Anime

διάβασε το manga.θα τραβάς τα μαλλιά σου όταν καταλάβεις ότι έχασες χρόνο από τις διακοπές σου για να το δεις.κατά την γνώμη μου μετριότατο.το manga αξίζει

γενικά το death note είναι από τα λίγα ανιμε που είναι ίδιο με το μάγκα οποτε δεν αλλάζει και πολύ. αξίζει παραπάνω το μάγκα μονο και μονο επειδή είναι σειρά που αξίζει να διαβάσεις παρα να δεις αλλα γενικά θα συμβούλευα να δεις και κάτι άλλο. δεν μου αρέσει ιδιαιτερα αλλα έχω την εντύπωση πως θα σου αρέσει το code geass, συνήθως αρέσει στους fans του death note

γενικα το death note ειναι αρκετα υπερεκτιμημενο,καθως στη μεση περιπου κανει μεγαλη κοιλια.Παρολα αυτα,αξιζει σιγουρα να το τσεκαρει καποιος(το μανγκα ειναι σαφως ανωτερο)

σε αλλα νεα,μεσα στο 2011 θα δουμε ταινια berserk.

http://www.animenewsnetwork.com/news/2011-01-05/berserk-project-to-be-theatrical-film

εδιτ.

“The theatrical release is targeted for mid 2011! ! This is the official announcement!”

αργει.

A wide variety of doubts and concerns have already surfaced, such as whether film will be an original story, which parts of the manga it will cover if not, and whether it will be a proper movie as opposed to highlights or otherwise.
On the other hand, some are hopeful that all the carnage and sex of the original will survive the transition to a movie in a way in which they could not in a TV anime ? particularly in light of the fact the manga and any anime based on it is in danger of being banned from general sale in Tokyo, although unless strictly 18+ the movie would be subject to the same restrictions.

ας ελπίσουμε το ban να μην ξεσκίσει και αυτή την ταινία όμως :confused:

και γω ελπιζω μην το κανουν σε μεγαλο βαθμο,αν και θα γινει αρκετα πιστευω,καθως κακα τα ψεματα,οι σκηνες σεξουαλικου περιεχομενου ειναι αρκετα σκληρες(α ρε Miura διαστροφαρα)

Σε μουσικό φόρουμ και κανείς δεν έχει προτείνει τίποτα σε στυλ Βeck π.x.? :-k nice…!

εντιτ : νταξ, το σώζει κάπως το γεγονός ότι έχει αναφερθεί το DMC :stuck_out_tongue:

το beck τα σπάει, από μουσικό τώρα βλέπω το sora no woto αλλα ψιλοβαριεμε :stuck_out_tongue: και το gravitation είναι μουσικό, έχει και πούστηδες γιατί δεν βλέπεις και αυτό?

Άμα ποτέ θελήσω να δω άνιμε με πούστηδες θα φροντίσω πρώτα να σε συμβουλευτώ μιας και τα ξέρεις καλα απ’ότι φαίνεται!!!

ναι δυστυχώς η πρώην μου μου τα είχε κάνει τσουρέκια να δω μερικά οποτε αναγκαστικά και το έκανα :confused: προφανέστατα από ότι φαίνεται θεώρησες το post μου προσβολή αλλα δεν υπονόησα πως είσαι πούστης αλλα και να το έκανα δεν έχει σημασία, υποτίθεται το gravitation είναι αριστούργημα είτε σου αρέσουνε τα ίαοι είτε όχι. εμενα δεν μου άρεσε βεβαια, i’m more of a beck and DMC fan

επιτέλους βγήκε το beelzebub\:D/\:D/

Ναι η αλήθεια είναι ότι το post σου μου φάνηκε κάπως, αλλά επειδή παρεξηγήσεις γίνονται εύκολα και το πράγμα ξεκαθαρίστηκε it’s ok… :thumbup:

Μπράβο πάντως η κοπέλα σου να σε βάζει να βλέπεις yaoi… το άκουσα και αυτό :stuck_out_tongue:

καλά η συγκεκριμένη το ότι είχε πώρωση με τα yaoi είναι το λιγότερο :stuck_out_tongue:

and το be on topic, σήμερα άρχισα όλα σχεδόν τα καινούρια ανιμε της καινούριας σεζόν που έχουνε βγει μέχρι σήμερα, με την εξαίρεση του vanguard cardfight που φαίνεται τρελή αντιγραφή του yugioh και του Kimi ni todoke season 2 γιατί ακόμα δεν είδα την season 1 :stuck_out_tongue: το gosick και το Puella Magi Madoka Magica είναι πολύ καλά και αξίζουνε, και φυσικά συμβουλεύω beelzebub σε όλους

Για το Go Sick έχω ακούσει και εγώ καλα λόγια οπότε ίσως το τσεκάρω όταν ολοκηρωθεί! Το Plot φαίνεται αρκετά promising δηλαδή!! Τώρα αυτό το Puella χωρίς να το ψάξω ιδαίτερα δεν μου και πολύ κλικ… :stuck_out_tongue:

Btw, το rainbow το έχεις δει?

