Word: Black

λοιπον ???

Εγω λεω fade to black.Αλλα μημπως το τραγουδι των rolling stones λεγεται paint it black και οχι painted black?

Fade to Black γιατι μπορώ να το παίξω στη κιθάρα και μου δημιουργεί πολύ σύνθετα συναισθήματα

8O8O8O

Η μόδα που λέγαμε…

Λοιπόν άνετα το Fade To Black γιατί είναι το αγαπημένο μου Metallica και γενικότερα από τα αγαπημένα μου κομμάτια έβερ!!!

Επίσης…

Black Sabbath - Black Sabbath
My Dying Bride - Black Heart Romance
Rolling Stones - Paint It Black
Dark Tranquility - White Noise , Black Silence
Slayer - Black Magic

Είναι τόσα πολλά…

Bεβαίως και το 20λεπτο υπερέπος Black Rose Immortal από Opeth , :bow:

ναι , ετσι λεγεται …ας το διορθωσει καποιος

εγω ψηφιζω black απο pearl jam γιατι ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου τραγουδια εβερ

Ψηφισα το αξεπεραστο Back in Black.

Μετα fade to black,black dog,paint it black,dreaming neon black,black sabbath,black magic.

Επισης,απ τη στιγμη π υπαρχει το blackout θα πρεπε να υπηρχε κ το blackened!

Πριν δω τα υπολοιπα Fade To Black.

Best song by MetallicA ειναι αυτο…

+1

βέβαια θα μπορούσα να πω και την κομματάρα Black rose immortal από Opeth αν υπήρχε…
Ωραίες επιλογές όμως!:thumbup:

[SIZE=“3”]SCORPIONS - Blackout και γυαλια-καρφια ολα !!![/SIZE]

:band:

Ε, όταν υπάρχει στην λίστα το Black των Pearl Jam…

Παντως το Black Sabbath τουλαχιστον επρεπε να βρισκεται μεσα…

Όντως, λείπει το Black Sabbath. Δυστυχώς δε χωράνε άλλα να κανα κανένα ακροβατικό και να το έβαζα κι αυτό μέσα. Απο τα τραγούδια του poll αγαπημένα μου το Fade To Black, που είναι απλά ένας απο τους διαχρονικότερους ύμνους όλων των εποχών, το Paint It Black, ή αλλιώς το αγαπημένο μου τραγούδι των Stones, και το Black Dog, που είναι κλασικό όσο δε πάει… Είμαι ανάμεσα στα 2 πρώτα πάντως…

Α, να προσθέσω και το Black Velvet απο Alannah Miles…! (κομματάρα, απλά!) 8)

ταραγμένο edit: Αααααα, πως ξέχασα τον ΥΜΝΟ Black Celebration απο Depeche Mode!

…και το Black Planet απο Sisters! (ε να μη ξέρουν απο μαυρίλα οι γότθοι, χεχε)

Ταιριάζει επίσης το Blackened απο Metallica… :stuck_out_tongue:

Τόσο συναίσθημα όσο στο Black των Pearl Jam, σπάνια βρίσκεις…

Black Death από Wumpscut. Καφρίλα, σαπίλα, και industial. όλα σε ένα.

Fade to Black, Black Sabbath, Black και Back in Black είναι ίσως τα 4 αγαπημένα μου κομμάτια με τη λέξη μέσα.
Για το πολλ είμαι μεταξύ Fade to Black και Black Sabbath αν και ακολουθεί πολύ κοντά το Back in Black.

Fade to Black. Αμα ακούσω Black Sabbath θα αλλάξω γνώμη βέβαια…

Χμμμμ…

Εσωτερική μάχη γίνεται. Το αγαπημένο μου τραγούδι απο Pearl Jam κοντράρεται με το αγαπημένο μου κομμάτι των Μetallica

Black θα πω, τους Μetallica κάπου θα τους ξαναψηφίσω τώρα που είναι της μόδας αυτά τα πολλ…

Για ιστορικούς λόγους θα έλεγα το Black Sabbath αλλά όταν υπάρχει το Dreaming Neon Black δε μπορώ να πω άλλο. Βέβαια κανένα από τα 2 δεν είναι στις επιλογές :lightsabre::lightsabre::lightsabre:

Ολα κομματάρες αλλα θα πω Type o Negative-Black no1 για την ανατριχίλα που προκαλεί ακόμα στο ακουσμα του…

Το black leather ειναι των Sex Pistols και οχι των Guns N Roses.

Εγω θα πω το black diamond - Stratovarius :slight_smile: