Bad Religion

Ευγε Ντινο, πολυ καλη κριτικη! Δισκαρα, τι να λεμε τωρα!

Δεν θα μπορούσα να τα διατυπώσω καλύτερα!! Ακριβώς ότι θεωρώ για την κυκλοφορία… Είναι τεράστιος δίσκος ρε γαμώτο…

thanx guys

εγώ έχω σκαλώσει για άλλη μια φορά με τους στίχους τους. Δισκάρα πράγματι

(μαρσιαν σου χρωστάω κάτι για τους frenzy)

Οι Bad Religion πάντοτε είχαν σωστούς στίχους και γενικά σε βάζουν στη σκέψη να σκεφτείς πολλά θέματα, τα οποία μέσα στην κοινωνική πραγματικότητα και μέσα σε όλη αυτή τη προσπάθεια χειραγώγησης της σκέψης ίσως και να μην τα είχες σκεφτεί ποτέ

Ε τι να λέμε! Καθηγητής κοινωνιολογίας είναι (νομίζω) ο Graffin!

Take your time, εδω ειμαστε!

Επισης, με σκαλωσες ασχημα σε ενα σημειο που λες οτι η φωνη του Graffin ειναι τοσο οικεια, λες και ακους τον πατερα σου ή καποιον σοφο ανθρωπο, γιατι θυμαμαι χαρακτηριστικα πριν απο αρκετο καιρο να λεω κατι αναλογο, οτι δηλαδη οποτε ακουω αυτη τη φωνη νιωθω λες και μου μιλαει ενας παλιος, καλος μου φιλος, καποιος που θελει το καλο μου και που ειναι διπλα μου. Σπανιο.

H ορφανιά (οποιουδήποτε είδους) μας κάνει να τα νιώθουμε αυτά, και στην μουσική. Και αυτό είναι το όμορφο:)

Ωραιος Ντινο…
Εχω φαει σκαλωμα τις τελευταιες μερες. Απιστευτα κολλητικο,χωρις να ναι απο τα αγαπημενα μου γκρουπ

εκανα ρισερτς

Διπλο μπατσελορ σε ανθρωπολογια και γεωλογια ,μαστερ στη γεωλογια και PhD στη ζωολογια.Διδασκε Life Sciences I που ειναι τουρλου απο βιολογια χημεια κλπ και οταν επεστρεψε διδαξε Εξελικτικη Βιολογια.

http://www.youtube.com/watch?v=bIT8FpqE5tE 1:33

χμμμ ναι, για το καθηγητής πανεπιστημίου ήμουν σίγουρος.

Τωρα το ακουσα και με στιχους επιτελους. Οκ, τα λογια περιττα, κλασσικη δισκαρα BR.

Έχει γράψει και 3 βιβλία , δεν ξέρω αν έχουν αναφερθεί :

[I]Evolution, Monism, Atheism and the Naturalist World-View[/I] (2004)
[I]Is Belief in God Good, Bad, or Irrelevant? with Preston Jones[/I] (2006)
[I]Anarchy Evolution: Faith, Science, and Bad Religion in a World Without God with Steve Olson /I
[I]The Population Wars[/I] (upcoming)

Ωραία τα λες στην κριτική wosrt enemy! Χαίρομαι που βλέπω γενικά αποθεωτικά σχόλια! Μεγάλη αγάπη. Περιμένω πως και πως να σκάσει και κανα νέο για live :papas:

…και είναι 48 χρονών και στους Bad Religion είναι από το 1979, εδώ και 34 χρόνια.

Τώρα το ακούω κι εγώ. Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, εκτός από την τρομερή μουσική, και οι στίχοι είναι απίστευτοι. Όλος ο συνδυασμός βγάζει μια τρομερή μελαγχολία για τη σημερινή κατάντια του κόσμου.

Όσο πιο πολύ το ακούω, τόσο πιο πολύ κολλάω. Δε γίνεται. Αρχικά βλέπω το nothing to dismay α γινεται ύμνος λιαν συντόμως. Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω.
με το κομμάτι RObin hood in reverse περιγράφουν ολοκληρη τη σημερινή κοινωνία, μεσα σε ενα στιχο, και κατ’ επεκταση και με τους υπολοιπους. Γενικά χαζεύω με το δίσκο, δεν γίνεται.
Επίσης στηρίζουμε την κριτικη, ειδικα το σημείο “…η φωνη του Greg Graffin, μια φωνή τόσο οικεία, που νομίζεις ότι ακούς να τραγουδάει ο πατέρας σου…” ε σχεδόν δάκρυσα, γιατί είναι αλήθεια.
Και παρεπιπτοντως γιατί δεν του ανοίγουμε ένα δικό του θρεντ του δίσκου? :-k
Νομίζω του αξίζει.

ε γιατί όσο καλό άλμπουμ και αν είναι πρόκειται για ένα ακόμα BR δίσκο, θα μπορούσαμε δηλαδή να ζήσουμε και χωρίς αυτό αλλά και αυτοί πρέπει να βγούνε για τουρ :slight_smile:

Εδώ έχει θρεντ ο κάθε τυχαίος που βγάζει δίσκο και δεν έχουν οι Bad Religion(33 χρόνια μπάντα, όχι αστεία)?? Συμφωνώ με tatsoman!

Ειχα σκεφτεί να το κάνω αλλά προτείνω να το κάνει καποιος μοντ για να μεταφερει και τα σχόλια του δίσκου εκεί!

ενώ όλοι οι άλλοι δίσκοι και μπάντες που έχουν τοπικιο είναι ναυαρχίδες της παγκόσμιας μουσικής που κοιμάσαι και ξυπνάς με τους δίσκους τους :slight_smile: