Yeah Yeah Yeahs -- It's Blitz

Φοβερός δίσκος. Ότι καλύτερο για φέτος μέχρι στιγμής. Η τύπισσα είναι ροκ. Μπορεί να μην φτάνει το Fever to Tell αλλά μάλλον είναι καλύτερο και από το Show Your Bones. Super!!!

Tους ξέρω!! Βασικα και το πρωτο του ειναι τρομερο! :wink:

To άκουσες το It’s Blitz ?

Ναι, το έχω εδω και κανα 2-μηνο. Πολυ καλο ναι, μου βγάζει και λίγο gothic, electronic, αλλά και το Show Your Bones αρέσει πολυ :slight_smile:

Το turn into, είχε κάνει μεγάλη επιτυχια πάντως…

Έχεις δίκια πάντως για την τύπισσα, είναι μεγάλη μορφη και στα Live τους κουνιέται πολυ ψυχεδελικα, που την κάνουν σέξυ, και αλανιάρα .

Τους είχα πετύχει πριν αρκετα χρόνια σε μια εκπομπη με Live μπάντες στο BBC απο εκει τους έμαθα να σου πω την αλήθεια.

Όρσε,
[CENTER][/CENTER]

Κρίμα που τέτοια γκρουπ αγνοούνται από τους χρήστες του rocking

Επ,αλλος ενας φαν εδω,Fever to Tell ειχε φαει απειρο λιωσιμο(maps,Y control,τι να πρωτοπω)…απο τα καλυτερα αλμπουμ της δεκαετιας για μενα…πανκ,ιντι,αλτρνατιβ,οτι θες…το Show Your Bones ακουγα τελευταια,αλλη δισκαρα στη σειρα,το τελευταιο ομως απο βδομαδα θα το ακουσω πιθανοτατα,μιας και εμεινε για λιγο στο καλαθι με τα wanna listen soon…με αυτα παντως που λετε,ευελπιστω σε αλλη μια πολυ καλη κυκλοφορια…(αν ειναι και καλυτερο απο το μποουνς,μια χαρα!!):smiley:

Ουδεις αξιόλογος αγνοείται!!

Μεγάλη μορφή αυτη η δεσποινίδα Καρεν Ο. Φωνάρα και πολύ ιδιαίτερη παρουσία. Πολύ σημαντική γυναικεία παρουσία στο χώρο.

Τωρα σχετικά με το άλμπουμ, στην αρχή με ενθουσίασε πολύ με τα διαφορα νέα στοιχεία του. Αργότερα έπεσε λίγο και τελικά το έχω ψιλοξεχάσει και δεν το έχω ακούσει για τουλάχιστον ένα μήνα. Μαλλον δικο μου το λάθος. Θα το ξανακούσω γιατι μέχρι στιγμής δεν βγάζει μέτρια πραγματα το γκρούπ. Ασε που όλες οι κριτικές είναι πολύ καλές πλην αυτής Ελληνικού σαιτ που λέει ότι όλες οι μπάντες στο δευτερο δίσκο τους ήταν χειρότερες απο το ντεμπούτο.
Αρα εντάξει, είναι σίγουρα πολύ καλό…

Οντως και εγώ μόνο καλά έχω διαβάσει απο κριτικές. Εμένα πάλι δεν μ τρέλανε το cd… φωνάρα η κοπέλα πάντως.

Το καινούριο δεν το έχω ακούσει πολύ ακόμα… Με μία ακρόαση μου φάνηκε πιο “πλούσιο”(στα συναισθήματα που δημιουργεί και στο ύφος της μουσικής) απ’τα προηγούμενα.

Πάντως τσαχπίνα η τύπισσα με τα ‘τσιριγματάκια’ της και τον τρόπο που τραγουδάει και κουνιέται. Τραγούδι-αδυναμία το “Black Tongue”. Με τον κορυφαίο στίχο Boy you just a stupid bitch
and girl you just a no good dick
:lol:

Προσωπικά το θεωρώ καλύτερο από τα 2 προηγούμενα…Μ’άρεσε η αλλαγή στον ήχο τους, ενώ κρατάνε την μοθσική τους ταυτότητά συγχρόνως! Από τα παλιότερα Maps λατρεμένο. Από αυτό ακούστε οπωσδήποτε Ηeads will roll και Dull Life!!