Working class hero-GREEN DAY

Diaskeuh to working class hero apo green day 8elw na akousw thn gnwmh sas???

Πάρα πολύ καλή! Το πρώτο μισό είναι πιστή αντιγραφή του κανονικού αλλά μετά μπαίνουν και drums και ηλεκτρική που ταιριάζουν απόλυτα. Και η ερμηνεία του τυπά θυμίζει αρκετά του Lennon.
Well done G.D. :thumbup:

Ανέλπιστα καλή!! :thumbup:

ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ

Αρκετά καλή αν και όπως αναφέρθηκε το πρώτο μισό θυμίζει έντονα τον Λένον. Επίσης υπάρχει άλλη μια διασκευή του συγκεκριμένου τραγουδιού από τον Μέριλιν Μάνσον. Καλή και αυτή, σαφώς πιο επιθετική από την αντίστοιχη των Γκριν Ντέι.

Μου αρεσε η διασκευη αν και γενικα δε ξέρω αν μου πολυαρεσε η κλασσικη κίνηση των Green day να διασκευασουν ενα απο τα πιο καυστικα και απολυτα πολιτικοποιημενα τραγουδια του Lennon…kαι γενικά δε μου αρεσουν αυτοι οι πολιτικοι ψευτο-ακτιβισμοί απο συγκροτηματα 90’ς…Μουσικα ήταν καλό αλλα οχι ακριβως διασκευη ,επανεκτελεση θα το ελεγα,ακολουθησαν την πεπατημένη…

Υπάρχει και μια ακόμα καλύτερη από Marianne Faithfull… Κι ας μην είναι καθόλου επιθετική… :wink:

Για να μη παρεξηγηθώ, δεν εννοώ ότι του Μάνσον είναι καλή. Μέτρια θα την έλεγα. Πολύ περισσότερο μου αρέσει των Γκριν Ντέι. Από Φέιθφουλ δεν έχω ακούσει, θα το κοιτάξω…

μου αρεσε παρα πολυ η διασκευη!!!
φοβερο τραγουδι του λεννον και το εκαναν πιστευω ακομα καλυτερο…
γενικα οι γκ. ντει εχουν ωραια τραγουδακια,αλλα μου τη δινει το εμο στυλακι που απεκτησαν τελευταια.
καποιοι βεβαια αυτο το ανομαζουν πανκ…τι να πω?