X-Mass Festival! 15-16/12, Θεσσαλονίκη

το γραφω αυτο γιατι δεν βλεπω να το εγραψε κανεις…
15-16/12 εχουμε λοιπον 2μερο black metal festival στην θεσσαλονικη!!!:smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

μεχρι στιγμης ειναι οι…(βαθια ανασα)…ROTTING CHRIST,ATROPOS,KEEP OF KALESSIN,BELPHEGOR,ANNAL NATHRACH,ENSLAVED…ενδεχεται να σκασουν μυτη MARDUK η GEHENNA η AMORPHIS!!!
ΣΚΟΤΩΜΟΣ ΑΠΛΑ!!!

αουα.

αμα σκασουνε Ενσλαβεντ ανεβαινω με ποδηλατο. Για τους υπολοιπους δεν θα κανω τον κοπο

μονο το fenriz kai to jotunblood να παιξουν και θα γκρεμισουμε την υδρογειο!
τι να λεμε τωρα για τους enslaved!to vikingligr veldi kai to frost ειναι απο τους καλυτερους viking-black metal δισκους(η μηπως ειναι οι καλυτεροι!!!):band: :band: :band:

γαμάνε ολα ρε. Εγώ θα ανέβω όμως για να ακουσω απο Ruun, Isa, Monumension

Mάλλον θα παρευρεθώ…

Amorphis ?? black ?? σαν τη μύγα μες το γάλα θάναι αν έρθουν.:slight_smile:

ακομα δε βλεπω επισιμη ανακοινωση στο site του wizard. αν ομως ειναι αληθεια για enslaved ανεβαινω και με πατινι. χωρις πλακα.

http://www.wizardliveproduction.com/

περιμενουμε λοιπον την ανακοινωση…

Καλα αν ειναι να ερθουν ολες αυτες οι μπαντες θα ανεβω τον Μπραλλο μπουσουλωντας.
Ειχε αναφερθει παντως το φεστιβαλ στο τοπικ των Belphegor.
Πωπω αν γινει αυτο το Live θα ειναι ονειρικο.

χμ. εγω παλι δε ξερω. οχι οτι αμφισβητω καποιον αλλα:

απο αυτους αντε μονο amorphis να κανουν για headliners. παρολα αυτα ειναι ακυροι. επισης, δε νομιζω να τραβηχτει ο μεσος blackas θεσσαλονικη για αυτο το line up. μιλαμε για τους μη σαλονικεις. εδω στη πολη μας να παιζουν δε παταμε. θα παμε σαλονικα;

αφου το κανει ο wizard και ελεγε στο site οτι ουτως ή αλλως θα φερει behemoth, δε τους κολλαει εκει μαζι να δουμε καμια ασπρη μερα; θα ειναι παρα πολυ καλη φαση. τα γκρουπ αυτα κακα τα ψεμματα, δεν εχουν μεγαλο κοινο στην ελλαδα, και ακομα λιγοτεροι ειναι αυτοι που πληρωνουν να τα δουν. ποσο μαλλον να πανε σε αλλη πολη για δαυτα.

βασικα περιμενω ενα line up κοντα σε αυτο που αναφερθηκε αλλα διαφορετικο (προς το καλυτερο ελπιζω). τους enslaved να φερουν απο αυτους καλα θα ειναι.

αυτο ειναι το μονο σιγουρο ρε!οτι δεν υπαρχει κοινο για black metal συναυλιες!εγω εχω υπολογισει οτι στην θεσσαλονικη(με 1,5 μυριο κοσμο) ενεργα που υποστηριζουν πανε συναυλιες κτλ ειναι κανα 150 ατομα!!!τι λεμε τωρα.και παλι και αυτην την φορα ειναι και πολλα συγκροτηματα ρε,αμα δεν γεμισει και η υδρογειος δεν ξερω τι να πω!

ακομη παντως θυμαμαι τα 7!!! εισιτηρια που ειχαν καπει το 2004 για BEHEMOTH-CARPATHIAN FOREST προπωληση!!!8O 8O 8O 8O και μην χειροτερα…

αυτο θελω να πω. αλλα επειδη φαινεται πως το φεστ θα γινει σαλονικα, δε νομιζω αυτο να ειναι το τελικο line up. ο σκοπος ειναι να τραβηξουν και κοσμο απο αθηνα. για να δουμε…

ενα καλο παραδειγμα ειναι το λαιβ των arcturus του 2004. οι μισοι στην υδρογειο ηταν αθηναιοι. εβλεπα συνεχεια φατσες που πετυχαινω στα εδω λαιβ. παιζει να χαν ανεβει καμια 150ρια - 200ρια ατομα… χωρις πλακα.

Nov 24 2007 8:00P
Galaxy Theatre Santa Ana, California
Nov 25 2007 8:00P
Key Club West Hollywood, California
Nov 26 2007 8:00P
The Clubhouse Tempe, Arizona
Nov 27 2007 8:00P
Launch Pad Albuquerque, New Mexico
Nov 28 2007 8:00P
Bluebird Theater Denver, Colorado
Nov 30 2007 8:00P
White Rabbit San Antonio, Texas
Dec 1 2007 8:00P
Ridglea Theater Ft. Worth, Texas
Dec 2 2007 8:00P
Meridian Houston, Texas
Dec 4 2007 8:00P
The Muse Nashville, Tennessee
Dec 5 2007 8:00P
The Mad Hatter Covington, Kentucky
Dec 6 2007 8:00P
Huntington Music Hall Huntington, West Virginia
Dec 7 2007 8:00P
Uncle Pleasants Louisville, Kentucky

από το myspace των enslaved. μου φαινεται λιγο δυσκολο 7 μερες μετα αφου εχουν τελειωσει τα ευρωπαικα show του φθινοπώρου να πανε αμερικη και να επιστρεψουν στην ευρωπη στα καπακια για tour και μαλιστα να ερθουν ελλαδα.

επισης οσον αφορα τους Anaal Nathrakh:

For years the band maintained they would never perform live. However, they played 2 gigs in December 2005. Whether these are the first of many or the only ones they will perform was unclear until the release of Eschaton when the band announced that they would return to the stage in the albums insert, shortly afterwards the band was confirmed for the 2007 edition of the Inferno Festival in Oslo.

δε τους κοβω ιδιαιτερα ενεργους στον τομεα live.

φιλε μου ανγκμαριε θα διαφωνισω για το αν τα γκρουπ αυτα αξιζουν τον κοπο…ειδικα Keep Of Kalessin, Anaal Nathrakk (Hell Yeah) και Enslaved αξιζουν με τα χιλια!!!Βεβαια αν ερθουν και Behemoth θα λεει ακομα καλυτερα!!!

δεν ειπα οτι δεν αξιζουν. και οι cynic αξιζουν, αλλα με το ζορι ειχαν 200 ατομα. με πιανεις. το θεμα ειναι τι πουλαει.

εξ αλλου αυτες οι μπαντες ειναι υπερχλωμο να ερθουν οποτε τσαμπα το συζηταμε… για τους λογους δειτε το προηγουμενο ποστ μου…

Belphegor, Anal Nathraakh, Behemoth…
τι λέτε;; Καταλαβαίνετε;;;8O 8O
Μακάρι…

Περπατώντας θα έρθω από Αθήνα!!!:lol:

για το φεστιβαλ ισχυουν πανω κατω τα ιδια.με την διαφορα οτι μπορει να γινει 1 μερα!:? :? :? :?
οποτε εχουμε μεχρι στιγμης.ROTTING CHRIST,KEEP OF KALESSIN,ANNAL NATHRACH,ENSLAVED KAI BELPHEGOR!

εχμ. σορυ, αλλα οι enslaved θα κατσουν να κανουν ευρωπαικο τουρ, μετα αμερικανικο και στα καπακια θα ξαναπαιξουν ευρωπη; λιγο δυσκολο μου ακουγεται. το ανεφερα και παραπανω.

απο που ξερεις αυτα που αναφερεις; αν επιτρεπεται δηλαδη…

Άντε και να το καταπιούμε αυτό για τους Enslaved.
Ότι οι Anaal Nathrakh (το γράφεις και λάθος), μια μπάντα που δεν κάνει live, θα έρθουν στην Ελλάδα που έχουν πουλήσει πόσα, 10 cd ξέρω γω… πόσο λογικό σου ακούγεται?

απο τον ιδιο τον διοργανωτη του wizard productions ρε!!!:-- :-- :–
λετε να καθομουν να εβγαζα αυτα τα ονοματα απο το μυαλο μου?
τωρα για ποιοι θα ερθουν στο τελος ειλικρινα δεν ξερω…αλλα αναφερω αυτο που μου λενε!!!
μακαρι να παιξουν ολοι αυτοι φυσικα.θα δουμε…:-k :-k :-k :-k

μεχρι στιγμης ROTTING CHRIST,DARK FUNERAL,ANNAL NATHRAKH,ATROPOS.
απο οτι φαινεται αυτα θα ειναι τελικα τα ονοματα.