Dark Tranquillity

Απο το Yesterworld από οτι μου είπαν παίχτηκε μόνο το εισαγωγικό μέρος ως εισαγωγή στο Punish My Heaven. Αλλά και πάλι όλα τα λεφτά το setlist, Edenspring, Insanity’s Crescendo, FreeCard,Dreamlore και δε συμμαζεύεται, και φυσικά το The Mundane and the Magic το οποίο το είχα καημό να το δω live και βλέποντας το στο Youtube ανατρίχιασα από συγκίνηση πραγματικά…

Στο http://www.myspace.com/dtofficial
λεει οτι στις αρχες του 2010 θα κυκλοφορησει το νεο αλμπουμ της μπαντας.

Αυτο με τις επανακυκλοφοριες ειναι τραγικο.Μιλαμε για μια μπαντα που βρισκεις ολα τα cd της ευκολα
και τα εχουν κανει ολα 2-3 επανακυκλοφοριες.
Μονο το ντεμπουτο δεν βρισκεται και δεν το κανουν καμια επανακυκλοφορια το ρημαδι.

Eλπιζω αυτο το τουρ να περασει κι απο Ελλαδα!!!

απο τις ελαχιστες μπαντες που ποτε σχεδον δεν με απογοητευσαν:respect:

μ εξαιρεση το Ηαven

Artwork του νεου διβιδιου

trailer για dvd

ολα και ολα.Οχι και το χειροτερο τους…εμενα να ταν το καινουριο σαν το character δε θα με χαλουσε καθολου να σου πω.Μπορει να ναι το πιο δυσκολοχωνευτο αλμπουμ τους αλλα ειναι το πιο mature θα λεγα…

Kαλα εννοωντας χειροτερο εννοω σε φαση οτι δεν τους βγηκε.Οχι οτι ειναι κακος
δισκος ε!Πολλοι θα ηθελαν να γραφουν τετοιους δισκους.Απλα τους επιασα μεταξυ
Projector και Haven και μεχρι το Character οι δισκοι τους ηταν συμπαγεις,ειχαν ενα
πλανο ρε παιδι μου,παιζανε 4-3-3 :stuck_out_tongue:
Στο Character ενω εχουν καλες ιδεες σαν να χανουν καπου το δρομο τους.
Δεν ξερω αν με καταλαβες αλλα αυτη ειναι η ενσταση μου.

@Παοκτσης

Μπα…και γω το χειροτερο τους το θεωρω.Απο περιεργεια,εσενα ποιο σου αρεσει λιγοτερο?

(Αμα ακουμπησεις καποιo απο τα Damage Done-Minds I-Gallery σ’εφαγα:p)

Damage Done,Character,Fiction,Projector,Haven τρελοι υπερτατοι δισκοι…μετα το απιστευτο Gallery και το γαματο επισης Minds I και για nα καταληξω στα χειροτερα τους,ειναι τo Skydancer

:frowning:

Oχι ρε το ντεμπουτο.Παρα την ξεραιλα στον ηχο εχει πολλα καλα τραγουδια.
Συναισθημα,καφριλες ωρες ωρες,γενικα τα σπαει ξεδιαντροπα.
Καταλαβαινω αν δεν αρεσει σε καποιον αλλα στο δικο μου αυτι αυτος ο ηχος
μαλλον ο συνηθισμενος ειναι. :lol:

οπως το ειπες, ξεραιλα στον ηχο…αν το καναν κανενα re-recording,θα τα σπαγε ασυστολα…ως τοτε ομως…

πλην του πρώτου

The Gallery
The Mind’s I
Projector
Fiction
Damage Done
Haven
Character

ρε συ, το αδικεις το haven το καημενο…:frowning:

Damage Done
The Mind’s I
The Gallery
Projector
Fiction
Haven
Character

Ας μην παραβλέπουμε το γεγονός ότι όταν ηχογραφούσαν το Skydancer τα παιδά δεν είχαν κλείσει ούτα τα 20, έτσι;

Καλά… το ότι στα 22 τους έγραψαν ύμνους όπως το Punish My Heaven και το Lethe, δεν το σχολιάζω καν… :Ρ

CHARACTER
THE MIND’S I
DAMAGE DONE
THE GALLERY
HAVEN
FICTION
PROJECTOR
SKYDANCER

Αν και δυσκολεύομαι πολύ να καταλήξω,αυτη την περιοδο σε αυτην την σειρα καταλήγει το γούστο μου.Οπότε θα ψηφίσω το character.

Λοιπόν μετά τους In Flames άκουσα τα ξαδερφάκια τους.
Ψήφισα Fiction καθώς μου αρέσει πιο πολύ απ΄όλα.Όταν το άκουσα μου έκατσε πιο εύκολα στα αυτιά μου σε σχέση με τους υπόλοιπους δίσκους.
όχι πως οι υπόλοιποι υστερούν, σε καμία περίπτωση.

Fiction
Damage Done
Mind’s I
Character
Haven
The Gallery
Projector

Είναι η σειρά προτίμησης που δίνω στα album.Ελπίζουμε το καινούργια να φτάνει έστω και λίγο το Fiction.

Φιλαρακι.Οταν μιλας για DT και IF θα λες θεοι και παλιατσοι αντιστοιχα… :stuck_out_tongue:

Aπορω πως αρεσει τοσο πολυ το Fiction.Τυπικοτατο (αριστο γενικοτερα) αλμπουμ για DT.

Κοίτα ήταν η πρώτη επαφή με την μπάντα, και όταν το άκουσα τρελάθηκα, απίστευτα φωνητικά, κιθάρες μελωδίες κλπ.Μου έκανε τρομερή εντύπωση, και όταν άκουσα και τα υπόλοιπα δεν μου έκαναν το ίδιο κλικ(να το πω(?)).Μπορεί να μην είναι το καλύτερο τους, αλλά σίγουρα το αγαπημένο μου.Και τα υπόλοιπα έρχονται σε σειρά όπως είπα.

Απαξιώ για In Flames, δδεν γνωρίζεις.[-X[-X


Now playing: Amorphis - Magic And Mayhem
via FoxyTunes

Δεν θα μπω στη διαδικασία σύγκρισης Dark Tranquillity με In Flames. Πολύ άσκοπο το βλέπω.

Οι Dark Tranquillity για μένα είναι πολύ μεγάλο συγκρότημα και από τα αγαπημένα μου. Παρόλο που προτιμώ την πιο “κάφρικη” πλευρά τους, στην ψηφοφορία για καλύτερο δίσκο τους έβαλα το Projector! Τη θεωρώ μία από τις καλύτερες και ποιό άψογες δουλειές τους ΙΜΟ!