Καλύτερα albums των '00s

Γαμεί το heavy rocks.

ω ναι

πανω στη φουρια μου εβαλα το by the grace of god αντι για high visibility:lol:

παλουκι πολλ βεβαια…να ρωτησω γιατι οχι live albums?

Εγω παντως εβαλα το salival - tool και δεν το βγαζω με τπτ [-X

(αμα θες μην του δωσεις ποντους , ετσι κ αλλιως μονο εγω κ η space queen θα το ψηφισουμε αρα δεν το κοβω να χτυπαει ψηλες θεσεις :lol::lol::lol: )

το χαι βιζιμπιλιτι εβαλες! πως θα γινουμε τωρα 2?!! γκρρρρ…

Μάλιστα…ξέχασα το soundtrack του Μονομάχου…θα μπει αυτό. Να δούμε πού.
Deckard θεούλης με arcturus πρώτο! 8)

Δηλαδή εσύ τώρα θα κυνηγάς όποιον δεν βάζει tool? :stuck_out_tongue:

Άντε μην τα πάρω και τους βγάλω από τη δική μου λίστα και βάλω το geneva και δεν θα μπορείς να μου πεις τίποτα… :lol:

όχι λαήβ άλμπουμς ρε, σιγά μη βάζουμε και greatest hits :p. νταξ, το σάλιβαλ ας πούμε ότι έχει και νέο υλικό μέσα, αλλά και πάλι…

γενικά, θα πρότεινα να προσπαθήσετε να αποτελείται από rock/metal studio albums η λίστα σας και αν θέλετε κάνα soundtrack π.χ., μπορείτε και να το μνημονεύσετε εκτός λίστας στο ποστ σας για να φαίνεται.

τώρα για κυκλοφορίες που δεν είναι της δεκαετίας, δε νομίζω ότι έχει νόημα αυτός που θα κάνει την καταμέτρηση να κάτσει να τα ελέγξει ένα ένα από όλες τις λίστες. απλά ελέγχει αυτά που είναι ψηλά στη σούμα και αν εντοπιστεί λάθος, βγαίνει οφφ ο δίσκος ξέρω γω. ούτως ή άλλως είναι λίγο δύσκολο να κάνουν το ίδιο λάθος παραπάνω από ένας…

επίσης, σχόλια για τις λίστες εδώ, όχι στο θρεντ με τις λίστες. μη σκουπίζουν συνέχεια οι μοδερες.

ντάξει, τα live albums δεν περιέχουν κάτι καινούριο.συν του ότι περιέχουν τραγούδια από περασμένες δεκαετίες.
για τα live albums μπορεί να γίνει ξεχωριστό thread με τίτλο “τα καλύτερα live albums των 00’s” ή κάτι παρόμοιο.

οκ, αν και καποιο live album μπορει μερικες φορες να ειναι και η κορυφαια κυκλοφορια καποιας μπαντας…μαλλον θελει δικο του τοπικ

να ρωτησω…μπορω να αλλαξω το uprising με το sonic prayer των earthless η εχει ηδη γινει καποια εισγωρη η εισχωρη σε καποιο ηλεκτρονικο υπολογιστικο συστημα?

τίποτα δεν έχει γίνει ακόμα.η πρώτη καταμέτρηση θα γίνει στο τέλος του μήνα.άλλαξε ό,τι θες…

Μεγαλη Δισκαρα το sonic prayer,πολυ σωστος ο haliseco.Δεν χωρεσε στη δικια μου λιστα:(

καλά κάνουν και επιτρέπονται τα soundtracks το Hedwig and the Angry Inch ειναι πολύ ψηλά σε μια πρόχειρη λίστα που έχω κάνει…

*πολύ τρεντι και προβλεπε μου βγαίνει η λίστα…δεν ξαναλέω τίποτα για τις ψηφοφορίες του χαμμερ…
**οποίος δει τι ονόματα έχουν μείνει απ έξω θα του γυρίσει το μάτι…:?

Έχουμε πει ότι τα σχόλια για τις λίστες θα γίνονται σε αυτό το thread…και όμως έχουμε σβήσει καμιά 15αριά ποστ. Μη λέμε τα ίδια και τα ίδια κάθε μέρα.

Ευχαριστώ.

“πόσο κρίμα είναι που το Road Salt One των Pain of Salvation δεν κυκλοφόρησε λίγους μήνες πριν…” [SIZE=“4”] - [/SIZE]crimson_idol

*όσοι το ακούσατε μια φορά και δεν σας έκατσε καλά, ξανακουστε το…Please…κάντε το για εμένα…:stuck_out_tongue:

gamoto συνηδητοποίω ότι θα’ θελα σε μια θέση να βάλω και τους system :(:frowning:

Φαση εχει μεχρι στιγμης.
Εχουν ξεχωρισει καποιοι δισκοι και για οποιον ειναι καιρο στο φορουμ
δεν θα του κανει και πολυ εντυπωση η τελικη λιστα.

ΝΓΚΕΗ αλερτ !
Τι να αλλαξεις το Uprising μωρη λινατσα !?!

Περα απ το Νο1 σου που μπορει να ειναι στη λιστα, η υπολοιπη λιστα δεν μου αρεσε…Καποιοι δισκοι που θα μπορουσαν να μπουν στη λιστα:

Disturbed - The Sickness
Slipknot - Vol.3 (The Subliminal Verses)
Dope - Life
Rammstein - Mutter
Bullet For My Valentine - Scream Aim Fire
Kamelot - Karma
Tool - 10.000 Days
Firewind - The Premonition
Limp Bizkit - Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water (ΚΟΥΒΕΝΤΑ!!!)
Drowning Pool - Sinner
Billy Talent καποιο απ τα 3 τους σιγουρα

Έχουμε κανα αποτέλεσμα ή ακόμα; Απο μια γρήγορη ματία σίγουρα υψηλές θέσεις κατέχουν tool,mastodon,isis,soad
Και τελικά θα γίνει διαχωρισμός ροκ και μεταλ;

σε αυτό το δημοψήφισμα διαχωρισμός ροκ και μέταλ δε γίνεται.τουλάχιστον στο επίπεδο της ψηφοφορίας.στα αποτελέσματα βλέπουμε.
πρώτη καταμέτρηση θα γίνει τέλος αυγούστου, και τα πρώτα αποτελέσματα θα αναρτηθούν 1η σεπτέμβρη.

btw, νομίζω πως είναι προφανές ότι τα 200 Tons of Bad Luck, The Resurrectionists, Night Raider & The Resurrectionists/Night Raider θα μετρήσουν σαν ο ίδιος δίσκος Crippled Black Phoenix - The Resurrectionists/Night Raider