν καταλαβα…

Ο Ζαχαροπουλος τα ειχε πολυ καλα τοτε στο Χαμερ την ωρα που ο Χρονοπουλος κλασικα βρισκοταν στον δικο του κοσμο…:roll:

Ο χρονόπουλος είναι κλασμένος χίππης(No Offence για τους χίππηδες απλά ο Χρονόπουλος είναι και κλασμένος συν τοις άλλοις) και ότι και να ακούσει που να είναι ξεπατίκωμα από τα 70’s(κατά προτίμηση Zeppelin και AC/DC) θα κλαίει γιατί του θυμίζει τα νιάτα του(τότε που αγόραζε τα γαριδάκια με 1 δραχμή). Φυσικό είναι να βάζει τα 9άρια και τα 10άρια σε τέτοιες κυκλοφορίες λες και είναι καραμέλες.

+1.και να 'ταν μονο αυτος,πολλοι εκει μεσα ετσι ειναι

:lol: :lol: :lol:

Δεν έχεις άδικο.

Ποτέ δεν μου έκαναν εντύπωση οι Wolfmother σε αντίθεση με τους Answer που βγήκαν την ίδια εποχή και είχαν πολύ λιγότερο “σπρώξιμο”.

Σωστός για The Answer. Επίσης τσεκάρετε και Glyder που τα σπάνε