Black Metal Albums

Σπευδω !

Θυμαμαι κριτικη γι’αυτο νομιζω.Γερασαμε μου φαινεται…
Κατσε να του ριξω καμια αυτια παραπανω παρεπιπτοντως.

Μαγκες δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα το καινουριο Sad ειναι πολυ καλο αλμπουμακι

Απροσδοκητα καλο. Με ξυσιμο κιε παραγωγη καζανακι ψιλο. Πιασαρικο ομως ε, γουσταρα με την πρωτη.

Volahn - Dimensiónes del Trance Kósmico

[FONT=“Fixedsys”][SIZE=“3”]2007-Plutonium - One Size Fits All[/SIZE][/FONT]

Εαν οι Satyricon του Rebel Extravaganza σου χαρίζουν την ατμόσφαιρα, οι Thorns τα riff και οι Dodheimsgard το Programming, τότε είσαι και γαμώ τα album…

H κοματάρα Motionless Torrent θα παίζει για πολύ καιρό στο cd player
Είναι περιτό να πω οτι δεν ήξερα για την ύπαρξη τους μέχρι σήμερα…

Δείτε και την γαμάτη τους φώτο μόνοι σας για να μην τρώω πολύ χώρο.

Νταξ. Κριτηριο για να αγορασεις τον δισκο, χωρις να τον ακουσεις κιολας. :lol: Τι Θεοι ειναι αυτοι ρε. :lol:

Πωπω κι εχεις προτεινει τωρα τελευταια κατι πραματουδια που ξερω πως ειναι καλα και δεν προλαβαινω γμτεν. Σημερα καταφερα να ακουσω το Austere, ο απαραδεκτος. Το οποιο ειχα στα υπ οψη για καμποσο.

Υ.Γ.: Δισκαρα τρελη το Triumphiator. Δεν ειχα σχολιασει τοσην ωρα, επειδη για καποιο λογο δεν εμφανιζε την εικονα.

ΓΑΜΗΣΕ!

που τα βρισκεις ρε αλητη Plunderer;
επισης, ακουσες το σαμπλακι απο slagmaur;

Οχι, αλήθεια που το βρήκες για πες?

Επειδή το κόλημα με τα δισκάκια είναι ατελείωτο, σας γράφω και δυο λόγια για τα υπόλοιπα γιατι θα σκάσω…

[FONT=“Arial Black”]2007-Jumalhämärä - Slaughter the Messenger Ep[/FONT]

Όταν το Βlack metal συναντά την ψυχεδελική ροκ μουσική. Προσωπικά τέτοια πραγματάκια με κάνουν να ψάχνω…ακούστε το υποχρεωτικά.

[FONT=“Arial Black”]2006-Jotunspor - Gleipnirs Smeder[/FONT]

Αυτό ας πούμε αν και Νορβηγία κάργα (παλαιά μέλη Gorgoroth,Bak De Syv Fjell) εμένα μου θυμίζει σε φάσεις (Gleipnirs Smeder) Leviathan.Δεν είναι ένα τυπικό album, έχει μια δημιουργία μέσα του.

[FONT=“Arial Black”]2006-Divizion S 187 - Blood & Fire Ep[/FONT]

Industrial Black Metal, αν και δεν τους δίνει πόντους η Ρώσικη καταγωγή και το μηδενικό image, ωστόσο μουσικά θα τους βρείτε συναρπαστικούς τουλάχιστον σε αυτό το ep, αν βέβαια σας αρέσει κάτι τέτοιο μιας και για αυτούς industrial σημαίνει μπλιμπλίκι…φωνητικά δεν παίζουν.

[FONT=“Arial Black”]2001-Mars on Earth Ep[/FONT]


Ιndustrial Black Metal και εδώ με άλλη προσέγγιση μεταλική και διαστημική, τα γερμανικά βοηθόύν για το βιομηχανικό αίσθημα τώρα μουσικά θα τους βρείτε συναρπαστικούς αν βέβαια σας αρέσει όταν το industrial σημαίνει “λαμαρίνες” .

