Zao


Ανοιξη το καινουργιο. Αντε να δουμε.

Κι οφειλω να ομολογησω πως με τα χρονια συμπαθησα την τελευταια περιοδο. Το Funeral of God ειναι καλο album ρε. :oops:

Αφηνω Περιπτερα για εισαγωγη, ουτως η αλλως, τα ιδια χρονια τους ακουμε.

Edit: Δε μπορω παντως να θυμηθω πιο αλλοπροσαλλη μπαντα οσον αφορα αλλαγες μελων.

τα 2 αλμπουμ που ποσταρες ειναι τα αγαπημενα μου

BURN IT DOWN AND WALK AWAY
BURN IT DOWN AND WALK AWAY

love daniel

Στο ipod όταν γυρνούσα σπίτι άκουσα τα Where Blood and Fire Bring Rest και The Splinter Shards The Birth of Separation.
Τι να λέμε, μεγάλη μπάντα. Ακόμα και το τελευταίο (The Fear Is What Keeps Us Here) που είναι ψιλό μούφα έχει ωραία τραγουδάκια.
Περιμένουμε και living sacrifice.

Θέλω να πάρω το dvd!!!

Πρεπει να ομολογησω παντως πως μεχρι πριν απο 3 χρονια τους ειχα αρκετα στο κλασιμο. Αμα εξαιρεσουμε τα δυο προαναφερθεντα.

το πρωτο ζαο ειναι υπερδισκαρα. κατα τ’ αλλα βρωμοχριστιανοι.

τους χρειάζεται ένας Zao Tse Tung.

εννοεις το all else failed ή το splinter?

το All Else Failed λεω. νταξ και Where Blood and Fire Bring Rest και The Funeral of God ειναι καλα αλμπουμ ετσι στα σκορπια.

Κι ομως με προλαβαν αλλοι.:stuck_out_tongue:

Για να πω την αληθεια μεχρι το Parade of Chaos σπερνανε αλλα στο Funeral για μενα πεσανε στη παγιδα της πολυεθνικης οπως τοσοι και τοσοι αλλοι(πχ Caliban).Σε αντιθεση μ’εσενα οσες φορες κι αν προσπαθησα να συμφιλιωθω με τη καινουρια ηχητικη κατευθυνση δε τα καταφερα.
Παντως στο τελευταιο περι line up δεν εχω παρα να συμφωνησω.

γιατί? :-k

Το ‘‘Where blood and fire bring rest’’ είναι από τους πιο αγαπημένους μου hardcore δίσκους. Τόσο συναίσθημα… Και τα σκισμένα φωνητικά είναι απλά τέλεια.

Zao “Where Blood And Fire Bring Rest” Coming Soon To Vinyl

http://www.myspace.com/brokencirclesrecords :smiley: