Zenith - Need - Innosense - Poem

May, 6 2007 at Club Underworld, Athens
Tickets 9 euro

Zenith - Need - Innosense - Poem

Εγώ πάντως είμαι πολύ περίεργη να δω αν όντως είναι τόσο καλοί όσο ακούγεται οτι είναι :-k

οι [SIZE=“5”]POEM[/SIZE] παντως γαμανε!

και οι need…!

support the greek scene!!!

Δεν ξέω καμμία μπάντα από αυτές, αλλά μπορεί να περάσω.

Poem και Need εγγυηση, και γαμω τα live κανουν τα παιδια!
Zenith δεν εχω ακουσει.
Οι Innosense απο τα κομματακια τους στο myspace φαινεται πως ειναι καλοι. Νομιζω ανοιξαν και τους Evergrey στην Λαρισα. Αντε να τους δουμε κι εμεις οι Αθηναιοι…

Από Need έχω ακούσει το περσινό τους άλμπουμ και μου άρεσαν αρκετά! Θα χαρακτήριζα τον ήχο τους ως κάτι μεταξύ Pantera & POS. Εκείνοι πού μ 'ενδιαφέρουν πάρα πολύ όμως είναι οι Innosense από τους οποίους άκουσα τα κομμάτια στο my space τους και μου θύμισαν τους Conception των 2 τελευταίων albums. (O τραγουδιστής τους πρέπει να έχει κάνει άγαλμα στον Khan!!) Οι Poem με τα Tool-ικά στοιχεία μου φάνηκαν αρκετά καλοί ως support στους POS. Από Zenith δεν έχω ακούσει κάτι.
Ίσως παραβρεθώ στο live.

Poem έχω ακούσει μόνο τα τραγούδια που έχουν στο myspace αλλά θέλω να δω Innosense γιατί έχω ακούσει πολλά και διαφορετικά σχόλια για αυτούς. Τα δύο τραγούδια τους πάντως μου αρέσουν, για να δούμε πως είναι και live…

[SIZE=“4”]POEM ΡΕ Μ**ΝΙΑ!!![/SIZE]:lol: :lol: :lol:

ΕΤΣΙ, ΕΤΣΙ, ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΗ ΣΚΗΝΗ!!!
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΛΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΝΟΜΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ LIVE ΤΟΥΣ…

Οι Need προσωπικα μου αρεσουν περισσοτερο στα Live παρα στον δισκο.
Οντως η φωνη των Innosense θυμιζει πολυ Khan, αλλα οχι σε εκνευριστικο βαθμο και αυτο ειναι το καλο.

+1

συμφωνω… η φωνη ειναι πολυ πιο πορωτικη!!!

οι need όντως σπερνουν. από τα καλυτερα ελληνικά και οχι μονο που εχω ακουσει τελευταια. και ναι, λαιβ ειναι καλυτεροι. το cd εχει 8 ευρω στο rock city νομιζω. αν και το χω απο το προμο, οταν εχω περισσευμα μαλλον θα το παρω να στηριξω τα παιδια. :wink:

λινκ για ριβιου: http://www.rocking.gr/review907.php

innosense μου αρεσαν και μενα. λιαν συντομως review στο rocking απο τον γραφοντα :wink:

poem live τα σπασαν στους salvation. γουσταρα αρκετα. το λινκ για το ριβιου του ντεμο: http://www.rocking.gr/review1011.php

zenith νομιζω ειναι ξενοι απο ελληνικη εταιρια αν δε κανω λαθος. ενιγουει, ψηνομαι αρκετα για αυτο το λαιβ…

Είναι αρκετά καλοί,απλά δεν έχουν πολλά κομμάτια ακόμη.Από την άλλη, αξίζει να ακούσεις έναν από τους 3 καλύτερους τραγουδιστές αυτή τη στιγμή.Και άν δεν ανατριχιάσεις την ώρα που θα ακούγεται το “…this shade of grey…” μάλλον κάπου αλλού θα σαι…:slight_smile:
Αλήθεια,δεν γίνεται να περάσει κι από δω η ομάδα…;Καλή διασκέδαση!

Οι Innosense στην συναυλία θα παίξουν και καινούρια τραγούδια άκουσα.
Angmar περιμένω να δω πότε είναι το σύντομά σου! :stuck_out_tongue:

Oι Innosense πιστεύω ότι έχουν όλα τα φόντα να φτάσουν πολύ ψηλά…Πραγματικό progressive metal όχι με την τετριμμένη έννοια του όρου,φοβερός τραγουδιστής και μου θυμίζουν κάτι από Conception…:-k

Οι Poem επίσης πολύ καλή μπάντα,τους απολαύσαμε και στο live με τους Pain of Salvation σε πιο Tool φάση βέβαια…:wink:

Tις άλλες μπάντες δεν τις έχω ακούσει οπότε να μια καλή ευκαιρία να πάω στο live

Αυτη την Κυριακή μην ξεχνιόμαστε!!! Διάβασα και την review για Innosense και τρώγομαι να τους δω.
Θα είναι σίγουρα πολύ καλοι… Αντε να δω αν θα στηρίξετε την εγχώρια σκηνή:wink:

mono tous inosense exw akousei sto demo tous kai gamanai…

και δεν είναι αρκετός λόγος οι Innosense? Να πάρω και το demo τους :stuck_out_tongue:

Και οι Zenith μια χαρά ακούγονται, ειδικά ο τραγουδιστής είναι μεγάλο λαρύγγι. Άντε να δούμε κι από κοντά πως είναι…

http://www.rocking.gr/review1207.php

Αρχικά να ξεκαθαρίσω ότι ο λόγος που πήγα ήταν να δώ τους Innosense.
Οπότε είδα μόνο POEM και INNOSENSE.

Οι POEM μου φάνηκαν πολύ καλοί αν και είχαν κάποια προβλήματα στον ήχο γιατί όπως έλεγαν δεν πρόλαβαν να κάνουν καθόλου soundcheck και μάλιστα καμιά δεκαριά άτομα είχαν έρθει για αυτούς με t shirt κλπ.

Οι INNOSENSE που είναι και Λαρισαίοι και είχαν τη χαρά του κυπέλου στο ποδόσφαιρο ήταν τελικά τόσο καλοί όσο λέγανε. Ανέβηκαν στην σκήνη, στήσανε στο φτερό (πραγματικά μου έκανε εντύπωση γιατί συγκριτικά με άλλες συναυλίες που έχουν στησο-ξεστησίματα αυτοί έκαναν τρελό χρόνο λες και ήταν χρονομετρημένοι, 10 λεπτά το πολύ) και παίξανε ξεκινώντας με δικό τους κομμάτι από αυτά που έχουν στο myspace. Πολύ καλοί, πολύ καλοκουρδισμένοι, με φωνητικά που τα σπάνε, αξιόλογες δικές τους συνθέσεις (τα καινούρια ήταν πολύ καλά) αν είχε και λίγο περισσότερη ένταση το μικρόφωνο θα ήταν φοβεροί. :thumbup: Αξιοπρεπείς στις διασκευές τους και πολύ σεμνοί γενικά. :wink:

Οι Poem ηταν αρκετα καλοι, αν και εσκασαν πολλες ατυχιες και με τον ηχο και με το διπλοπεταλο. Γενικα ομως ηταν αρκετα καλοι, αν και εκει που με εντυπωσιασαν ηταν στο live με τους Pain of Salvation.

Τους Innosense δεν τους ειχα ξαναδει, ειχα ομως παρει ενα δειγμα απο το myspace. Πραγματικα μου φανηκαν πολυ δεμενοι. Ειχαν αρκετα καλο ηχο και πιστευω ο (λιγοστος) κοσμος τους ευχαριστηθηκε αν και δεν το πολυεδειχνε. Respect στον τραγουδιστη, αν και ολοι στην μπαντα ηταν παιχταραδες.

Και οι Zenith μια χαρα. Βαβουρα τα παιδια αλλα με αξιοπρεπεστατη σκηνικη παρουσια και με ενα λαρυγγι να κοντευει να σπασει τα ηχεια. Απιστευτος ο τυπος.

Τους Need δεν τους ειδα. Τους εχω δει 4-5 φορες και φαινεται να ειναι απο τις ελπιδες της ελληνικης σκηνης.

Ελπιζω να γινονται κι αλλα τετοια παρομοια σκηνικα, να υπαρχει μεγαλυτερη ανταποκριση απο τον κοσμο και να γνωριζουμε κι εμεις νεες μπαντες…

πολυ ωραιο live με ατυχους της υποθεσης τους poem και need…

οι poem λογω καθυστερησης του live δεν προλαβανε να κανουν soundcheck, με αποτελεσμα να εχουν προβληματα πανω στη σκηνη… με ηχο απο κατω, ομως, πολυ καλο.

οι need λογω καθυστερησης του live ειχαν την ατυχια να βγουν αρκετα αργα, με συνεπεια την απουσια πολλων απο το κοινο…