Kαμμενος μπλακμεταλλας ειναι ρε.Ετοιμαζουμε μαζι κατι σε φαση λιστας/best of
για καθε χρονια που υπηρξε μπλακ μεταλ.Ακομα στα θεμελια ειναι αλλα θα το
φτιαξουμε που θα παει.
Απο τις μπαντες που ανεφερε εχει παρει το ματι μου μονο τους Jotunspor.

Α Πανο ! Γραψε και καμια κριτικη για το Oranssi Pazuzu οταν το ακουσεις.
Εγω δεν το “εχω” το να γραφω κριτικες/παρουσιασεις.

Edit : Την κανω μονος μου.Εχουμε και λεμε.
Φινλανδοι.Ντεμπουτο.Δεν εχουν τιποτα αλλο.Ουτε ΕΡ ουτε demo.
H προηγουμενη μπαντα του τραγουδιστη επαιζε surrealistic rock :-s
Εχουμε black metal νορβηγικης σχολης μπλεγμενο με pink floyd-ιες
τραγουδισμενο στα ρομαντικα και ομορφα φινλανδικα.
Η μπαντα εχει μελλον παντως.Αυτο που ακουγεται ειναι φοβερο και
ειναι προφανες επισης οτι παιρνει και αλλη βελτιωση.
Το ειχα πει πριν καιρο οτι ακουγα κατι τετοιο,αλλα δεν ειχα ορεξη να
κανω παρουσιαση.

Τσεκαρουμε : http://www.myspace.com/oranssipazuzu

Να και το εξωφυλλο που σε προιδεαζει για την μουσικη του.

Oranssi Pazuzu - Muukalainen Puhuu

τσεκαρετε και τους καναδους FUNERAL FOG .Εχουν βγαλει 2 δισκακια στο παρελθον.εγω ακουσα το under the black veil που ειναι γαμω τα δισκακια.θα επαιρνα ορκο οτι ειναι νορβηγοι αλλα μπα…τα παλικαρια το εχουν,κλειστοφοβικο black,με γρεζι φωνη και κιθαρες ψυγειο (χεχε),και μεγαλα κομματια,οτι πρεπει για να σου πιπιλανε τον εγκεφαλο.respect!!!

Τσεκαρετε και καινουριο Sturmgeist,πολυ καλο…το project του Cornelius απο Solefald για οσους δεν γνωριζουν,ψιλοindustrial/experimental black

SCARS OF CHAOS(daemonic alchemy).Γαλλοι.παιζουν ατμοσφαιρικο,πληκτροφορο black metal αλλα dimmu,αρκετα covenant και ολιγο της limbonic art .αρχιζουν καπως αδιαφορα με τα πληκτρα πολυ μπροστα σε σημεια να σε ενοχλουν και λιγο,αλλα οσο παει γκαζωνει ο δισκος και εχουν αρκετα καλα σημεια.σε μερικους θα αρεσει σιγουρα.εμενα με φανηκαν συμπαθητικοι…

Αυτο ειναι οντως πολυ ωραιο.

μολις τωρα ακουω το the priest of satan απο THE BLACK(εχει γραφτει και παλιοτερα εδω σε τοπικ.απολυτος black metal δισκος με απιστευτο feeling απο ενα γκρουπ που εμεινε χρονια στην αφανεια…(μερικες φορες δεν ειναι και κακο αλλα λεμε τωρα…)

Γαμάει το αποπάνω, από τους πρώτους μπλακ δίσκους που άκουσα. Παίζει και ο dissection ε (βρμ να γράφω το όνομά του)

Ριξτε μια αυτια και στους Obitus,αρκετα καλο ψιλοπειραματικο bm

σε ξεγελα το εξωφυλλο, νομιζεις οτι παιζουν παραδοσιακο.

Την τρελα μου,μολις ειδα οτι θα παιζουν οι Dodsferd σε ενα φεστιβαλακι στην Ολλανδια ;-/

Plunterer το Plutonium απιστευτος δισκος.

Ερχομαι και εγω να συμφωνησω για το Plutonium.
Ομορφα αρρωστημενος δισκος.
Ακουστε και το δικο μου ε ! Ιδιως οσοι ψαχνετε για πιο trippy μουσικη.

Συμφωνώ με Prosatanic μου άρεσε το Sturmgeist, ακούστε το ομότιτλο κομμάτι και δείτε και το εξώφυλλο που είναι πέραν των συμβατικών του είδους.