Zappa plays Zappa

Όσοι είσασταν σην συναυλία στο Ελληνικό πριν από 2 χρόνια ξέρετε για τι πρόκειται.
Για τους υπόλοιπους να πώ απλά πως πριν από δύο χρόνια ο γιός του Frank Zappa o Dweezil έφτιαξε μία φοβερή μπάντα από νέους μουσικούς αλλά και βετεράνους της μπάντας του πατέρα του (Vai, Bozzio, Brock) και περιόδευσε σε όλο τον κόσμο -μέχρι και στην Ελλάδα! 8) - παίζοντας την μουσική του πατέρα του.
Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πως είχα την τύχη να δώ μία τέτοια συναυλία που πραγματικά τίμησε την μουσική του FZ 10 λεπτά από το σπίτι μου, τη στιγμή που γενιές ολόκληρες Ελλήνων ακροατών του Zappa περίμεναν δεκαέτίες να τον δουν αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβαν. Είναι χαρακτηριστικό πως στη συναυλία αυτή είχα δίπλα μου τον Πουλικάκο που ήταν φανερά συγκινημένος.
΄
Τώρα, αυτή εδώ είναι η επίσημη live κυκλοφορία από την περιοδεία (κυκλοφορούν ήδη μερικές πολύ καλές ηχογραφήσεις από το κοινό στο internet)
Το άγόρασα online στην έκδοση “Fan Pack” (διπλό DVD-τριπλό CD) και θεωρώ πως αξίζει τα λεφτά του.
Πάντως υπάρχουν και οικονομικότερες εκδόσεις που είναι μόνο DVD ή μόνο CD.

Ωπ, μου ξέφυγε αυτό! Ελλάδα δείχνει καθόλου; :smiley:

Καλά, τη συναυλία ήταν εκείνη; 3 ώρες ήμουν με ανοιχτό το στόμα! Όσοι μουσικοί ήταν παρόντες εκείνη τη μέρα, άφησαν για λίγο καιρό τα μουσικά τους όργανα :stuck_out_tongue: