Καλύτερα albums των '00s

οκ, όπως νομίζεις :slight_smile:

Ειμαστε μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου στην Ελλαδα εμεις που γουσταρουμε βαμπαιρ γουιγκεντ 8) :stuck_out_tongue:

Βαλε να ακουσεις και Kooks που ξερω ποσο τους αγαπας :smiley:

εδιτ: βγαζουν καινουργιο σε λιγο καιρο οι hard fi :wink:

Χορρορ ετσι πως ειναι η κλιμακωση των βαθμων νομιζω οτι οταν βγει το συνολο καποιες αποκλισεις θα ειναι πλασματικες.Δηλαδη ας πουμε στις θεσεις 13,14,15,16 τι κριτηριο διαχωρισμου να χεις,πιο πολυ οπως σου κατσει εκεινη την ωρα τα βαζεις.Και ειναι και μεγαλη η αποκλιση του πρωτου απ’ου τελευταιο οταν μιλαμε για top 20 ολοκληρης δεκαετιας,ειναι ηδη η ελιτ της ελιτ.Δηλαδη για μενα καλυτερο θα ταν κατι τετοιο:Το πρωτο να παιρνει 6 βαθμους,τα υπολοιπα της 1ης πενταδας 4,της δευτερης 3,της τριτης 2 και της τελευταιας 5αδας 1 βαθμο.Στις μεσαιες και κατω θεσεις θα ταν πιο κοντα τα αποτελεσματα και πιο ρεαλιστικα πιστευω.

Παίζει και να συμφωνώ. Γιατί αν έχω καταλάβει καλά(όπως είναι τώρα) μπορεί να υπάρξει άλμπουμ με έναν βαθμό και άλμπουμ με άπειρους βαθμούς. σωσστα?

01η θέση - 10 βαθμοί

02η θέση - 09 βαθμοί

03η θέση - 08 βαθμοί

04η θέση - 07 βαθμοί

05η θέση - 06 βαθμοί

06η θέση - 05 βαθμοί

07η θέση - 04 βαθμοί
08η θέση - 04 βαθμοί

09η θέση - 03 βαθμοί
10η θέση - 03 βαθμοί
11η θέση - 03 βαθμοί

12η θέση - 02 βαθμοί
13η θέση - 02 βαθμοί
14η θέση - 02 βαθμοί
15η θέση - 02 βαθμοί

16η θέση - 01 βαθμός
17η θέση - 01 βαθμός
18η θέση - 01 βαθμός
19η θέση - 01 βαθμός
20η θέση - 01 βαθμός

άμα βαριέται να διαβάσει ο άνθρωπος :lol:

που υπήρχε αυτό???

Εγώ συμφωνώ. Ειδικά στη σκέψη ότι μιλάμε για την ελίτ της ελίτ, οπότε δεν αξίζει στο 20ό άλμπουμ να έχει τέτοια χαώδη διαφορά από το 1ο κάθε λίστας.

Και επίσης κάνοντας αυτό, διαφοροποίησε από τα χαμμερικά πρότυπα :stuck_out_tongue:

πουθενά ρε, εγώ βαριέμαι να διαβάσω και το βγαλα :stuck_out_tongue:

χαχαχχαχ

συμφωνώ πάντως

κατσε ρε συ κ βαλτα κανονικα κ οχι οπως κατσει.μην εισαι κ στη μουσικη σου ΕΛΛΗΝΑΣ.

παντως το θεμα της βαθμολογησης ειναι περιεργο,κ δεν ξερω ποιο συστημα τελικα ειναι το πιο ισορροπημενο

ισως κατι στο στυλ

[B]1-25

2-20
3-19
4-18
5-17
6-16
7-15
8-14
9-13
10-12

11 μεχρι 15 - 10

16 μεχρι 20 - 5 [/B]

νομιζω οτι η παραπανω βαθμολογηση ειναι η πιο ισορροπημενη

ξερεις οτι


α)ο πρωτος εχει ενα μπονους 5 ποντως (1ος ειναι γμτ)
β)η 10αδα 2 μεχρι 10 παει κλιμακωτα ωστε να τα βαλεις με μια σειρα που να δειχνεις οτι ναι αυτο το εχω παραπανω γιατι αξιζει παραπανω ποντους
γ) η πενταδα 11-15 παιρνει ιδιους ποντους αλλα απεχει καπως απο την 10αδα
δ)η πενταδα 16-20 παιρνει ιδιους ποντους αλλα απεχει καπως απο την 15αδα

για πειτε αποψεις για το συγκεκριμενο τροπο βαθμολογησης,καθομουν κ το σκεφτομουν χθες κ μου φαινεται πολυ τιμιο

(στα 90s παντως ετσι θα τα βαθμολογησω)

αλλά κάνεις μια τρύπα στο νερό, γιατί αν παίρνει ο πρώτος δίσκος 6 βαθμούς, θυμίζεις metal invader :stuck_out_tongue:

Προσωπικά θεωρώ καλύτερο το σύστημα ντουντ, γιατί με του αγουεικ θα χουμε πολύ ψηλά νούμερα

Απο ολο το ποστ εκει σκαλωσες εσυ?Οταν εφτιαχνες τη λιστα ειπες αμεσως “α,αυτο το χω για 16ο κι αυτο για 17ο”?Με την ομαδοποιηση στις κατωτερες θεσεις δημιουργουνται κατηγοριουλες που βοηθανε στο διαχωρισμο.

Btw το δικο μου μοντελο ηταν ενδεικτικο,συμφωνω ως πιο ισορροπημενο με του dude.

#-o#-o
ωχ το είχα ξεχάσει αυτό. Θα ξεθαφτεί, για την επόμενη επίσκεψη στην τουαλέτα 8)

και αυτο γιατι σε πειραζει ? δεν φορολογουνται :stuck_out_tongue:

χαχ απλά ίσως να’ ναι πιο εύκολο γι’ αυτόν που θα κάνει την καταμέτρηση, ξερω γω… ο, τι προτιμάτε, δε θα την κάνω γω!

Πάντως όταν από την επιτροπή αποφάσιστεί το σύστημα καταμέτρησης, να ενημερώσετε τους ψηφοφόρους, γιατί μπορεί να θέλουν να κάνουν εδιτ. :stuck_out_tongue:

Συμφωνω με την κλιμακωτη βαθμολογηση. Τωρα τι και πως, ας τα βρουν αυτοι που βαριουνται να διαβασουν, εγω παω να συνεχισω διαβασμα :stuck_out_tongue:

ακυρο .δεν ανακατευομαι επιλεξτε οποιο θελετε

(κραταω δυναμεις για τα 90s)

εγώ πάντως δε θέλω να παίρνουν δύο δίσκοι την ίδια βαθμολογία.
γιατί μπορεί κάποιος να είναι σε όλες τις λίστες κάτω από κάποιον άλλο, και στο τέλος να έχουν την ίδια βαθμολογία.η δική μου λίστα πάντως είναι με αξιολογική σειρά.και θεωρώ πως και άλλων είναι έτσι, γι’αυτό συνεχίζω να πιστεύω σε αυτό το σύστημα βαθμολόγησης.
(αν αλλάξει θα γίνει όπως αυτό της φόρμουλα 1.πάντως όχι δύο δίσκοι την ίδια βαθμολογία.)

ΥΓ:μου αρέσουν και μένα οι vampire weekend.:oops::dance:

Πέραν της βαθμολόγησης των δίσκων, θεωρώ σωστό να υπάρξει στα τελικά αποτελέσματα και καταμέτρηση των συγκροτημάτων. Δηλαδή ποιό συγκρότημα πήρε τις περισσότερες ψήφους, ποιό ήρθε δεύτερο κλπ.

Και αυτό γιατί άλλος ψηφίζει το χ άλμπουμ απο το συγκρότημα και άλλος το ψ, είναι ωραίο όμως να βλέπουμε και την συνολική παρουσία του συγκροτήματος στο δημοψήφισμα.