Arsenal

Ανάμεικτα συναισθήματα. Από τη μία τους χάρηκα έτσι όπως παίξανε και για το πάθος που βγάλανε, από την άλλη κατά πάσα πιθανότητα αυτή η νίκη θα μας δώσει την τρίτη θέση. Το τραίνο από τον Πειραιά δεν κάνει πουθενά στάση και πιθανότητα την τελευταία αγωνιστική να χρειαζόμαστε νίκη με δύο γκολ διαφορά. Δύσκολα πράγματα…

Σκάσαμε, χάσαμε τον Ράμσευ (martian, εσύ το πιστώνεσαι αυτό - πρώτο ποστ μετά από καιρό που να τον αφορά αποκλειστικά και παρ’ τον κάτω την επόμενη μέρα), αλλά ψυχολογικά τουλάχιστον θα μετρήσει πολύ αυτή η νίκη. Με την Έβερτον το φοβάμαι πολύ πλέον.

Εγώ πάλι, χάρηκα Άρσεναλ στην Ευρώπη μετά από χρόνια. Απόψε μόνο χαρά.

Προφανώς μακροπρόθεσμα είναι ζόρικο, ωστόσο μπάλα είναι. Ο Ολυμπιακός είναι σε φόρμα (τώρα, όταν παίξουμε θα δούμε) και αν θεωρεί κανείς πως μια Άρσεναλ που καίγεται δεν μπορεί να φέρει ένα 0-2 στο Καραϊσκάκης, τότε ας το διαλύσουμε ξέρω γω. Θα δούμε, έχει ψωμί ακόμα ο όμιλος.

Διπλό ναι, τα δύο γκολ διαφορά όμως είναι μεγάλο αγκάθι. Θα δούμε, αργεί αυτό.

Το Σάββατο πρέπει να γίνει ροτέισον 3-4 παικτών σίγουρα. Μπεγιερίν, Μονρεάλ, Θίο και ένας εκ των Αλέξις/Οζίλ οπωσδήποτε, άσε που Ντεμπισί, Γκιμπς και Οξ πρέπει να πάρουν ευκαιρίες. Θα καεί η ομάδα, παίζει για τόσο διάστημα με την ίδια ενδεκάδα.

@crabsody

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Ο Ράμσευ δεν έχει καλή πρώτη πάσα και γενικά είναι λίγο ατσούμπαλος στις μεταβιβάσεις του. Συνεχίζω όμως να πιστεύω ότι σε δύο χρόνια που θα έχει φύγει ο Καθόρλα (νομίζω για δύο ακόμα χρόνια ανανέωσε), θα τον ξαναβάλει εκεί. Αυτή είναι η θέση του.

Αναμενομενη νικη. Ωραιο ματς με φασεις κι απ’ τους δυο. Ο ολυμπιακος μας τα χαλασε.
Εχει ενδιαφερον ο ομιλος. ζιρου <3

…η δικαίωση ήρθε αργά…αλλά είναι γλυκιά8)
…να τον ακούτε τον αφρατούλη τον Stef

:slight_smile: :!:

Έπιασα σκορ κερνάω μάγκες!!!

Τρεις εβδομάδες εκτός ο Ramsey

Εκεί που όντως μετρούσε η νίκη, δώσανε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Φαν Πέρσι επειδή συνέχισε τη φάση σε ένα οφσάιντ. Μιλάω για τον επαναληπτικό του 2-1 στο Καμπ Νου που έληξε τελικά 3-1. Η μεγαλύτερη σφαγή που έχει βιώσει στην Ευρώπη η Άρσεναλ και ένας από τους λόγους που μισώ τη Μπαρτσελόνα (οι άλλοι λέγονται Ανρί, Χλεμπ, Σεσκ και Σονγκ).

Απολυτο δικαιο σου δινω στη φαση του φαν περσι αλλα και η 1η νικη που λες οτι μετρουσε ηρθε μετα απο ακυρωση καθαρου 0-2 του μεσσι γυρω στο 30’. Οποτε μαλλον η διαιτησια επηρεασε σε μεγαλο (και αρνητικο βαθμο) και τα 2 παιχνιδια και η αρσεναλ πληρωσε κυριως την ανυπαρξια της στο 2ο παιχνιδι που δεν ειχε ουτε ενα σουτ στο στοχο.

Εδω ειναι η φαση που λεω στο 1.20 (προφανως στο ριπλευ βαζει τη γραμμη σε λαθος χρονικο σημειο αφου η κοντρα που εγινε μετα το σουτ μας ενδιαφερει)

Γκολ ως οφσάιντ είναι πολύ σύνηθες να ακυρωθούν. Πες μου όμως σε ποιον αγώνα τέτοιου επιπέδου έχεις δεις να αποβάλουν παίκτη επειδή συνέχισε τη φάση;! Πρώτη κίτρινη ναι, να κρίνεις έτσι όμως έναν τέτοιον αγώνα είναι αχαρακτήριστο.

Ποια ανυπαρξία; Η αποβολή έγινε αμέσως μετά την ισοφάριση (όπως αυτή έγινε, δεν έχει σημασία) και η Μπαρτσελόνα δεν μπορούσε να κάνει φάση μέχρι τότε. Στο κάτω κάτω η Άρσεναλ κατέβηκε να παίξει άμυνα, δεν θα την κρίνεις από το πόσες τελικές έκανε.

Τελοσπάντων. Εκείνη τη χρονιά είχαμε ένα από τα καλύτερα ρόστερ μας (Σεσκ, Φαν Πέρσι, Νασρί, Αρσάβιν) και αν περνάγαμε εσάς ίσως και να παίρναμε την κούπα στο τέλος. Μας το πήρατε και το 06 που ήταν η χρονιά μας, μας παίρνετε συνεχώς του αρχηγούς μας (Ανρί, Σεσκ, μέχρι και τον Βερμάελεν!), τίποτα δεν μας έχετε αφήσει. :frowning:

Η πλακα ειναι οτι οι περισσοτεροι παιχτες που εχουμε παρει απο σας δεν εχουν πιασει αλλα εμεις επιμενουμε.
και ειστε και η μονη απο τις μεγαλες αγγλικες ομαδες που συμπαθω καπως μακαρι να επιστρεψετε συντομα στις επιτυχιες.

Και ναι, τώρα μπορώ να χαρώ για την Μπάγερν και για όλα. Τεράστια, δύσκολη, αρχιδάτη νίκη. Μετά το δοκάρι του Ζιρού η ομάδα είχε εμφανώς σκάσει και έδωσε πολύ χώρο, αλλά ο τιτάνας Πετρ Τσεχ ήταν εκεί. Εκπληκτικό ματσ από Οζίλ, Καθόρλα, Ζιρού, Γκάμπριελ και Κοσιελνί.

Την Τρίτη παίζουμε Λιγκ Καπ και απαιτώ να αποκλειστούμε! Ούτε ένας βασικός μέσα! Θα το παίξω και στοίχημα.

Τραυματίζεται ο Ramsey λες κρίμα αλλά έχεις Chamberlain μπορεί να πάρει την ευκαιρία απ’ τα μαλλιά. Περνάνε 4 λεπτά σήμερα και τραυματίζεται. Μπαίνει ο Walcott άντε ευκαιρία να τον δούμε μαζί με Giroud. Στο 18 έξω κι αυτός. Τώρα μπήκε ένας Bennacer. Σαν regen από το μάνατζερ επειδή δεν έμειναν παίκτες.

Το κέρατό μου μέσα δηλαδή. Ο Βενγκέρ είναι απίστευτος μαλάκας και γκαντέμης. Τραυματίζεται ο Οξ και ο Θίο που μπαίνει στη θέση του τραυματίζεται επίσης. Δεν γίνονται αυτά. Σε μία ενδεκάδα γεμάτη αλλαγές πάνε και τραυματίζονται οι βασικοί.

Ε ναι, να τα βάλω στον κώλο μου τώρα. Είναι και πολλά, να δω πού θα χωρέσουν.

ελα εύκολα σήμερα…

Και αυτός ο πούστης ο Ζιρού τα παστελώνει κατά ριπάς…

ggwp

Το τσίμπησε το πεναλτάκι η Σίτι στο 90’. Όμορφα… (δε ξέρω, μπορεί και να ήταν)

Ωραίος ο Κάμπελ, έγιναν τα απίστευτα ώστε να παίξει βασικός και μακάρι να καθιερωθεί και να πάρει το ρόλο του στην ομάδα. Στο πρώτο ημίχρονο δεν παίξαμε καλά, μετά έπεσε το στριμ (άτιμε Οτέ, δείξε περισσότερη Γερμανία, μπορείς!) και βάλαμε τρία για πλάκα. Μεγάλη νίκη, μέχρι την επόμενη.

Για την Τετάρτη τώρα, ελπίζω να μην απογοητευτούν σε περίπτωση βαριάς ήττας. Έτσι και αλλιώς το πρωτάθλημα είναι ο μεγάλος στόχος (ακολουθεί η Τότεναμ) και έχουμε χορτάσει από “πορείες” στους 16.

Πολυ καλος Καμπελ. Μετρια εμφανιση γενικα. Απλα ο Τζιρου το παστελωσε ενω ο Γκομις κοιμηθηκε. Απιστευτο που ο Βεγκερ αργησε να κανει αλλαγες για ξεκουρασει κανεναν

τιποτα το σπουδαιο ο καμπελ αλλα το γκολ θα του δωσει αυτοπεποιθηση.
Ο μπεγεριν εκανε δυο τρομερα κοψιματα


https://twitter.com/OfficialMgh/status/660503687832408064 (τελικα ηταν οφσαιντ)
ο ζιρου εχει το καλυτερο ποσοστο λεπτων ανα γκολ, κανει καλυτερες χρονιες απο “μεγαλα” ονοματα, βοηθαει παντου αλλά ολοι βλεπουν την ευκαιρια που εχασε με την μονακό. Κι εγω θα προτιμουσα να ειχαμε Αγκουερο ή Σουαρεζ αλλα να τον βγαζουν καποιοι αμπαλο και ανικανο και να ζητανε Γουελμπεκ, Καβανι, ή Ιγκουαιν, ειναι γελοιο.