Wotan - Epos

Pros megali mou ekplixi petiha simera sto rock city to olokainourio Wotan pou titloforeite EPOS.kikloforise htes,to tsimpisa hwris deuteri skepsi,elpizw na gamaei opws kai to Carmina Barbarica…wra na vgaloume ta spathia!!:metal:

Το τσίμπησα κι εγώ σήμερα στο Up the Hammers! Θα εκφέρω γνώμη κάποια άλλη στιγμή, διότι τώρα μόνο περισυλλογή δεν μπορώ να κάνω με αυτό πού έζησα στο festival!

Δεν πιστεύω να απογοητευτούμε από το Εpοs.
Με την πρώτη ευκαιρία θα το κατεβάσω.

Το ακούω επί αρκετή ώρα, αλλά δεν ξέρω, κάτι δεν μου “στέκει” Ίσως το ότι είναι πολύ τεχνικό. Και δεν είναι ότι με χαλάει αυτό, αλλά αν θέλω να ακούσω progressive υπάρχουν άλλες μπάντες… (μέχρι και 15λεπτο κομμάτι έχει!) Από την άλλη πάλι, καλό είναι να υπάρχει εξέλιξη… Δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί…

δε θελω να κανω κακοπροαιρετο σχολιο και σορυ αλλα…σαν τιτλος δισκου το “έπος” δε σας ακουγεται λιγο αστειο;

σα να λενε οι ιδιοι επος το δικο τους δισκο. σιγουρα το χουν σκεφτει και οι ιδιοι πιστευω και ισως να τους φαινεται και ‘επικό’, αλλα και με δοση χιουμορ…που ξερεις…

To ehw akousei 2 fores mehri twra…den einai toso piasariko oso to Carmina…thelei akousmata…

Δεν είναι λογική αυτή τώρα ρε Angmar!:roll: :wink:

Kommatares ta :Drink In The Skull Of Your Father,Spartacus,Vlad Tepes kai to 15lepto pragmatiko epos La Chanson De Roland opou ginete pragmatika halasmos ekei mesa me diaforetikous rithmous,fovera fwnitika kai oi mahes pane sinnefo!Hail to WOTAN!!!

Μπορει καποιος να αναφερει τα ονοματα των τραγουδιων του epos και τη διαρκεια του καθενος?

Ελα φιλε Powera!Τσεκαρε…

  1. Drink in the Skull 04:18
  2. The Quest for the Grail 05:12
  3. Dark Centuries 02:28
  4. Mother Forest 03:35
  5. Spartacus 04:35
  6. Vae Victis 05:06
  7. Vlad Tepes 03:31
  8. Dream of Maxen 05:47
  9. Chanson de Roland 15:07
  10. Foggy Dew 03:06
  11. Ithaca 09:26
    Total playing time 01:02:11

Μυριζομαι ωραιο πραγμα εδω…
Πρεπει να ναι χορταστικο album

Οτι ειναι χορταστικο ειναι…Λιγο ανισο ομως…

Εγώ θα έλεγα αν δεν τους έχεις ακούσει καθόλου να αρχίσεις με το Carmina Barbarica.

Εμένα το carmina barbarica όταν το άκουσα πέρσι δε μου έκανε καμία ιδιαίτερη εντύπωση… Την ίδια εποχή είχα ακούσει και τους δικούς μας airged l’amh και μου άρεσαν πολύ περισσότερο.
Το epos δεν το έχω ακούσει ακόμα

Συμφωνω!

Το χω το πρωτο τους.Συμπαθητικο δισκακι αλλα δε με τρελανε κιολας.
Απο αυτο ειχα ακουσει το Drink in The Skull και μου αρεσε πολυ.Αλλα μαλλον δεν πρεπει να ειναι στο ιδιο επιπεδο απο οσα καταλαβα και οι υπολοιπες συνθεσεις.