WOLVES IN THE THRONE ROOM Αθήνα 7 / 2 / 2020 - Θεσσαλονίκη 8 / 2 / 2020

Επίσης μπορείς να ρωτάς εδώ, όλο και κάποιος θα απαντάει.

4 Likes

Έχουμε και @motorpsycho όντως … Πολύτιμο μέλος

Αλλά να μπαίνω σε κάθε θρεντ να ρωτάω διάρκεια;;;

@Ironman1 κουράστηκα ρε συ :stuck_out_tongue:

3 Likes

Μόνο εγώ είμαι ο χαζός που προτιμώ να μην έχω ιδέα τί θα ακούσω;

Σας συμβαίνει κι εσάς ή να αρχίσω να ανησυχώ;

2 Likes

Καλά, το setlist fm και νοητή πρόσθεση (ούτε καν πλέυλιστ, αυτά είναι μεταμοντέρνα) λειτουργεί και ως νοητική άσκηση χαχα!

Να σου πω την αλήθεια σπάνια τσεκάρω τι τραγούδια παίζει μια μπάντα, αν και πλέον καταλαβαίνεις από το είδος της περιοδείας που θα βασίσει το σετ (νέος δίσκος, επετειακή κλπ). Βέβαια, αν κάποιον τον ενδιαφέρει η διάρκεια, είναι λογικό να τσεκάρει.

3 Likes

Πλέον σε μένα , δυστυχώς δεν ισχύει με τρώει ο κώλος μου και μπαίνω κι εγώ συνέχεια setlist.fm

Αλλά είναι σίγουρα πιο ωραίο να πας και να ξεδιπλώνεται το σετ χωρίς να ξέρεις …
Όσες φορές πήγα 'τουρίστας" ήταν ωραία φάση

2 Likes

Γάμησέ τα, σε μένα το λες?!

Αλλά, τα αγαθά κόποις κτώνται! :stuck_out_tongue:

Όπως σου έλεγα εδώ κ 20 χρόνια, είσαι γέρος εσυ, δε μετράς! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Σιγά τα πολλά θρεντ ρε :stuck_out_tongue:!

Αν θες ένα cheat, τσέκαρε spotify, που και που μεγάλες μπάντες φτιάχνουν playlist με το setlist. Αν όχι αυτές, τότε κάποιος οπαδός και την έχει δημόσια.

Σκατά, παλιό μοντέλο από τη γέννηση μου.
Εσένα, από την άλλη, πάντα σε “έτρωγε” να ξέρεις!

1 Like

Χαχαχα
Όχι μωρέ που μ έτρωγε κιόλας. Σίγα μη με βγάλεις κ flamer! Εγώ μια χαρά από κοινού θυμάμαι να φαγωνόμαστε!
(κ btw, παλιό μοντέλο κ μαλακίες, ακόμη μαθαίνω μπάντες από σενα- πιο πρόσφατη οι bent knee!- κ το τελευταίο σου άρθρο για αντεργκράου γάμησε!)

Ον τόπι (κάπως) κ μια που μιλάμε για σετλιστ, μια απορία, μια που δεν είμαι κ ο πλέον γνώστης στο υλικό των wolves:
Στο encore έπαιξαν όντως το wanderer, ή του μυαλού μου τα χαλάσματα;

Ρωτάω επειδή αφενός δεν πέτυχα κάπου το σετλιστ κ αφετέρου γιατί σε ρηβιού του λάιβ σε άλλο σάιτ είδα να σχολιάζουν ότι δεν έπαιξαν πάλι από το black cascade κ μπερδεύτηκα.

2 Likes

Εγώ πάντως, στην ανταπόκριση μας, όταν ανέβει, το αναφέρω με σχετική επιφύλαξη γιατί δεν νομίζω να με απατά η μνήμη μου… Παίξανε ένα τραγούδι περισσότερο από ότι στην περιοδεία.

1 Like

Ναι, αυτό νομίζω κ γω, κ απ’ ότι είδα εκ των υστέρων όντως άρχισαν να το παίζουν σε
κάποια από τα πιο πρόσφατα λάιβ τους, απλά δεύτερο ή κάτι τέτοιο, κλείνοντας πάντα με το I Will Lay.
Εδώ είμαι σίγουρος ότι αυτό το έπαιξαν πριν το encore,κ μου έχει μείνει τόσο έντονα η ένταση του τελευταίου τραγουδιου, που νομίζω ότι ήταν όντως το wanderer

To έπαιξαν όντως, ήταν plot twist και κοιταχτήκαμε με τον @apostolisza8 σε φαση

4 Likes

Αυτό ήταν, αλλά είπα να είμαι τυπικός καθώς σε ένα σημείο το έχασα και οκ, να διατηρηθεί ο ενημερωτικός χαρακτήρας της ανταπόκρισης. Δεν θα σχολιάσω κάτι παραπάνω πέρα από το ότι δεν κλείσανε με το “I Lay…” σε εμάς… Τα άλλα, στην ανταπόκριση :slight_smile:

2 Likes

Δηλαδή οι ξένοι με ακόμα ακριβότερο εισιτήριο (λογικά), πήραν ακόμα λιγότερη ώρα. Τι να πούνε κι αυτοί!

2 Likes

Ω και με τη λογική μην πάτε σε live, για να τιμωρηθεί ο κακός προμότορας, θα γίνουν περισσότερα και πιο πλουραλιστικά live. Κάπου, κάτι δεν μου κολλάει.
Από την άλλη απολαμβάνω όταν κάποιος φαίνεται ότι δεν κάνει περιοδεία, αγγαρεία. Στα ακραία λόγω τέμπο, φαντάζομαι ότι είναι λίγο πιο κουραστικό να βγάλεις περισσότερα λεπτά. Αλλά, άλλο μία, άλλο περίπου μιάμιση (αποδεκτό για μένα) και άλλο δυο και βάλε ώρες.