Youtubeism (μουσικά)

Tί λέτε να ποστάρουμε εδώ links για videakia που έχουν να κάνουν με την μουσική; Συνεντεύξεις, live , videoclips κτλ κτλ Απλά θα παρακαλούσα να ποστάρετε μόνο πραγματικά καλό πράγμα και αν γίνετε όχι πολλά links μαζί γιατί τότε σίγουρα θα γίνει χαμός. Επίσης καλό θα ήτανε να γράφετε και 2 λόγια για το videaki ώστε να ξέρει ο άλλος αν εκ των προτέρων δεν τον ενδιαφέρει. Εγώ ξεκινάω με ένα videaki των AC/DC από μια συνέντευξή τους το 1984 που έχει πολύ γέλιο.

Φιλε , συναδελφε ανεξαρτητε Crapsody . Σου αφηνω το κρυφο μου μηνυμα σε σχεση με το Rocklahoma που σου αφησα στο thread AC/DC news and rumors . Kαποια σχεση εχουν αυτοι με την μπαντα που αγαπας …


Δωρακι…

Αυτο ειναι ενα video των Savatage να παιζουν live το Hounds το 1989.:respect:

Toυς έχω ξανακούσει τους Jackyl. Άλλωστε σε ένα κομμάτι παλιότερα συμμετείχε στα φωνητικά ο Brian Johnson( Locked And Loaded). Ίσως όμως να σου φανεί παράξενο αλλά δεν μου αρέσουν γκρουπ επειδή μόνο και μόνο μοιάζουν με τους ΑC/DC. Μάλλον το αντίθετο. Συμπονώ όποιον προσπαθεί να ακουστεί σαν αυτούς αλλά δύσκολα να τους ακούσω. Έτσι κι αλλιώς το εύρος των ακουσμάτων μου είναι τεράστιο. Η μαγεία των AC/DC για μένα είναι το ότι αν και παίζουν όσο πιο απλά γίνεται κανείς μα κανείς δεν μπορεί να ακουστεί σαν αυτούς. Επομένως το καλύτερο που έχω να κάνω είναι να ακούω μόνο αυτούς. Πράγματι δεν χρειάζομαι τίποτα άλλο. Ευχαριστώ πάντως που με σκέφτηκες. :wink:

Eχουν αλλο ενα μαζι με Brian αν ενδιαφερεσαι . Για αυτα τα κομματια στους ειπα μονο . Προς θεου δεν σου κανω υποδειξεις τι να ακουσεις αλλα ξερω οτι ενας φανατικος τα θελει ολα οτι βγαζουν τα ειδωλα του…Αρα τσεκαρε αλλο ενα για τη συλλογη σου αν θες .

Δεν θεώρησα ότι μου κάνεις υπόδειξη μην ανησυχείς. Δεν ήξερα ότι έκαναν και άλλο κομμάτι μαζί. Θα το τσεκάρω.

ΤΕΤΟΙΑ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΟΜΑΔΑ ΚΟΥΚΟΛΟΦΟΡΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΒΑΡΝΑ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΠΥΡΠΟΛΗΣΟΥΜΕ ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΜΟΛΟΤΩΦ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΛΙΘΟ ΕΠΙ ΛΙΘΟΥ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΕΩΣ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΛΛΑΒΟΥΝ…:smiley: :smiley: :smiley:

Περα απο αυτο παντως πρεπει να παραδεχτεις οτι chainsaw guitar δεν εχει παιξει κανενας στην ιστορια .:lol: Τρελοι χαβαλεδες οι τυποι γι αυτο συνεργαστηκανε με τον αρχοντα, τι νομιζεις :lol: Δεν ξερω αν προσεξες το δευτερο βιντεακι…γαμω τα γελια :lol: :lol:

Άκουσα και το kill the sunshine. Να σου πω την αλήθεια λίγο ανούσιο το βρήκα. Riff ακριβώς με τον ήχο του Highway to Hell (για να μην πω τίποτα χειρότερο). Με Brian Johnson έχω κόλλημα κυρίως με αυτά που έκανε με τους Geordie που είναι καταπληκτικά. Εκεί το άτομο ήταν πραγματικά top class. Και μιας και είμαστε στο κατάλληλο topic πάρτε ένα απόσπασμα από ένα live των Geordie το 2001 όπου διασκευάζουν Black Dog και Rock And Roll από Led Zeppelin. Εντάξει τα χρόνια περάσανε, o Brian δεν είναι στην κατάσταση που ήταν πριν 30 χρόνια αλλά ακόμα το λέει η καρδιά του.

Για όσους τους άρεσε δείτε και ένα video από την ίδια συναυλία αλλά από κομμάτι των Geordie αυτή την φορά.
Μιλάω για το τρομερό Can You Do It.

http://www.youtube.com/watch?v=9FLlASLicCU&mode=related&search=

ΑΜ ΤΟΥΤΟ ΕΔΩ???

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ???

Mεγάλες στιγμές

Πω πω αγριεμενος μου φαινεσαι εσυ . Το rock το ειδα … εχει και roses μετα; :lol:

Eνδιαφέρον συνέντευξη των Plant και Bonham από το 1970

Πολλοι "γνωριμοι"συμμετεχουν σε μια εκτελεση του Smoke on the water!8O :slight_smile:

O Dickinson κορυφαίος στα φωνητικά του!!!

Μιας και είπαμε για Dickinson πάρτε μια διασκευή στο Black Night παρέα με τους Therapy?

Τώρα με έφτιαξες!!! :thumbup:

Yup,θεος οπως παντα!:slight_smile:

ΕΝ ΠΡΩΤΟΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΓΡΙΕΜΕΝΟΣ ΕΙΜΑΙ ΑΓΡΙΕΜΕΝΗ

ΕΝ ΔΕΥΤΕΡΟΙΣ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΛΕΩ ΠΟΣΟ ΞΕΡΩ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ΕΝ ΤΡΙΤΟΙΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ROSES ΜΕΤΑ ΕΤΣΙ ΘΑ Σ΄ΑΦΗΝΑ???

ΑΒΕ ΣΥΝΓΕΡΟΝΤΑ ΕΤΣΙ ΡΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΓΕΡΟΛΥΚΟΙ ΚΑΙ ΓΕΡΟΝΤΟΛΥΚΑΙΝΕΣ…

Re paidia h dikh tou ermhneia den mou arese, to psilog@mise!