Arsenal

Ε, είπε ότι αν είναι όλοι διαθέσιμοι εκείνο το διάστημα, τότε δεν θα πάρει. Κάτι που δεν πρόκειται να γίνει ποτέ…

Σε άλλα νέα, Ράμσει και Κοσιελνί θα παραμείνουν εκτός δράσης για μερικές εβδομάδες ακόμα.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Μια ευνοϊκή-κωλόφαρδη κλήρωση στα νοκ άουτ!
θα το σηκώσουμε φέτος λέμε :stuck_out_tongue:

Επιτέλους όχι Μπάγερν βασικά.

Τώρα βέβαια δεν έχουμε καμιά δικαιολογία και αν βγούμε εκτός θα γελάει όλη η Ευρώπη. Κρατάω μικρό καλάθι. Πότε είναι τα ματς; Φλεβάρη;

25 Φλεβάρη στο Λονδίνο και 17 Μαρτίου ο επαναληπτικός στην Γαλλία.

Επιτέλους, μια φορά μας χαμογέλασε η τύχη. Έχουμε να περάσουμε γύρο από το 2009-2010 με την Πόρτο. Διάολε, τότε ήμουν δεύτερο έτος και τώρα τελειώνω και δεν έχουμε περάσει ξανά στους 8 από τότε.

το καλυτερο γκολ ολων των εποχων

Ε ναι, προφανώς. Είχα κλάψει τότε.

ΤΙΤΑΝΑΣ

Η μέρα που έγινα “επίσημα” Άρσεναλ. Ξενύχτι στη Νετ για να δω το Ρεάλ - Άρσεναλ σε μαγνητοσκόπηση, ούτε ίντερνετ ούτε τίποτα για να ξέρω το αποτέλεσμα. Αχ, αναμνήσεις, λες και έχουν περάσει δύο ζωές από τότε.

:respect:

δεν ειχες teletext;

Ρε συ, αυτό βρήκες να σχολιάσεις; :lol:

Ούτε teletext ούτε ράδιο άνοιξα. Ήθελα να απολαύσω το παιχνίδι χωρίς να γνωρίζω το σκορ. Και ήταν η σωστή απόφαση τελικά, διότι σε διαφορετική περίπτωση ίσως η Άρσεναλ να παρέμενε “απλά” η ομάδα μου από το αγγλικό πρωτάθλημα και τίποτα περισσότερο.

Henry. Chance. Goal.

Εγώ ήμερα που έγινα Αρσέναλ ηταν αυτό το ματσάκι

Ίσως το χειρότερο ματς της Άρσεναλ εκείνης της εποχής δηλαδή.

Κατά τ’ άλλα τιμή και δόξα στον μεγάλο Ανρί, μας χάρισε μερικές από τις ωραιότερες ποδοσφαιρικές στιγμές στα '00ς. Χαίρομαι που τον είδα με τις φανέλες των δύο αγαπημένων μου ευρωπαϊκών ομάδων και θεωρώ πλήγμα την αποχώρηση του από την Μπαρτσελόνα το '10. Η φυγή αυτού, του Τουρέ και των Ετό/Ζλάταν για να μονιμοποιηθούν πουθενάδες σαν τον Πέδρο και τον Μπουσκέτς αποδείχτηκαν καταστροφή ακόμα κι αν ήρθε το Τσάμπιονς Λιγκ την επόμενη χρονιά.

Έχασε αυτή η ομαδάρα το CL to 2004 με το χειρότερο δυνατό τρόπο

Πάντως το συγκεκριμένο ήταν το ιδανικό παιχνίδι για να γίνει κάποιος Πανάθα. Μόνο την γκολάρα του Μανωλάκη θυμάμαι από εκείνη την βραδιά.

Καλό το 1-1 από το πουθενά, μπας και μπούμε επιτέλους στο παιχνίδι. Παίζουμε κυριολεκτικά άθλια.

Απο το πουθενα ηταν και το ενα μηδεν παντως. Το καρφωσε ο Τζιρου

Φυσικά, αλλά η Λίβερπουλ είναι ανώτερη. Για να δούμε…

Σιγά που θα το κρατάγαμε. Παρόμοιο παιχνίδι με το Άρσεναλ - MU, μόνο που εμείς δεν είμαστε τόσο κώλοι σαν τους διαβόλους ώστε να κερδίσουμε με τέτοια εμφάνιση. Κρίμα για τον Σέζναρο που τα έβγαλε σχεδόν όλα.

ρε κριμα σημερα…μια φορα να κερδισουμε ντερμπι πεθαμενοι δεν το θελει κανενας. Σκαει η κοκκινη , λέω νταξ τελείωσε…αλλά όχι, δεν μπορουμε να δειξουμε χαρακτηρα για 5 λεπτα…καναμε τη θλιβερπουλ ομάδα…αρσεν τελος

Αυτό περί Θλίβερπουλ δεν χρειαζόταν. Μην κάνεις αυτά που κάνουν άλλοι σε μας. Σεβασμός στον αντίπαλο, σε όποια κατάσταση και αν βρίσκεται, πόσο μάλλον για μια ομάδα που σε πάτησε σήμερα.

Με Τότεναμ, Σίτι και ΜU ήμασταν καλύτεροι και πήραμε μόλις δύο βαθμούς. Ε, σήμερα μας το χρωστούσε η τύχη πιστεύω. Δεν βαριέσαι όμως…