Blind Guardian 8 Μαΐου 2015 Principal Club Theater, 9 και 10 Μαΐου 2015 Gagarin 205

Η καλύτερη απάντηση. Θα σφίξουν οι κώλοι αρκετά νομίζω.

Ναι παιδιά όσοι διαβάζουν αυτό το θρεντ να μην παρει κανείς εισητήριο ακόμα!

Ουτε προπερσυ πηγα τελικα ομως. Καμια σταυροφορια παντως, εμενα πιο πολυ με εχουν σοκαρει οι τυποι που ποσταρει ο Γκαρντιαν στο ΦΒ. Αμα το βρισκω ακριβο δεν παω, χορτασμενος ειμαι απο λαηβ, 4 φορες τους εχω δει, δεν ειμαι 15 να τα φαω αμασητα.

Επισης φετος εχουμε παραδειγμα ρε συ τρουπερ, ποσο καιρο εχεις να δεις συναυλια σε κλειστο με προπωληση πανω απο 30 (εξαιρουνται οι Neurosis)? την τελευταια διετια εχουν πεσει οι τιμες ουσιαστικα.

Τα περι μπουκοταζ που λετε δεν εχουν το παραμικρο νοημα, τι εγινε αν 15 μαλακες απο το φορουμ δεν παμε οταν η πλειοψηφεια εχει την αποψη των τυπων στο ΦΒ?

you never know…δεν υπαρχει δραση αν δεν υπαρχει αντιδραση…μην παει αμασητο.

μας τρολάρεις ρε τυρέμπορα ?
μας περνάς για τόσο χαζούς που έχεις το θράσος να γράφεις τέτοια πράγματα κι εδώ ???
πήγαινε στο fcb με τους υπαλλήλους και τα καθυστερημένα να σε υποστηρίξουν …
ζητάτε να ?? μας 1 $@%$χρόνο νωρίτερα να τα έχετε να κινήστε και τπτ από προσφορά για όσους το πάρουν μέχρι Αύγουστο ας πούμε
ποιο φτηνά για τους πρώτους (έστω και για τα μάτια του κόσμου, μιας και πάλι gtp θα ήταν οι τιμές σας) δεν βάζετε γιατί δεν θα είναι δίκαιο για του άλλους …
ΡΕ μας περνάς για τόσο βλάκες που περιμένεις να πιστέψουμε ότι σε έπιασε ο πόνος ? 27 δεν θα έπρεπε να είναι η προσφορά, αλλά η τελική τιμή … βρήκατε σίγουρο live και πάτε να βγάλετε τα σπασμένα +να κονομίσετε …
[B][U]αλλά όταν σκάει μια μπάντα πολύ δημοφιλείς για περιοδεία και οι διοργανωτές κάνουν πόλεμο προσφορών για το ποιος θα την πάρει τελικά τη βλακεία τους την πληρώνει ο καταναλωτής …[/U][/B]

μπράβο μπράβο
μόλις κέρδισες το χρυσό φτυάρι της χρονιάς
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ντροπή μας που δεν κάναμε πανικό και πρόπερσι είμαστε γελοίοι υποκριτές 8)8)
Εσύ τουλάχιστον το είπες εξ αρχής ότι τα 55 είναι μια χαρά και ότι με τοόσο φτηνό εισιτήριο σιγά μην έχει και support … :slight_smile: (λες και το μέσο ελληνικό support θα πάρει και ??? - εδώ πριν κάτι χρόνια amon amarth το support έλεγε ότι πλήρωσε αυτό για να παίξει :?- … )

κανένας μάγος, απλά κάποιοι γουστάρουν να γλύφουν ή είναι τραγικά βλάκες …
εδώ στο fcb μερικοί νομίζανε ότι το κάνουμε όλο αυτό γτ θέμε να βγάλουμε εμπάθεια στη μπάντα … και νόμιζαν ότι έτσι υπερασπίζονται την μπάντα … #-o

Η αρχική ανακοίνωση του live ενάμιση μήνα πριν:
[B][U]"Blind Guardian + [SIZE=3]Special guest[/SIZE] 8,9,10 May 2015 (Athens & Thessaloniki) "[/U][/B]

Σύμφωνα με ανάρτηση της Music Box οι Γερμανοί ηγέτες του power metal Blind Guardian θα επιστρέψουν στην Ελλάδα για τρεις εμφανίσεις, τον Μάιο του 2015, παρέα με ειδικούς καλεσμένους που δεν έχουν γίνει ακόμα γνωστοί.

ωχ ωχ τι απέγιναν άραγε ?

[quote="“Guardian_of_the_blind,post:9,topic:26817”]

ε καλά μέχρι να έρθει το live μπορεί και να απαλειφθεί … (δεν θα είναι πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο … :S )[/QUOTE]

είμαι μάγος λεμεεεεεεε 8) 8)

Ρε θα μας τρελάνεις?? Είσαι ή δεν είσαι?? :slight_smile:

Το ίδιο το συγκρότημα ανακοίνωσε την περιοδεία ως Blind Guardian + special guest. Επιδή δεν είναι σίγουρο αν το special guest συγκρότημα θα είναι μαζί τους σε όλες τις συναυλίες (αυτό είναι καθαρά δικό τους θέμα), αποφασίσαμε να μην το αναφέρουμε ξανά μέχρι να είμαστε σίγουροι για το αν θα είναι μαζί τους στην Ελλάδα η όχι. Αν τελικά το special guest συγκρότημα είναι να έρθει μαζί τους, θα το ανακοινώσουμε. Πληροφοριακά δεν έχουμε ιδέα για το ποιό θα είναι αυτό το συγκρότημα.

Ελπίζω να έχει ΜΟΝΟ Guardian 2 ώρες. Χωρίς support.

Ελπίζω να μην είσαι τόσο ηλίθιος όσο φαίνεσαι !!! 8)

κακο ψοφο σε οποιο διοργανωτη βαζει αυτη την εποχη εισητ πανω απο 30 ευρω
ειτε φεστιβαλ ειναι ειτε εχει 30 μπαντες απο αμερικη ειτε εχει σαπορτ ειτε δεν εχει ειτε ειναι τρου ειτε οχι
ευχομαι να πατωσει και να χρεοκωπησει
κι η κοροιδια εχει ορια δε θα φτιαχνει ο καθε μαλακας βιλες στη πλατη μου

Kala otan den tha horame mesa sto horo ekei na do ti tha lete
28 λεπτά · Μου αρέσει!

vasika dn me endiaferei oute klimatismos oute tipota kai pisteuo oti tha gemisei kai me to parapano
3 λεπτά · Μου αρέσει!

eho apolausei kai iounio mina den ehei na leei.kai einai apoluta sigouro oti dn tha ehei klimatismo?? opoios tou aresei pigainei opoios dn thelei menei stin apexo
1 λεπτό · Μου αρέσει!

το ίδιο άτομο …

για την ηλιθιότητα δεν υπάρχει γιατριά … 8)

Πω ρε φίλε…μπαίνεις στην εμμηνόπαυση να πούμε??? Εντάξει,καταλάβαμε το προβλημα σου,είπαμε έχεις δίκιο αλλά το να βρίζεις το μισό fb και το μισό forum καταντάει κουραστικό.Οχι τίποτα άλλο,χάνεις και το δίκιο σου έτσι και δεν θα σε παίρνει και κανείς στα σοβαρά.Άσε εμάς τα ζώα να καυλαντίζουμε όσο γουστάρουμε με τους Guardian.Ένα χρόνο μέχρι την συναυλία έτσι θα μας πας?

πλακα εχεις !!

Ντάξ’ το κράξιμο στους διοργανωτές δικαιολογημένο ως ένα βαθμό, αλλά κάτι ποστ με βίλες και με κότερα κλπ το ξεφτιλίζουν…
Δε νομίζω καμια συναυλία τέτοιου βεληνεκούς να στοχεύει σε κέρδη άνω του 20% του τζίρου (στην καλύτερη περίπτωση).
Και στην εποχή μας το ρίσκο να μη βγαίνει δεν ειναι και αμελητέο (δε μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο live).

