Zakk Wylde: «Οι Aerosmith είναι ψεύτικοι όπως η Britney Spears»

Πέρα από τις εκφράσεις που χρησιμοποίησε και τον τρόπο που τα είπε δεν νομίζω ότι είπε κάτι λάθος … :wink::wink:

καλα…ετσι και ο κινγκ για τον μαστειν αλλα μαζι κανανε περιοδεια εν καιρο…θα δουμε και τι θα κανει ο zakk επισης εν καιρο

Εμένα, πάντως, αυτό το θέμα με την “εμπορικότητα” των τραγουδιών με αφήνει αδιάφορο, σε σημείο εκνευρισμού. Δλδ, ακούς ένα τραγούδι, το γουστάρεις τρελά έτσι? Τι σε ενδιαφέρει αν το ξέρεις μόνο εσύ ή και εκατομμύρια άλλοι άνθρωποι? Το ίδιο δεν είναι? Και τι πάει να πει ότι “φτιάχτηκε για να πουλήσει”? Όλα έτσι δεν είναι? Δλδ υπάρχει περίπτωση να σου αρέσει ένα τραγούδι που το έχεις ξεθάψει από κάπου και εάν γίνει γνωστό να πεις “Τελικά μαλακία είναι?” Δεν νομίζω… [-X Ξεκολλήστε λίγο… :?

Οι ερωτήσεις δεν απευθύνονται μόνο σε σένα Mule. Είναι γενικές, για να μην πω ρητορικές…

  1. Προφανώς το bed of nails/you give love a bad name δεν το γουστάρω τρελά… :wink:
  2. To Stairway to Heaven π.χ. το γουστάρω τρελά, το ίδιο και μερικές δεκάδες εκατομμύρια άνθρωποι και αυτό δεν με κάνει να το θεωρώ τελικά μαλακία.

Δεν είναι το πόσο πούλησα κάτι που με ενοχλεί. Είναι το πόσο επιτηδευμένα σχεδιάστηκε για να πουλήσει όσο γίνεται περισσότερο. Δεν μπορώ να το εξηγήσω πιό απλά… (αυτή την ώρα τουλάχιστον :roll:)

συμφωνω…
το θεμα ειναι ο λογος που γραφεις - πουλας και οχι αν τελικα πουλας.
Η μουσικη θαπρεπε ναναι πρωτα τροπος εκφρασης και μετα λεφτα.Ε αυτοι που το κανουν αναποδα…καπου εχουν κανει καοποιο λαθος…

Χμ, μάλιστα. Είπε την βλακεία του και ξεθύμανε το βλαχαδερό.

ναι ομως το stairway to heaven δεν γραφτηκε για να γινει τοσο γνωστο.η δομη και το ολο στυλ του ειναι πολυ διαφορετικα απο το κλασικο χιτακι-γνωστο τραγουδι.

και κατω τα χερια απτον βλαχακο τον ζακ.καλα τα λεει(αν και βρισκω το i dont want to miss a thing φοβερο τραγουδι).απλα νομιζω πως δεν ταιριαζει με το ροκ εντ ρολλ το να γραφουν αλλοι τα τραγουδια σου

τα εχω παρει κ τα διαβαζω απο την αρχη ενα μου προκαλεσαι την περεργεια
γιατι τον λετε βλαχο κ βλαχαδερο;η απορεια μου ειναι πραγματικη κ δεν φερει ιχνος ειρωνειας:)

Δεν λέμε κάτι διαφορετικό.

Έλα ντε, τι εξυπνάδα είναι αυτή με τα “βλάχος” κλπ.
Επειδή γουστάρει νότιο ροκ;

Ποιός δεν παραδέχεται δηλαδή το νότιο ροκ για την αυθεντικότητα και τη συνεισφορά του στο ροκ γενικότερα;

Σε αυτό συμφωνώ… 8)

+2112

οσοι γουσταρουμε Southern Rock ειμαστε βλαχοι κ κ γουσταρουμε ΙΧΑ!

παντως ειμαι 100% σιγουρος οτι απο εσας που βριζετε τον Zakk δεν καταλαβατε τι ακριβος ηθελε να πει κ επειδη εχει πει καποια πραγματα για το Ιρακ εχετε κολησει σε αυτα κ απο εδω κ περα οτι πει ο Zakk ειναι μαλακια. αντε ξεκολιστε λιγο απο το μυαλο σας

Τι εχει πει για τ Ιρακ???:-k καμια χοντραδα (σοβαρα δν ξερω). απο κει και περα ισως οντως να 8ελε να πει κατι αλλο και απλα κατι να χαθηκε στη μεταφραση. Θα ψαξω την δηλωση του την original αν και γενικα διαφωνω σε αυτο που λεει, μπορει ο τροπος η καπια εκφραση να τ αλλαζουν καπως. we’ll see

Βγαινει ο καθε Zakk Wylde λεει οτι μαλακια του κατευει στην κεφαλη, θαβει συναδελφο μουσικο και θελει μετα ο ιδιος να λεγεται μουσικος. [-X σορρυ και με το συμπαθιο στον αγαπητο zakk αλλα αυτα ειναι του κωλου…

Βαριέμαι να διαβάζω τα παραπάνω posts αλλά απορώ προς τι τόση συζήτηση.

Το είπε ο ίδιος άνθρωπος που εκθείαζε τον πόλεμο στο Ιράκ.
Οπότε τον συγχωρούμε λόγω:

  1. Διανοητικής καθυστέρησης.
  2. Εξαιρετικής ικανότητας σε παραγωγή και εκτέλεση μεγαλειωδών riffs.

Ωραια αυτα αλλα η μουσικη πλεον ειναι επαγγελμα γιαυτους. Εχουν συνηθισει ενα τροπο ζωης Α και δεν θελουν με τιποτα να τον χασουν. Ανθρωπινο θα ελεγα και αναμενομενο.