Avenged Sevenfold

κομματάρα το Nightmare.
πάμε για νέα δισκάρα.

εε ρε γαμώ πότε θα δούμε επιτέλους άσπρη μέρα να έρθουν στην ελλάδα να νιώσουμε λίγο !!! ???
4 χρόνια τους περιμένω αμαν δηλαδή πήγαν στην Νορβηγία φέτος και δεν ήρθαν Ελλάδα… τη να πω…

Επαναφερω λιγο το thread λογω του οτι κυκολφορησε καινουριο τραγουδι τους,αλλα προσωπικα δεν μου φανηκε κατι το ιδιαιτερο.
Εσεις τι λετε?

δεν το εχω ακουσει ακόμη αλλά το προηγούμενο άλμπουμ που ειχε κατι κομματια-χιτακια μου άρεσε τρελά, χθες το βράδυ άκουγα μερικά απο αυτα.

Απλά συμπαθητικό…ε είναι και τραγούδι για παιχνίδι και δεν φορτσαραν ιδιαιτερα…τα καλά τα φυλάνε για τα κανονικά album…

το καινούριο(Hail to the King) ειναι εξω…

χάλια τραγούδι. κρίμα.

Χάλια δεν το λες. Δεν σε κερδίζει όπως το nightmare όταν είχε κυκλοφορήσει ως single αλλα έχω μεγάλες προσδοκίες για το album και το hail to the king δεν μου τις κούρεψε.

edit: o Neo λεει για ολοκληρο το αλμπουμ … για να δουμε τι θα δουμε ! (εχουμε να ακουσουμε και το καινουργιο Soil μαζι με αυτο ! )

Ναι για το αλμπουμ μιλούσα…
Το άκουσα 2 φορες και πιστεύω οτι ολοκληρώθηκε η αλλαγή της κατευθύνσεις της μπαντας!!! Τωρα ειναι κατι ανάμεσα σε heavy metal και hard rock πιστεύω…
Δεν θα με χαλούσε αν μου έδιναν κατι καλο απο αυτο αλλα μεχρι τωρα δεν εχω ξεχωρίσει κανένα τραγούδι απο το αλμπουμ (απλα ωραίες κιθάρες οπως παντα)

με μιαμιση ακροαση και γω σο φαρ δεν εχω εντοπισει κατι αξιοπροσεχτο (το nightmare με ειχε συγκλονισει)

παντως το (ιντρο) του Doing Time ειναι [U]δω[/U]

Δυστυχως ο δισκος περα απο καποιες καλες σολιες,κατι που ουτως η αλλως ειναι αναμενομενο,3-4 καλα κομματια,δεν ανταποκρινεται στο υψος των περιστασεων.

To this means war ειναι μια προσπαθεια κοπιας του sad but true,παντελως αδιαφορη βεβαια.

__…χμμμ

__Παίδες, άκουσα το Hail και… μου άρεσε ΠΟΛΥ. Δεν τρελάθηκα, αλλά το θεωρώ ‘συνολικά’ τραγουδάρα με ΠΟΛΥ (μα πολύ) καλή και ΜΕΛΕΤΗΜΕΝΗ δομή και διαδοχή στα μέρη του (οι AC/DC μεγάλο σχολείο), με [U]εξαίσια[/U] δουλειά στα κιθαριστικά μέρη (και τα ρυθμικά) και το κατευχαριστήθηκα.

__Μετά έβαλα να ακούσω και το νάιτμερ που εκθειάζετε συγκριτικά με το χέιλ και… δε μου άρεσε τόσο όσο το χέιλ. Οκ, όλο το ινστουμένταλ/σόλο μέρος προς το τέλος (νομίζω σε 3/4?) είναι για σεμινάριο, απλά φανταστικό, αλλά το υπόλοιπο απλά ‘πονηροπιασάρικο σίνγκλ’ που είναι απλά καλό.

__Εκτός κι αν μιλούσατε για όλον τον ‘νάιτμερ’ δίσκο και όχι το κομμάτι.

__Επειδή αυτά είναι και τα μόνα που έχω ακούσει από αυτούς (μου την έσπαγε το ίματζ που περνούσαν προς τα έξω), αλλά δείχνουν αξιολογότατοι, πείτε αν θέλετε προτάσεις του τι να ακούσω

:slight_smile:

Ο νεος m shadows.:stuck_out_tongue:

City of Evil. ΤΩΡΑ!

__ :thumbup:

Ο Tuck κουρεύτηκε και ο M. Shadows το μάκρυνε; #-o

Μου αρέσει πολύ ο καινούριος δίσκος τους. Έχει στοιχεία από Metallica, Guns n Roses…γενικά θυμίζει πολλά γνωστά πράγματα αλλά το κάνει επιτυχημένα. Τσουλάει όμορφα, έχει καλά τραγούδια με όμορφες μελωδίες και είναι heavy metal! Η παραγωγή είναι άψογη και θα έλεγα ότι είναι ο mainstream metal δίσκος της χρονιάς! Μαγκιά τους!

χαχαχαχα
ελιωσα
απο το fb των machine head/rob flynn

THE GENERAL JOURNALS: DIARY OF A FRONTMAN… AND OTHER RAMBLINGS


AVENGED SEVENFOLD

Congratulations to Avenged Sevenfold on their latest “covers album” coming in at #1, who knew that re-recording Metallica, Guns N Roses, and Megadeth songs could be such a worldwide hit!!?? Ba-dap Psssssss!!

I’m on fire!!

In case you’ve been living under a rock, Avenged came in at #1 in multiple countries throughout the world. I’m happy for them. Good band. And while I like the new record, and really dug the last record “Nightmare”, hopefully we’re all coming down from our post-orgasmic #1-album-bliss, because it’s time to call a spade a spade!! It’s time to poke a little fun at A7X, cause there’s some blatant jackery goin’ on there wiggas!!

So here are my top 10 jokes about the new Avenged Sevenfold record:

  1. Avenged Sevenfold - “Now with even MORE Metallica”

  2. Avenged Sevenfold to change name to “Sad But Two”

Number of “spurting penises” drawn on Avenged logos suddenly skyrockets

  1. Eyeliner sales skyrocket as thousands of heartbroken goth girls realize “Hail To The King” is actually “that ugly AC/DC bands song ‘Thunderstruck’”

  2. After hearing “Heretic”, Dave Mustaine flips out, blames Obama, Metallica and UFO’s for the A7X stealing “Symphony Of Destruction”.

  3. After seeing how much success the band Bush had stealing other band names for song titles, A7X decided to steal “In Flames” for latest chorus. Future chorus lyrics include “Tr-vi-um” and “Kill-switch En-gage”

  4. Upon hearing latest album, Lars Ulrich goes all gangsta, breaks bottle of Dom Perignon on M. Shadows head, while his 11ft girlfriend put Shadows in headlock, as he screams in Shadows face, “You’re gonna rip off St. Anger next right, HUH? You’re gonna rip off St Anger NEXT RIGHT? HUH, HUH, HUH!!”

  5. “Black album” sales skyrocket as fans realise where new songs came from.

  6. After hearing Avenged’s Guns N Roses cover “Doing Time”, Axl actually calls Slash, says, “Dude, What The Fuck?!”

  7. And the #1 joke about the new Avenged Sevenfold album: Avenged Sevenfold release statement that they’re NOT ripping off Metallica, announce side project with Lou Reed.

BOOM!

humor η κομπλεξ?

Reality