το rainbow είναι σκέτη καύλα, δυστυχώς οι frostii ακόμα να βγάλουνε τα τελευταία 2 επεισόδια οποτε περιμένω εδώ και κάτι μήνες. το puella magi θα σου αρέσει αν είσαι fan της shaft. εγώ ότι animme" έχω δει από shaft με έχει πωρώσει οποτε περιμένω πολλά και από αυτό. χθες είδα και το level E που είχε αρκετή φάση και διαφορα αλλα γενικά. το gosick μπορεί να το βαρεθείς πάντως, πρόσεχε :stuck_out_tongue:

τελειωσα με το ketekyoshi hitman reborn… Καλο σχετικα παιδικο προς το τελος πηγε να σοβαρεψει αλλα καπου το εχασε με τα ψευτοδιδαγματα και τις σουπερ ντουπερ δυναμεις και ααριες…
με λιγα λογια θελει λιγη υπομονη για να το ξεκκινησεις γιατι ενω ρουφας μετα απο ενα σημειο τα επισοδεια μπορει να καταντησει κουραστηκο σε ενα σημειο.

τωρα ξεκκινησα μια κλασσικουρα εν ονοματι [U]Kenichi: History’s Strongest Diciple[/U]
13 πρωτα επισοδεια και βαινει καλως. Το συστηνω ανεπιφυλακτα σε οσους γουσταρουν και εχουν ισως ασχοληθει με πολεμικες τεχνες…
εχει και αρκετο γελιο με διαφορες καταστασεις… εγω το διασκεδαζω.

την ταινια

Limbo, Lust, Gluttony, Greed, Anger, Heresy, Violence, Fraud and Treachery! These are the 9 Circles of Hell made famous by Dante Alighieri in his famed masterpiece, Dante?s Inferno, his first story of The Divine Comedy. Dante?s Inferno: An Animated Epic will take you on a harrowing trip through Hell as Dante braves the forces of evil, slaying demons and monsters of extraordinary imagination, all to save his love Beatrice, from the clutches of Hell?s master - Lucifer.
The companion piece to the hit Electronic Arts game, Dante?s Inferno: An Animated Epic, is inventively told through the eyes of visionary animation directors from around the world - including the creative teams behind some of the boldest animated movies of all time (Ghost In The Shell, Blood: The Last Vampire, Tales Of The Black Freighter and Samurai Champloo). 6 Directors, 6 terrifying visions of Hell, 1 heart-stopping epic adventure!

ναι…μαρεσε…εχω αρχισει κ προβληματιζομαι…εκει που δεν τα ειχα σε υποληψη…ξαφνικα,να…βλεπω κατι τετοια κ νομιζω οτι θα κολλησω αμα ψαξω…καλα…επικο μεν,αλλα φανταζομαι οτι αν ηταν καθαρο ιαπωνεζικο θα ηταν 3χειροτερο απο αποψη παθηματων κ βιας…πω πωωω,δεν μπορω τωρα να μω στο τρυπακι στα γεραματα…ιδωμεν!!

υπεροχο που αλλαξε μορφη εμφανησιακα 6 φορες μιας κ ηταν απο 6διαφορετικους σκηνοθετες…τι ωραιο!!!αλλα εννοειται οτι η μορφη του dante με τα μακρυα μαλλια μετραγε περισσοτερο:p

Έτσι μπράβο :wink:

ενα βιντεο για τους Anime Lovers!(κυριολεκτικα)

Δείτε το [B]εδώ[/B] έχει πολύ γέλιο:D

Είδα το πρώτο (ολοκληρωμένο) άνιμ (death note,καλό),και ψάχνω να συνεχίσω,να κάνω μπάσιμο στα άνιμ γενικότερα.

Αν θέτε προτείνετε κανά σκοτεινό,ψυχεδελικό,καλό,αλλά κυρίως ενήλικο άνιμ να μπούμε για τα καλά στο κουρμπέτι.

δες fullmetal alchemist brotherhood… τρελο στορυ που θα σε αφησει μαλακα, οπως κ μενα… δεν το εχω τελειωσει ακομα, θελω αλλα 10 επεισοδια…

οταν το τελειωσω αρχιζω το elfen lied, εχω ακουσει καλα λογια…
α, βλεπω κ κανα επ highschool of the dead,τρελο κιτσαριο αλλα εχει το χαβαλε του…