Youtubeism (μουσικά)

Continuum…

A ναι, ξεχάστηκα. ;p Widespread Panic σήμερα

1 Like

Το ειχα ξαναποσταρει και οταν ειχε γινει, αλλα τωρα ευκαιρια να το ξαναδω:

2:55:33 - Celestial , βουρκωμα μονο.

2 Likes
1 Like

:wave: :wave:
6 Likes

Dev, αγάπη μόνο
3 Likes

Είναι τόσο φωνάρα που το είδα πέντε φορές πριν συνειδητοποιήσω ότι το μπάσο έχει τρεις χορδές. :face_with_monocle:

3 Likes

…Εξορκιστής + Κάρπεντερ + Ghost

1 Like
1 Like

Δώστε βάση στο πρώτο μισό του video και στο τελευταίο. Για τον Βέρτη, αν έχετε τη λόξα και τον καημό, καλή σας τύχη.

Θα μου πείτε ΟΚ οι Firewind, αλλά γιατί να μας απασχολούν ο Yanni και οι Μέλισσες; Ο πρώτος διότι φτιάχνει πανέμορφες μουσικές, οι δεύτεροι διότι επιτέλους ο @QuintomScenario βρήκε τον “μάστορά” του.

Δείτε το video και θα καταλάβετε.

3 Likes

Πάντως εγώ τις ( τους ) Μέλισσες τους εκτιμώ ως μουσικούς

ο Μαστορας ηταν σε προγκρεσιβ μεταλ μπαντα


1 Like

Ξεκίνησε το Isolation Fest της Century Media με billing μπάντες της. Σετς γύρω στο 20λεπτο η κάθε μπάντα.

Σειρά:

Summary

Baest
Hideous Divinity
Svart Crown
The Offering
Bonded
Deserted Fear
Angelus Apatrida
Omnium Gatherum
Lucifer
Borknagar
Voivod
Insomnium
Dead Lord

5 Likes

O Chris Caffery κάνει Zoom από την κορωνοχτυπημένη Νέα Υόρκη, διαλέγει τα δέκα αγαπημένα του Savatage κομμάτια και μοιράζεται ιστορίες από τα χρόνια που οι αδερφοί Oliva γράφαν ιστορία στο Μetal.

5 Likes

Σήμερα βγαίνει!

Το πρώτο μέρος του live:

3 Likes

Μάλλον βρήκα το στάνταρ μου για live stream concerts. Δεν ξέρω πόσοι το πετύχατε χτες, το στήσιμο, τα πλάνα, το μοντάζ, καλά για την μουσική μην τα ξαναλέω θα καταντήσω γραφικός, μου φάνηκαν εκπληκτικά.

3 Likes

Πάλι καλά που το ανέβασες γιατί το ξέχασα τελείως.

Κάτι παρόμοιο θα κάνουν και οι Arcturus:

Arcturus was formed in late 1990 and became a central player in the Norwegian metal scene with their unique, symphonic, avantgarde style.

They have released 5 highly praised albums, have been touring the world several times, and will now, with the world gripped by in circumstances as surreal as some of their music, they will perform a live set in their home city of Oslo, for you to enjoy.

If you want to support Arcturus, you can use Vipps: 607670 or PayPal: sverd72@gmail.com

screen-20.50.3016.05.2020

Αυτή η σελίδα από το facebook ανήκει σε έναν συναυλιακό χώρο στην Νορβηγία και από εκεί (μάλλον) θα μεταδοθεί το λαιβ στριμινγκ. Είναι στα νορβηγικά όλα και δεν κατάλαβα τίποτα.

1 Like
1 Like

Διαβαζοντας τη λεξη στην αρχη ψαρωσα :slightly_smiling_face: