Accept (θεοί)

Μετράμε ήδη αντίστροφα!

1 Like

Ωραιότατο… Χωρίς να είναι κάτι ουαου βέβαια.

Μεγάλο Χάλι.

rockάδικο… θα μπορούσε είναι σε οποιοδήποτε από τρία προηγούμενα, ο ορισμός του τίποτα το κανούργιο και για κάποιο λόγο μου αρέσει να το ακούω

Κατά κάποιο τρόπο είναι χάλι, η επανάληψη ΑΚΡΙΒΩΣ των ίδιων riff, σόλο κλπ κλπ δεν το κάνει το ίδιο αξιόλογο με την πρώτη φορά. Αλτσχάιμερ τους χτύπησε :stuck_out_tongue:

Δεν είναι σοβαρό ρεφραίν κτλ. το οτι τα ροκενρολλ ριφ, είναι ευχάριστα, σώπα…
φοβάμαι οτι το χουν ρίξει λίγο σε “φόρμουλα”. Και δυστηχώς πέφτουν βροχή τα 8άρια.
Δλδ, τα καλά Accept είναι 18άρια, μ αυτή τη λογική.
Η αισθητική μια χαρά είναι, αλλά εμένα τα κομμάτια μου φαινονται εν γένει αδύναμα στην Τορνιλό εποχή, είδικά στα ρεφρέν.

Χμμ…2ο σερί single που υπάρχει…“θέμα” με γέφυρες & ρεφραίν. Ενώ το κουπλέ είναι ωραίο, με ρυθμό μετά…σαν κάτι να λείπει! Και στο σόλο δεν τρελάθηκα. Ειδωμεν.

Εμένα μου αρέσει πολύ το κομμάτι. Επίσης και το σόλο είναι πολύ καλό και δένει ωραία με το υπόλοιπο τραγούδι. Εμφανώς ανώτερο από το 1ο single που το βρήκα μέτριο. Μακάρι να έχει και άλλα τέτοια γαμάτα τραγούδια ο δίσκος.

ακουγωντας τωρα ενα δυο τραγουδια απο το καινουργιο, για καποιο λογο μου ακουγονται σαν Avenged Sevenfold…οχι οτι ειναι κακο αυτο…

Αμερικανιζε, δηλαδή ;

Ναι καπως ετσι μου εκανε, μπορει να φταιει βεβαια και η φωνη του Tornillo.

Δεν ξέρω από που προκύπτει αυτό, και τα 2 κομμάτια δεν μου φέρνουν κάτι σε αμερικάνικο ήχο και ειδικά σε Avenged… κλασικά Accept αυτής της δεκαετίας μου ακούγονται και τα δύο. Εκτός αν εννοείς την εισαγωγή του Koolaid.
Τεσπα, το περίεργο είναι ότι σε 2 μέρες ο δίσκος βγαίνει και δεν υπάρχει πουθενά. Απορώ πως το Medusa, που είναι της ίδιας εταιρείας, ξέφυγε τόσο νωρίς.

Βασικα το ακουγα χτες στην εκπομπη του Metalzone, και μου φανηκε περιεργο τι ακουγα. Στην αρχη νομιχα οτι ειναι κατι απο Avenged Sevenfold μεχρι που ειπε οτι ειναι απο τον καινουργιο των Accept. Να σημειωσω οτι δεν εχω ασχοληθει με κανεναν απο τους τελευταιους δισκους των Accept, ο Tornillo μου δεν μου κανει και γενικα στην ολη εικονα των Accept ειναι σαν να μου λειπει κατι. Αποψεις ειναι αυτες, οπως και αποψεις οτι σε αλλου αρεσει.

Κακώς πολύ κακώς, ειδικά το Blood Of The Nations είναι εξαιρετικό, καλύτερο και από κάποια παλιά τους κατά την γνώμη μου.

1 Like

Ωπα, ωπα, καλυτερο απο τα 2 τελευταία με udo, και το eat αντε να το πείς, αν το πείς καλύτερο απο κάτι άλλο, είσαι φάουλ.

Ε ναι γι αυτό λέω από κάποια, προσωπικά ίσως καλύτερο και από το γαμάτο Ι’m a Rebel, αλλά οκ δεν θα τα χαλάσουμε εκεί.

Από ντεμπούτο, Eat the Heat, Death Row, Predator και Russian προσωπικά είναι έτη φωτός μπροστά. Και φυσικά όχι σαν παραγωγή μιλάμε άλλωστε για 30 χρόνια διαφορά. Μιλάω για έμπνευση και για ποιότητα συνθέσεων.

1 Like

Αξίζει η περίοδος 2ης νιότης των Accept

Δε χρειάζεται να είμαστε αρνητικοί απέναντι τους επειδή λείπει ο Udo. Έχουν βγάλει δισκάρες

Ο χρόνος δικαίωσε το blood of nations , 10ρι στη δισκογραφία τους δεν ξεφουσκώνει στ αυτιά μου

1 Like

Βγάλε το Russian και είμαι μαζί σου 100%

1 Like