Οι 100 κορυφαίοι Heavy Metal δίσκοι (σύμφωνα με το Rolling Stone)

Nα και η λιστα του Ozzy

  1. AC/DC – Highway to Hell, (1979)

  2. Alice in Chains – Facelift, (1990)

  3. Guns N’ Roses – Appetite for Destruction, (1987)

  4. Judas Priest – British Steel, (1980)

  5. Led Zeppelin – Led Zeppelin IV, (1971)

  6. Megadeth – Rust in Peace, (1990)

  7. Metallica – Master of Puppets, (1986)

  8. Motörhead – Ace Of Spades, (1980)

  9. Pantera – Cowboys from Hell, (1990)

  10. Rob Zombie – Hellbilly Deluxe, (1999)

2 Likes

Νταξει ο Ozzy ότι να ναι δέχομαι τους Ac dc. Αλλά όχι και Zeppelin μεταλ μην λέμε ότι θέλουμε και ειδικά αυτό το δίσκο που έχει επιλέξει. Βέβαια είναι γνωστό πως ο Ozzy είναι φαν των Zep

1 Like

Εντελώς “δημοσιοσχετίστικη” η λίστα του Ozz, αμφιβάλλω αν την συνέταξε ο ίδιος – βασικά αμφιβάλλω αν έχει ακούσει όλα όσα περιέχονται στη λίστα του!
Πως διάβαζες την αντίστοιχη του Ulrich και τα περίμενες τα περισσότερα από αυτά που είχε; Καμία σχέση ο Madman!

1 Like

Ενω οι Alice In Chains, οι Guns και οι Motorhead ειναι metal.

Μια χαρά metal είναι Alice in Chains… περισσότερο από τους Porcupine Tree και το Signify πάντως!:wink:

1 Like

Ευχαριστώ ! Χαχαχαχχα. Και δεν διαφωνώ βασικά . Προσπάθησα λιγο να ακολουθήσω την λογική του περιοδικού και ταυτόχρονα να βάλω και τα δικά μου .

1 Like

Η δικη μου λιστα:

  1. Master Of Puppets

ενα σκαλοπατι παρακατω βαλτε τα υπολοιπα 99 που θελετε…

3 Likes

Ρε μπαγάσα που τα θυμήθηκες όλα τα υπόλοιπα ;

Συμφωνεις με τη λιστα η οχι? :stuck_out_tongue:

1 Like

ένα…κι ένα όλα :laughing:

2 Likes

Συμφωνώ αλλά ξέρω και το νούμερο 2 ποιο είναι . Το Black album . Μην σου πω ότι ξέρω και τα επόμενα 4-5 .

Μη σου πω και τη δεκαδα σου οτι ξερουμε!

1 Like

Βασικά όχι δεν θα έβαζα την δεκάδα που νομίζεις αλλά οκ λίγο πλακιτσα. :stuck_out_tongue:

Δεν ειπα οτι τη νομιζω :stuck_out_tongue:!

1 Like

Χαχαχαχαχαχχα. δεν θα σου πω να ξανά έρθεις σπίτι να δούμε τα dvd των Metallica που μου έχεις πάρει δώρο .

Θα εβαζε και το St. Anger λες???

1 Like

Αυτά τα κάνουν μόνο οι φανμποηδες των Lost

Μα αφού έχει πολύ ενδιαφέροντα ριφφ, είναι πειραματικό και…το αδικεί η παραγωγή

3 Likes

Δεν το κάνει το καλύτερο αυτό . Το κάνει ότι έχει μέσα τουλάχιστον 1 κομμάτι που το ακούω έτσι όπως είναι . Και θα προτιμήσω να ακούσω αυτό τον δίσκο έστω και μια φορά στα 2 χρόνια πάρα άλλους προβλέψιμους που μου φαίνονται και εντελώς αδιάφοροι .

Κατά τα άλλα το αστείο σου είναι όντως πετυχημένο.

Αυτό είναι το δικό μου Τοp-10 με μια πρόχειρη σκέψη. Έβαλα τίγκα τρουίλα. Με εξαίρεση τα 2 πρώτα που είναι τα κορυφαία άλμπουμ όλων των εποχών στο heavy metal τα υπόλοιπα δεν είναι με σειρά προτεραιότητας.

  • Black Album
  • Somewhere In Time
  • Painkiller
  • Master of Reality
  • Headless Cross
  • Beneath the Remains
  • Ride the Lightning
  • The Crimson Idol
  • The Dark Saga
  • Draconian Times
3 Likes