Barcelona

Τ’ αρχίδια μας θα πάρετε ρε :evil:

Αυτο που ελεγα παραπανω. Ας παρει κ κανα φορ η μπαρτσελονα.

Δεν ξερω αν θα τον ηθελα τον Ρουνεϊ στην Μπαρτσα, ειναι γρηγορος και αυτο θα ειναι ενα υπερ, ξερει και μπαλα, αλλα και παλι δεν ξερω αν θα κολλαγε γενικα με την ομαδα, ισως θα ηταν προτιμοτερο να κινηθουν για καποιον πιο βαρυ φορ που θα εχει τον καταλληλο ογκο στην περιοχη.

η ισως να ασχοληθουν και με καμια αλλη θεση ξερωγω

Σημερα συμπηρωνονται 10 χρονια απο τη μερα που υπεγραψε στην Μπαρτσα ο παικτης που μου(μας) χαρισε τις ομορφοτερες ποδοσφαιρκες στιγμες που εχω βιωσει μεχρι σημερα.Ο ανθρωπος που συν τοις αλλοις αλλαξε ολοκληρη την ιστορια της ομαδας.Ρονι,σε ευχαριστουμε.

Megάλος παίχτης ο Ρόνι.

Περαστικά και στον Τίτο Βιλανόβα. Δίνει μια πολύ δύσκολη και άνιση μάχη με τον πούστη καρκίνο, μακάρι να τον πατήσει κάτω.

…έτσι, να τον πατήσει κάτω, και να βγει παλικάρι:):!:

Περαστικα στον Βιλανοβα, μακαρι να το ξεπερασει το συντομοτερο ο ανθρωπος. [B]ΘΕΟΣ[/B] τα πρωτα χρονια ο Ροναλντινιο, αλλα πολυ αποτομη η πτωση του μετα. Κριμα γιατι ειχε ακομα χρονια να παιξει σε υψηλο επιπεδο.

Δυστυχώς η περίπτωσή του είναι πολύ δύσκολη ρε γαμώτο, έχει πολύ άσχημη πρόγνωση αυτό που έχει. Το έπαθε για τρίτη φορά, ήδη. Περαστικά να είναι, πραγματικά, από την καρδιά μου μέσα.

Ηδη απο το 26 , 4-0 την Λεβαντε πολυ χαλαρα, χωρις καν τον Νειμαρ μεσα…

bump γιατι μονο αυτη η ομαδα σε κανει τοσο συχνα να ψαχνεις ριπλευ φασεις που ΔΕ μπηκαν γκολ…

8O Μαλακα ζωγραφιζουν οι ανθρωποι, οχι αστεια…

του Μπουσκετς εχθες ηταν γκολαρα

Σκέτη απογοήτευση και χτες η ομάδα, δεν έχω ξανασυναντήσει στα χρονικά τέτοια μαλακισμένη εμμονή σε έναν τρόπο παιχνιδιού στον οποίο παίκτες-κλειδιά (Ινιέστα, Τσάβι) είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΟ ότι δεν μπορούν πλέον να ανταποκριθούν.

Λιγο υπερβολικο σε βρισκω Κρισπ.
Ναι, χειροτερο Τσαβι δεν εχω ξαναδει (συνεχιζει να σερνεται απο περσι), ναι ο Ινιεστα ειναι μετριος (κακος για Ινιεστα) αλλα υπαρχουν πολλα θετικα σε σχεση με το περσινο χαλι:

  1. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η ομαδα απεκτησε ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. Προπονητη που δουλευει τις αδυναμιες της και που προσπαθει να κανει σωστη διαχειριση του υλικου , με αποτελεσμα η ομαδα να εχει ζωντανια και να ειναι πανετοιμη τον Απριλη-Μαη
  2. Πολυ ανεβασμενοι Φαμπρεγας και Αλεξις
  3. Απιστευτα σταθερα καλη αποδοση απο τον Βαλντες
  4. Οι ανουσιες παραλληλες πασουλες του 1ος μετρου, γινεται προσπαθεια να αντικατασταθουν απο καθετο παιχνιδι.
  5. Ο Μπαρτρα παιρνει παιχνιδια, οπως και ο Τεγιο
  6. Ο Νειμαρ εχει δωσει πολλες λυσεις στο επιθετικο κομματι και δινει χωρο στον Μεσσι.

Ας κανουμε υπομονη για να κρινουμε την ομαδα στα δυσκολα αλλα εχω καλο προαισθημα.

Η απόλυτη φάση που δε μπήκε γκολ είναι [B]αυτή[/B]

Καθόλου υπερβολικός δεν είμαι.

Στο πρώτο παιχνίδι με αυξημένο βαθμό δυσκολίας, δεν υπήρχε καμία διαφορά από τα περσινά εκτός έδρας νοκ άουτ παιχνίδια. Η νίκη ήρθε μόνο και μόνο επειδή η Σέλτικ είναι κατώτερης ποιότητας ομάδα από Παρί, Μίλαν, Μπάγερν και κυρίως επειδή αυτός ο βλάκας ο χαφ πήρε μια πανηλίθια κόκκινη. Αλλιώς μέχρι τότε, μια ευκαιρία το πολύ να είχαμε κάνει.

Εγώ είδα:

  • Πάλι ανούσια κατοχή.
  • Πάλι απουσία φορ (καλά αυτό έχει πλέον σταθερά δυστυχώς).
  • Πάλι σέντρες από τον Άλβες για τον κανέναν μέσα στην περιοχή.

Με δεδομένα ότι Ινιέστα και Τσάβι τα χουν φτύσει και η πίεση όταν η ομάδα χάνει τη μπάλα δεν είναι ούτε στο 25% σε σχέση με παλιά, ο καθένας πλέον μπορεί πανεύκολα να αντιμετωπίσει την Μπαρτσελόνα με 2 ζώνες άμυνας, αρκεί τα χαφ του να μπορούν να τρέχουν ικανοποιητικά. Από τη στιγμή που το έκανε η Σέλτικ δηλαδή, τρέμω τι μπορεί να γίνει με καμιά σοβαρή ομάδα.

Τώρα αν θέλετε “να περιμένουμε, να δούμε” μήπως και αλλάξει κάτι μαγικά, τι να πώ, ΥΠΟΜΟΝΗ που έλεγε και ο μέγας Παναγιώτης Γιαννάκης.

Ο λογος των προβληματικων εμφανισεων ειναι σαφως η μη υπαρξη παικτων ισαξιων του Τσαβι και του Ινιεστα στο ροστερ, με αυτους σε κακη κατασταση πεφτει ολη η ομαδα. Αν ομως ο Τσαβι π.χ. ανεβει αγωνιστικα θα ανεβει και ολη η ομαδα.

εε στα 30φευγα αμα αρχισεις να πεφτεις συνεχιζεις να πεφτεις

Επιτέλους η ομάδα ψάχνει για σέντερ φορ!!

Και βρήκανε τον νέο Λάρσον…

[SPOILER]http://www.sport24.gr/football/omades/Barcelona/ypopshfios_gia_mpartselona_o_samaras.2447077.html[/SPOILER]

:lol: :lol: