Black Metal Albums

εγώ πάντως αν ήμουν ο Prosatanic θα ανησυχούσα για τα νυχτοπερπετήματα της κοπέλας μου μετά το παραπάνω.

Εμ

once you go duck, you can never go back…8)

αγαπάω bleedin …:lol:

hell militia νομιζω εχει αναφερθει ξανα , οπως και να χει τεραστιο επος . Το πρωτο tape τους ειναι βουτηγμενο σε αιμα γουρουνιου και βρωμαει 3 σπιτια πιο περα παντως να το ξερεις αν περασει απο το μυαλο σου η ιδεα να το παρεις (αν το πετυχεις πουθενα) :smiley:

Δεν έχω ιδέα, μόνο το φετινό έχω ακούσει.

  1. Δεν εχω τολμησει να ακουσω το καινουριο HAVOHEJ καθ’οτι κατα την ακροαση του απο πανω δεν την παλεψα καστανο
  2. Τι σας επιασε με μενα παλι…ασε που δεν καταλαβα και το αστειο με την γυναικα μου αλλα το προσπερναω,ελπιζω να ηταν καλοβουλο :stuck_out_tongue:

Ήταν λίγο αβαν-γκαρντ το αστείο κι εσύ είσαι old-school, γι αυτό.

Χαχα
Νομιζω με καλυψε αυτο και θα συμφωνησω :stuck_out_tongue:

Καλή χρονιά σε όλους.

Μπήκε για τα καλά πλέον το 2010 μια νέα δεκαετία ξεκινά και εύχομαι να γίνει χαμός. Να μην ξέρουμε τι να ακούσουμε απο τα πολλά και καλά δισκάκια που θα βγαίνουν, να δημιουργηθούν νέα είδη στο μαύρο και σκοτεινό undergraound.
Έκανα μια λίστα με τα 30 καλύτερα μου, χωρίς πολλές σκέψεις όμως γιατί παίζει αδικία για οτι βγήκε προς το τέλος του έτους. Επειδή διαβάζω metal hammer είπα να σπάσω την μόδα της 20άδας που ορίζει και το και ακολουθούν όλοι…πφφφ!

2009

01-Funeral Mist-Maranatha
02-Acrimonious-Purulence
03-Stabat Mater-Stabat Mater
04-Havohej-Kembatinan Premaster
05-Wolves In The Throne Room-Malevolent Grain
06-Sun Of The Blind-Skullreader
07-Urfaust-Einsiedler
08-Beherit-Engram
09-The Arrival Of Satan-Vexing Verses
10-Zemial-I Am The Dark
11-Wolves In The Throne Room-Black Cascade
12-Varathron-Stygian Forces Of Scorn
13-Den Saakaldte-All Hail Pessimism
14-Leviathan & Acherontas-Sic Luceat Lux
15-Nefandus-Death Holy Death
16-Borgia-Ecclesia
17-Vinterriket-Horizontmelancholie
18-1349-Revelations of the Black Flame
19-Caïna-Caïna
20-Lifelover-Dekadens
21-Urfaust & Joyless-split
22-Archgoat-The Light Devouring Darkness
23-Myrkr-Black Illumination
24-Master’s Hammer-Mantras
25-Wodulf-From The Corpsegates
26-Infernal War-Conflagator
27-Merrimack-Grey Rigorism
28-Code-Rwsplendent Grotesque
29-Immortal-All Shall Fall
30-Austere-To Lay Like Old Ashes

#08 και #13 εξω (=Ρ) και μιλαμε για την ιστορια του μπλακ μεταλ το 2009.

Έλα και το Varathron για εκτός είναι…

το σκεφτηκα, αλλα ειναι γνωστοι μου και δεν μου παει η καρδια. πολυ καλυτερο απο κατι πιπες τυπου αθερουζια(λολ).

Lol @ skaterousia…
Τέσπα, I know καλοί παίχτες οι Revolt… εεεε οι Varathron μα ο δίσκος είναι νυσταλέος…
Και οφείλω να ακούσω και αυτό το Jehovah επιτέλους, έχουν φαγωθεί μερικοί ότι γαμεί…
Aαααα και λέιπει και το Skitliv από την πληρέστατη λίστα του κ.κ. Plunderer, ο οποίος έχει σε μια 30αδα 2 Wittr… χμμ:p

Και τα δυο Wittr γαμησαν …πιθανα για αυτο . 8)

Αλλα Acherontas & Leviathan ??? Μιλαμε για παρα πολυ κακο σπλιτ ε … Με ΔΙΑΦΟΡΑ το καλυτερο των Leviathan τουτο :

Leviathan - Sapthuran (Tα κομματια των πρωτων κυκλοφορουν και ως The blind Wound LP )

Όσοι αρέσκονται σε δασικό black metal νορβηγικής κοπής ας ακούσουν το μοναδικό EP των Δανών Tågefolket. Θα γουστάρουν.

Ολα αυτα ειναι υποκειμενικα…Κι εγω δεν θα τα εβαζα αυτα αλλα απο την αλλη για μενα Νο1 φετος ειναι το Nargaroth που οι περισσοτεροι εδω μεσα θα με δουλευαν :stuck_out_tongue:

Λοιπόν σας προκαλώ όλους για 30άδα black metal… ή κάτι κοντiνό σε αυτή τη φάση
Οι περισσότεροι έχετε ακούσει πάνω απο 80 φετινά black metal album…:lol::lol::lol:

Όσο για επιλογές πρέπει να είναι υποκειμενικές, αυτός είναι και ο λόγος που σας ζητώ να το κάνετε και εσείς, μιας και ένα απο τον καθένα σας να μην έχω τσεκάρει θα βρώ στο καπάκι καμιά 10καριά καλές προτάσεις…

30αδα δύσκολο…

Tο πρόβημα είναι πως εγώ που είμαι σκατοπερίεργος και τόνα μου βρωμάει το άλλο μου ξυνίζει, δεν παίζει να βάλω 30άδα best off. πουχου τα Wiitr μου άρεσαν αρκετά, αλλά όχι τόσο ώστε να τα βάλω σε οποιοδήποτε τοπ. Προφανώς και θα έμπαιναν σε τοπ 30, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα, το θέμα είναι ότι εχώ θέλα να κανω δήλωση μη βάζοντάς τα σε τοπ. άρα θέλω μικρότερο τοπ.
Ας το περιορίσουμε λοιπόν για να μείνει κανονική αφρόκρεμα, τοπ 10 ή τοπ 15.

Έχω ακούσει λιγότερα από 80 bm άλμπουμ (ελπίζω :-k) αλλά πάλι περισσότερα απ’ όσα θα έπρεπε για να θεωρούμαι υγιής ακροατής (φοβάμαι #-o)

Aστα αυτα και πες που ειναι το Arckanum ?

Master’s Hammer - Mantras
Skitliv - Skandinavisk Misantropi
Urfaust - Einsiedler
Miserere Luminis - Miserere Luminis
Funeral Mist - Maranatha
Gnaw Their Tongues - All The Dread Magnificence Of Perversity
Slagmaur - Von Rov Shelter
Stabat Mater - Stabat Mater
Nazxul - Iconoclast
Wodensthrone - Loss
Havohej - Kembatinan Premaster
Arckanum - ÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞ
Decrepit Spectre - Coal Black Hearses
Skagos - Ast
Velvet Cacoon - Atropine
Oranssi Pazuzu - Muukalainen Puhuu
Katharsis - Fourth Reich
Beherit - Engram
Austere - To Lay Like Old Ashes
Angmar - Zurück In Die Unterwelt
Alcest / Les Discrets - split
Borgne - IV
End - III
Lifelover - Dekadens
Striborg - Perceiving The World With Hate
Urgehal - Ikonoklast
Vinterriket - Horizontmelancholie
Yoga - Megafauna
Cobalt - Gin
Blut Aus Nord - Memoria Vetusta II-Dialogue With The Stars

30αδα…
Αν έμπαινε Wittr θα έμπαινε το EP…8)