Zeke

Οι γνωστοι αλητες της Relapse,επηρεασμενοι απο τους Motorhead και τη Punk σκηνη εχουν βγαλει κατα καιρους καποια πολυ καλα δισκακια στη γνωστη αυτη εταιρεια(που τους ξεθαβει ολους αυτους αραγε?).Αν τους γνωριζει κανεις ας πει τη γνωμη του.

TI ΛES TΩΡA!!! 8O8O8O8O

κάτι ψιλά που’χω ακούσει σε συλλογές της Relapse κόβουν κώλους!!! Αλητεία!

Για πείτε από ποιό ξεκινάμε?

Till the Living End και Super Sound Racing.Εγω τουλαχιστον αυτα εχω και προτεινω.Μεγαλες δισκαρες.

Ωραιος ο Outlaw! Φοβερη μπαντα, ντου και ξυλο απο Seattle φυσικα. Για να ειμαι ειλικρινης τους εμαθα απο την συμμετοχη τους με τον Eddie Vedder στο tribute album των Ramones οπου παιζουν το I Believe In Miracles. Και το Death Alley ειναι καλο αλμπουμ περα απο αυτα που ανεφερε ο outlaw

Ίσως να φταίει που 'μαι στη δουλειά και θέλω να τα σπάσω, αλλά μαμούν!

Kατεβαίνουν ήδη όμως!

Μπαρούτι,

Thanx again outlaw!

Δε γίνεται να μη μαμεί μια μπάντα που γουστάρει ο (θέουλας) Barney…

Πιστεψε με,κι εγω απο κει τους εμαθα.Αν και η διασκευη δε μου πολυαρεσε μου κινησαν τη περιεργεια.
Εδω επισης να πω οτι ο πρωην μπασιστας τους τωρα ειναι στους High on Fire με τους οποιους ειχε ερθει κι εδω οταν επαιξαν στο Αν(Αngmar για πες οταν το δεις).

Ροφλ. Το θυμαμαι και γελαω ρε. Του χα παει να μου υπογραψει το τελευταιο που βγαλανε και το δειχνε στους Pelican σε φαση “Ρε! Μου εφερε Zeke!!!”. :lol:

Τεραστια αγαπη οι κυριοι. Θεοι βσκ. Οτι εβγαλαν ειναι απο πολυ καλο εως τελειο. Η μονη μπαντα που επαιξε σαν τους Motorhead και δε μπορεις να την κατηγορησεις ως αντιγραφη, επειδη στις αρχες τις καριερας της ητανε δυο φορες πιο αλητρες. Σουπερ οσα αναφερθηκαν, ιδιαιτερα το Death Alley. Να ακουσετε και τα Kicked in the Teeth και Flat Tracker που επισης κοβουν κ*λους.

Eγώ άκουσα για πρώτη φορά μόλις τώρα. Το Death alley στο youtube! πολυ motorhead - ίλα - ειδικά στο σόλο - αλλά πολύ πιο πανκ . Βγάζει πολύ ενέργεια το κομμάτι, τα φωνητικά είναι πολύ ωραία, ό,τι πρέπει. Θα τσεκάρω κανα άλπουμ και θα επιστρέψω πιο ολοκληρωμένος και καλός ανθρώπος.

εδιτ: το ξανακούω το κομμάτι και χτυπιέμαι… σκατά σε λίγη ώρα περιμένω μία μαθήτρια μ για ιδιαιτερο. Θα της βάλω Zeke μου φαίνεται. χαχα

Μια μικρη ενδειξη(απο τις πολλες)του ποσο Rock n’Roll ειναι αυτη η μπαντα και στο attitude ειναι οτι περιοδευουν οπου βρουν μπροστα τους κι αυτο γιατι θελουν ν’αποφευγουν τη καθημερινοτητα της ζωης(εχουν εμφανιστει σε μπαρ μπροστα σε 20 ατομα και σε μεγαλα festivals).
Χαιρομαι παντως που καποιοι απο εσας που ποσταρατε εδω και δε τους ξερατε βρηκατε ενδιαφερον στην υποθεση.Ελατε ν’αυξανομαστε σιγα σιγα,για περαστε.:smiley:

Μ’ έχει πιάσει μια μαλάκυνση κι έχω αρχίσει να κοιτάω όλες τις σελίδες του groups and artists…Καλά outlaw έχεις ανοίξει θρεντάρες!!! Ήθελα να κάνω ποστ σε refused, anti-nowhere league κλπ, αλλά λέω άσε μη γαμηθώ στο ξέθαμμα…Αλλά εδώ δεν μπόρεσα…

Μεγάλη μπάντα oι Zeke και τρελή αλητεία…Κι εγώ κλασσικά τους έμαθα από το tribute cd στους ramones

edit: επίσης παίζει και σπλιτάρα με δισφίαρ!

Μιας και εχουμε bump

Τις προάλλες τακτοποιούσα κάτι downloads, κι είχα ξεθάψει κι εγώ το Death Alley κι ένα έχω να πω: οι Μοτορχεντ του hardcore-grind!

Ρε άντε να σκάσουν εδώ για κανά live να γίνει κόλαση!

ουαου,νομιζα οτι αυτους δεν τους ξερει ουτε η μανα τους.Εχω ακουσει ενα τραγουδι τους απο το tony hawk’s αλλα δεν τους εχω ψαξει καθολου,προτιμω πιο μελωδικο πανκ.Μπραβο ομως οutlaw που ξετρυπωνεις κατι obscurιες

Και το παρακατω με Peter Pan Speedrock(αλλη μια γκρουπαρα στο ιδιο πανω-κατω υφος).

Αν ακουσατε τα δισκακια και σας αρεσαν ορμηξτε.:wink:

bump γιατί έχω ξεθάψει τ’ άπαντα των ZEKE και τρελένομαι.

Σέβομαι απεριόριστα και γουστάρω μότορχεντ, αλλά ΖΕΚΕ λατρεύω. Έτσι στεγνά. Μόνο και μόνο λόγω ταχύτητας. Τρέλα.

Όπως είπα η πιο γκαζάτη μπάντα στον κόσμο. Τα σολίδιααααα.ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Όσο για Motorhead και Zeke ακούμε τα πρώτα δευτερόλεπτα από αυτό:

και μετά βάζουμε κι αυτό:

Κλάιν μαιν όμως, στα αρχ@@ μας.
To Death Alley είναι μέσα στα 10 καλύτερα πανκ αλμπουμς των 00’ς.
Δεν ξέρω ποιά είναι τα άλλα 9, δεν με νοιάζει ποιά είναι, αλλά το Death Alley γαμάει στεγνά, ασάλιωτα, χωρίς βαζελίνη, κατατροπώνει το σύμπαν και βιάζει ό,τι έχει τρύπα.
Αυτά.

Το Death Alley είναι δισκάρα ρε! Το έχω βάλει και κοπανιέμαι ασταμάτητα! Δεν τους ήξερα και τους βρήκα από εσάς παιδιά…τενκ γιου!!

Σωστός! Έτσι!!:smiley: Αλήτικό hardcore/punk n roll και τα μυαλά στα κάγκελα. Το death alley είναι όντως έπος, αν και κατά τη γνώμη μου σχεδον όλα βρίσκονται σε καλό επίπεδο