Zakk Wylde: «Οι Aerosmith είναι ψεύτικοι όπως η Britney Spears»

Ρε παιδια ειναι δυνατον μια μπαντα οπως οι Aerosmith που εχει αφησει εποχη να παιρνει συνθετη εναν τυπο που εχει συνεργαστει και με ρουβα?Δεν ειναι ξεφτιλα?Αυτο εννουσε ο Zakk και εχει απολυτο δικιο.Και οταν μιλουσε για τα ναρκωτικα ειμαι σιγουρος οτι εννουσε αυτο που ειπε ο Mule.

Είναι λίγο άδικο επίσης να λέμε ότι ο Desmond Child συνεργάστηκε με τον Ρουβά, 2 τραγούδια αν θυμάμαι καλά του έγραψε μην το παρακάνουμε. Έχει προσφέρει σε άλλες μπάντες(Bon Jovi και όχι μόνο) και ανέστησε την καριέρα του Alice Cooper. Αυτό για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

σωστός…είναι και γαμώ τους κιθαρίστες αλλα πρέπει να έχει και ένα σεβασμό στους ανθρώπους που έγραψαν ιστορία στην μουσική. ας είναι αυτη η άποψη του zakk αλλά δεν είναι σωστό να τα δηλώνει και με αυτον τον τρόπο.

επειδη αυτος τους σεβετε κ οι ιδιοι πλεον για τα φραγκα εχουν σταματησει να σεβονται τον εαυτο τους καλα κανει κ τους τα χωνει!

ο zakk δεν αμφισβιτισε καθολου την αξια κ την ιστορια τον aerosmith! διαβαστε προσεκτικα το κειμενο! :wink:

απλά πιστευω οτι θα μπορούσε να πει με ποιο ωραίο τρόπο την άποψη του και όχι με χαρακτηρισμούς όπως της britney mpliax. :wink:

Έτσι! Τραγούδια σαν το You give love a bad name ή το Livin’on a prayer απλά δεν θα υπήρχαν αν δεν υπήρχε ο Desmond Child που τα συν-έγραψε μαζί με τον Jon και τον Richie!

Βασικα μου κινησε την περιεργεια που ο Ζακ εκατσε να μιλησει για τετοια θεματα. Σαν να εγινε αναλαμπη και ξαφνικα του φταινε ολα.:-s

Ακριβώς αυτό. Ότααν ο Γουάηλντ φτάσει την μία κλανιά του Perry ας μιλήσει…

Μιλησε.

απο 70’ς δν ειναι η αγαπημενη μ περιοδος, οποτε στο παω πιο γενικα, o springsteen o cohen o wonder, oi rem, oi u2 ( πλην τ clayton) η chapman και η etheridge ο knopfler, οι bowie και jackson δν νμζ να ταν ποτε addicts, ουτε η patti ειχε drug issues, αντε κανα μπαφο, και ειμαι σιγουρος πως ειναι κ αλλοι…

Βασικά μαζί ρου ρε μεγάλε Wylde!!!
Δεν διστάζει να μιλήσει για ότι θέλει!!!

RESPECT ZAKK FUCKING WYLDE!!

Aυτα τα τραγουδια τα γραφεις για καλο τωρα ας πουμε ? :stuck_out_tongue:

Bluezlick & Mule μιλησανε σωστα για το θεμα.

Θα το ξαναγραψω οι AEROSMITH εχουν γραψει μονοι τους τα περισσοτερα τραγουδια τους και στα υπολοιπα απλα συμμετεχουν κι αλλοι στιχουργοι οπως oι Desmond Child, Marti Frederiksen, Richard Supa, Jim Vallance, Mark Hudson, Taylor Rhodes, κ.α. αλλα σε καμια περιπτωση δεν γραφουν στα credits μονο τα ονοματα των αλλων, στο μονο τραγουδι που γινεται αυτο ειναι το I Don’t Want to Miss a Thing που εγραψε η Diane Warren.:wink:

Νταξ, ας έλεγες για τίποτα άλλα, αλλά για αυτά είσαι 100% foul. Και δίκιο να είχες, θα το έχανες… :wink:

Oυτε foul ουτε offside ειμαι.Τραγουδια φτιαγμενα για να “πιασουν” εμπορικα ειναι.
Προσωπικα δεν μ’αρεσουν.

Όπως φτιαγμένα για να “πιάσουν” θεωρητικά είναι τα τραγούδια της μισής ιστορίας της ροκ μουσικής. (το να μην αρέσει σε κάποιον αυτό είναι άλλο φυσικά - προσωπικά πάντα μου άρεσαν τα πιασάρικα τραγούδια! :P)

Κατα τ’ άλλα στο να παίζει την κιθάρα του καλός είναι ο Ζακούλης, όταν ανοίγει το στόμα του όμως συνήθως τέτοια διαμαντάκια πετάει. Α, επίσης ταιρίαζει με τους Aerosmith στο θέμα της ποζεριάς :stuck_out_tongue:

πες τα ρε zakk αρχοντα!!!

περα απο τη πλακα καλα τα ειπε και δεν ειδα πουθενα να υποτιμα την ιστορια των aerosmith…αυτο που ειπε ειναι γεγονος

Σωστά. Και ακόμα πιο σωστό θα ήταν να μην γίνονταν καν συναυλίες με το φόβο μην ακούσει ο κόσμος τα τραγούδια των καλλιτεχνών (άκουσον άκουσον! 8O [-X) και να παίζανε μόνο στα γκαράζ τους. Και θα ζούσανε με τα λεφτά της μαμάς και του μπαμπά. Μια χαρά.

:?

(Sorry για το offtopic)

Ρε συ Ροκόβιε…
Καταλαβαίνεις νομίζω τι θέλουμε να πούμε.:wink:
Καλλιτέχνες με σαφείς ικανότητες στο να γράφουν τραγούδια αναγκάστηκαν από τις εταιρείες τους να μπλέξουν με παληκάρια σαν τον Child για να τους γράψουν τραγούδια που θα τα παίξει το MTV. Στα τέλη της δεκαετίας του '80 ειδικά, έτσι παιζόταν το παιχνίδι. Για μένα δεν είναι καλό που ο Alice Cooper βρέθηκε να κάνει επιτυχία με ένα τραγούδι σαν το Bed of nails που μοιάζει υπερβολικά με το You give love a bad name των Bon Jovi. [-X
Kαι δεν αγοράζω ούτε το επιχείρημα που λέει πως έτσι προσέγγισε νέα ακροατήρια, γιατί δεν τα προσέγγισε με το να είναι ο εαυτός του αλλά υιοθετώντας μία νόρμα.
Και φυσικά όταν επέστρεψε στον ήχο του, αυτοί που είχε προσεγγίσει έτσι δεν παρέμειναν στο κοινό του. :wink:

@ Ελλανορ
Eυτυχώς η “μισή ιστορία της ροκ” δεν γράφτηκε για να “πιάσει”. Ευτυχώς… :wink:

αφου δεν ειναι η αγαπημενη σου περιοδο τοτε τι μας ζαλιζεις?
μας πεταξες κ ολους τους φλωροροκαδες :stuck_out_tongue:

ο Bowie ιδικα δεν εχει παρει ποτε τπτ…#-o

+2112 :wink: