Accept (θεοί)

ναι ο udo, ήταν περαστικός μωρέ. Band X.

hahaha ασε με να σε προλαβω μια φορα :Ρ
ασε που εμφανιστηκε στην αρχικη μου αμεσως μολις δημοσιευτηκε απο την σελιδα. Σιγα μην χασω την ευκαιρια!

Καινούριο κομματάκι έτσι για να διασκεδάσουμε το ΣΚ

1 Like

Χμμμ…“λίγο” σαν τραγούδι. Ενώ ο Τορνιλος είναι μια χαρά και του πάει αυτό το Brian Johnson στυλακι, σαν σύνθεση δεν λέει πολλά.

Μλκ οτι θα κάνανε ομοιοκαταληξία με Crème brûlée, δεν το περίμενα ποτέ. Το κομμάτι συμπαθιτικούλι, το riff δανεικό όμως.

Εμενα μου αρεσε παντως . Οχι κατι “σπεσιαλ” αλλα Up tempo Και ευχαριστο. Και Γαμω το α κε ντε κε στυλ.

ωπ τι έχουμε έδώ;

edit: Single title: "The Undertaker“. The track is a catchy mid-tempo number with an eerie build that seeps into your skull, accompanied by stirring vocals from Mark Tornillo. It’s sure to deliver some memorable live moments! According to Wolf Hoffmann it‘s one of the most notable and brilliant pieces on the album. At the same time as the single, an accompanying video will be released on October 2nd, 2020.

The single and album were recorded in the “world capital of music” Nashville (USA). At the mixing desk was once again British master producer Andy Sneap (
Judas Priest
,
Megadeth
among others), who has been responsible for the magnificent studio sound of ACCEPT since 2010.

The single will be a 2-Track single featuring a previously unreleased live version of “Life´s A Bitch” recorded in Oulu/Finland in 2019 and will be released digitally as well as a limited edition 7“ Vinyl in three colors, each limited to 300 copies. Colors are gold, white-marbled for Europe and red for the US.

1 Like

Ειρωνεία και μάλιστα τραγική να βγάζουν τραγούδι με τέτοιο τίτλο τη χρονιά που ο Tornillo έχασε τον γιο του.
Που είναι ο Lulis;;

1 Like

Πολύ μέτριο (στην καλύτερη!) Βλακώδεις στίχοι 15χρονου που ξεκινάει τώρα μπάντα αλλά και το σόλο περίμενα κάτι καλύτερο.

1 Like

Ναι, δεν ξέρω, πολύ μέτριο μου φάνηκε για τα δεδομένα των Accept. Το άκουσα μια φορά και η αλήθεια είναι ήταν μόνο αυτή, δεν είχε κάτι memorable το κομμάτι, τώρα, αν μιλάμε για ατυχή επιλογή single και το υπόλοιπο υλικό του δίσκου είναι καλό, αντάξιο του ονόματος των Accept, τότε εντάξει, θα είναι κάτι παρηγορο αυτό

Λοιπόν εδώ και χρόνια έχω πάψει να βρίσκω νόημα στις ακροάσεις μεμονωμένων τραγουδιών που προηγούνται των κυκλοφοριών των δίσκων, αυτό που θέλω να πώ όμως είναι…

… πάμε ρε Accept-άρα, όλοι πηδάν από το πλοίο αλλά ο Hoffmann συνεχίζει ακάθεκτος! Θέλω σε ένδειξη ανωτερότητας όταν θελήσει να σταματήσει, να αφήσει τους υπόλοιπους (όποιοι είναι τότε) να συνεχίσουν την μπάντα!
(Μην το γελάτε, υπάρχει συγκρότημα που συνεχίζει χωρίς κανένα αρχικό μέλος, οι Napalm Death!
Δεν είναι η ίδια περίπτωση προφανώς, άλλωστε οι Napalm Death είναι Ιδέα, όπως διατείνονται οι οπαδοί τους!)

Εδώ “συνεχίζουν” οι Tangerine Dream και οι Gong…

Δεν τον φοβάμαι τον Wolf, το κομμάτι είναι οκ, είμαι σίγουρος ότι θα μας δώσει ωραία πράγματα στον δίσκο

Μαύρο χάλι, ατυχές στη συγκυρία με τον άλλο να έχει χάσει το παιδί του, δυο τρεις μήνες πριν. Αλλά εδώ βαφτίσανε “καλο” το Final Frontier και κάποιες απο τις παπαρίτσες των Metallica (SA,LL) β(λ)αμμένοι οπαδοί, εδώ θα κολλήσουμε ? Ανευ deafy και λοιπής μπάντας …

επίσης …


UDO με old gang > WH’s ACCEPT (κομμάτι VS κομμάτι)
θέλουμε και UDO με πασόκ καβάλα στη μπάλα !

Καλό, δεν είναι άσχημο. Βέβαια και τα dual, triple και βάλε layers στην φωνή του Udo (η οποία προφανώς μόνο έτσι βγαίνει πλέον) καλά είναι, αλλά αν σώνει ντε και καλά πρέπει να συγκρίνουμε κομμάτια, τότε ναι, προτιμώ αυτό.


Δεν ξέρω ποιο είναι χειρότερο, αυτό ή το προηγούμενο. Ντέρμπι.
2 Likes

Χμμ… μάλλον το προηγούμενο θα έλεγα. Tough choice though. Τι σκατενιο ρεφρέν είναι πάλι τούτο και τι απαράδεκτοι πάλι στίχοι?? Spit back in your eye και I’m a cat with 9 lives??? :laughing:
Αμ το κλιπ τι φάση??? Πρόχειρο δουλειά μυρίζομαι κύριε Woffmann. Δυστυχώς απ’ότι φαίνεται I’ll pass.

1 Like

Μια χαρά μου φαίνεται το κομμάτι, όχι κάτι φοβερό, αν και το riff θερίζει, χάνει λίγο στο ρεφρεν αλλά κομπλέ.

Συγκρινόμενο με υλικό post reunion τα δύο αυτά είναι όχι απλώς υποδεέστερα αλλά τραγικά. Δηλαδή το παραπάνω το θεωρώ B side μην σου πω τζαμαρισμα σε σχέση με το υλικό του Blood of the Nations.