Anime

Κατεβάζω το fma για το οποίο έχω ξαναακούσει,και βλέπουμε!

Το fma είναι πολύ καλό
Δεν είναι βέβαια σκοτεινό,ψυχεδελικό που ψάχνεις…
Αν ψάξεις το thread θα βρεις πολλά και ψαγμένα

Θα το περάσω ένα σκανάρισμα είναι η αλήθεια.

Έχει κάτι να προτείνεις με βάση αυτό που ψάχνω?

:-k
Δε μου έρχεται κάτι τώρα…
Θα σε κατατοπίσουν οι ψαγμένοι του forum8)

[B]Serial Experiment Lain[/B]

[B]Paranoia Agent[/B]

[B]Gantz[/B]

Ομως πρωτα απ’ολα, θα σου προτεινα το [B]Neon Genesis Evangelion[/B]

Πιθανως θα το χεις πετυχει καπου.

Αν θες κατι γρηγορο και κλασσικο, τοτε φυσικα [B]Akira[/B]

Ξεκινα με αυτα :wink:

Για να πω την αλήθεια όλα πρώτη φορά τα βλέπω σαν ονόματα,δεν μου λένε τίποτα.

Θα τα ψάξω και θα τα κατεβάσω…θενκς!

Rurouni Kenshin αυτες τις μερες(οχι ολα τα eps,ακολουθω αυτο τον οδηγο http://www.anime.gr/forums/showpost.php?p=5191&postcount=10)

και χωνω τωρα παραλληλα Ergo Proxy.

comealot,τσεκαρε αυτα που λεει ο tommy αρχικα&ergo proxy κ ghost in the cell (αν δεν το εχεις ηδη δει)

Θα τσεκάρω ντουντ,θενκς για την επιβεβαίωση,απλά έχω 2/3 δίσκους κοκκινισμένους και λέω να τους απελευθερώσω τις επόμενες μέρες.Θα τα κατεβάσω,τα έχω στα υπόψη μου :slight_smile:

Με σειρα προτεραιοτητας,τα ανιμε τα οποια εχω στο νου μου να δω στο αμεσο μελλον

Ergo Proxy
Serial Experiments Lain
Claymore
darker than black
Texhnolyze

Για Claymore αν θες να κάνεις σωστή δουλειά και επειδή είναι απ’ τα αγαπημένα μου σου προτείνω να αρχίσεις από το manga και να το διαβάσεις μέχρι εκεί που έχει βγει.Είναι φοβερό.

μεγαλη βλακεια
αν και εχει καποιες καλες ιδεες στην πραξη αποτυγχανει παταγωδως
το παρατησα στο 6οκατι επισοδιο

Το τελειωσα.Αρχικα εκπληκτικο περιβαλλον και ομορφο animation(gotta love the colours),καταιγισμος πληροφοριων per second(ειδικα στην αρχη,οποτε οσοι το δειτε να ξερετε οτι απαιτει αρκετη συγκεντρωση-επισης γενικα το vocabulary των subs ειναι αρκετα υψηλου επιπεδου σε σχεση με το μεσο anime voc)με εξαιρεση τα μεσα της σειρας που αραζει καπως το πραμα(κατα τη γνωμη μου χωρις να κανει κοιλια)με τη πλοκη εκει να εξελισσεται αρκετα πιο αργα(σε φασεις δεν εξελισσεται καν).Πολλες αναφορες και συμβολισμοι,σεναριακα μου αρεσε αρκετα αν και δε μπορω να πω οτι το κατανοησα πληρως*.2 φιλερς στα 23 eps,με το ενα να ειναι η χαρα της randomiας.Το τελος του θα μπορουσε να ειναι καλυτερο,θα το θεωρουσα καλυτερο αν ειχε φτιαχτει για να συνεχιζεται σε σικουελ το ολο σκηνικο,γιατι τετοια γευση μου αφησε**.Συνολικα σοβαρη δουλεια,ορισμος του re-watch value λογω της πληθωρας στοιχειων του και γενικα πριτι ματς τουμπανο anime,ανετα 8ρακι στα cyberpunk.

ερωτηση για οσους το χουν δει[SPOILER]Στο τελευταιο επεισοδιο,στη μαχη/στιχομυθια μεταξυ των 2 αρσενικων Proxies,ποιος ειναι ο αλλος Proxy?Ο ενας ειναι ο Ergo Proxy,ο αλλος( δηλαδη αυτος που στο τελος ψοφαει)τι ρολο βαραει,ειναι ο Proxy1?Η Εrgo Proxy=Proxy1?Εκει λιγο το χασα.[SPOILER]* Ε του πουστη,εκεινη η μαχη επρεπε να παρει μονη της ενα ep και να γινουν ΤΑ οργια,παιζαν φαπες δυο Θεοι ξερω γω:([/SPOILER][/SPOILER]

Μερικά σχετικά γκιφάκια:

Ξαναπιασα το one piece μετα απο 2 χρονια.

Επαναπορωση.

442

Neniel τσιμπα και το καλυτεροτερο Brotherhood .gif evah,

[SPOILER]
Θεουλης ΜΑΣΤΑΝΓΚ κερναει ΕΝΒΙ.

[/SPOILER]

^
Ωραίο X-)

Η καλυτερη στιγμη της σειρας!!
Ον τοπικ μεγαλη λατρεια το φμα,εχω αρχισει μονστερ,θετικα τα πρωτα δειγματα…

Ετοιμάσου για μπόλικα εγκεφαλικά. Γίνεται χαμός.

Συμφωνώ με τον από πάνω…Βe Ready!!!Το Marineford arc είναι μαζί με το Enies Lobby Arc τα πιο γαματά…