ποιο δίκιο μου να χάσω ??? ο διοργανωτής μας θεωρεί πρόβατα οπότε δεν θα βρω τίποτα …
όσο για το αν θα κράζω ηλίθια ανθρωπάκια χέστηκα το αξίζουν
είναι και εκτονωτικό με τόσους ηλίθιους γύρο μου 8)
εδώ και για τυπά που δεν γουστάρει την μπάντα και βρήκε ευκαιρία να κράξει με κατηγόρησαν …
μέχρι το live έτσι … εσείς δεν είπατε ένα ? τη μέρα ? ε εγώ ένα κράξιμο τη μέρα … :lol: (έχω πολύ ελεύθερο χρόνο)

@TorroRosso77 τράβα εσύ που είσαι μια χαρά με το εισιτήριο να τους τα σκάσεις …
ήθελα να ξέρω σε σχέση με τι τα συνέκρινες κιόλας και σου φάνηκε λογικό το 55? ?? με rays amarth ??? heavy by the sea ??? τι ?

^ +100000000000 λεγε αληθειες μπας και ξεστραβωθουν μερικοι που μας το παιζουν και σαν “οι μονοι αληθινοι μεταλλαδες” που θα εσκαγαν και 60 ευρα και δε θα μιλαγαν μονο και μονο “γιατι γουσταρουν τη μουσικη της μπάντας”… ααα και ελαβα σχολιο στο φβ που μου απαντουσε οτι “αν θες ανοιξε εσυ διοργανωτρια εταιρεια να ξημεροβραδιαζεσαι για να φερεις γκαρντιαν και στο τελος να μπεις και μεσα”… μιλαμε πολλα κιλα γιδια… :lol: :lol: που θα μας πουν εμας που θελουμε καλυτερη τιμη και λιγο σεβασμο (κυριως) οτι δεν ειμαστε μεταλλαδες, εγω που ετρεχα το '12 να μου υπογραφουν κιθαρες στα ξενοδοχειο απο το πρωι μετα τις πανελληνιες… αντε γεια ρε :smiley:

Άντε γεια άντε γεια αλλά τουλάχιστον ο άλλος μπορεί να εννοεί αυτά που λέει και να μην πατήσει.Εσύ παρά τις “αμπελοφιλοσοφιες” πάλι εκεί θα είσαι από…τι ώρα είπαμε…αα ναι…από το πρωί για να σου υπογράψουν τις υπόλοιπες κιθάρες και μπάσα.Μα τι αλήτες ρε παιδί αυτοί στην Music Box…να μην σκέφτονται καθόλου αυτούς που “αγανακτούν” αλλά πάνε ΚΑΙ Θες/νικη ΚΑΙ Αθήνα (ΚΑΙ στις 2 συναυλίες μάλιστα)…μα γιατί να υπάρχει μόνο εισιτήριο διημέρου και να μην υπάρχει και 3ημερου??

ναι το '12 πηγα… αλλα ο καιρος απο τοτε εχει αλλαξει… τοτε ολα τα εισητηρια ηταν σε αυτες περιπου τις τιμες (30-35)… τωρα οταν τα αλλα ολα εχουν πεσει δεν γινεται να βγαζεις τα σπασμενα με μια μπαντα… πως να το κανουμε;… gamma ray-rhapsody 24, amarth 20, grave digger 20… και παει λεγοντας… φετος θα το σκεφτω πολυ αν θα παω… μακαρι να τα καταφερω γιατι ειναι η αγαπημενη μου μπαντα αλλα και παλι δεν ξερω…

Δεν θα ασχοληθώ με το θέμα που τρέχει γιατί πλέον δεν βλέπω live στην Ελλάδα και δεν με αφορά το θέμα… Ασχολήθηκα με τα αίσχη όσο ήμουν εκεί…

Αυτό που έχω να πω, ξέροντάς τον καλά, είναι πως αν ο Guardian of the Blind δεν πάει σε συναυλία Guardian στην πόλη του, σημαίνει ότι τον έχει ενοχλήσει πολύ το θέμα… Just saying…

1 Like