Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

διασκεδαστικο, ειχε τη πλακα του, ευχαριστος χρονος, ειχε προοπτικες με μερικους χαρακτηρες να ξεφυγει τελειως αλλα δεν, ακολουθησε την κλασσικη κλισε dreamworks/pixar μελο-δραματοποιημενη πατεντα του β μερους και εχασε πολλους ποντους εκει…αλλα οκ, οπως προειπα, ευχαριστο feel good ταινιακι(που θα εχω ξεχασει σε 1 βδομαδα αλλα κλαιν)…

Ότι λέει ο από πάνω. Κι εγώ το είδα χθες και πιστεύω ακριβώς τα ίδια. Το μόνο που άξιζε και θα μου μείνει, είναι όλες οι φάσεις με τα μινιόν. Τίποτ’ άλλο…

ε ναι, τα μινιονς η μιση ταινια:D

Ειδα το Scott Pilgrim Vs. The World

το οποιο οχι μονο δεν μου αρεσε, αλλα με εκνευρισε με τα ακυρα του σε πολλα σημεια. Δεν εχω διαβασει το κομικ για να ξερω αν ηταν πετυχημενη μεταφορα, αλλα οπως τα εδειχνε ολα η ταινια κατανταγε γραφικη. Καποιες ωραιες ιδεες δεν την εσωσαν και ειχε ελαχιστα αστεια σημεια κυριως με τον γκει συγκατοικο, για οποιον την εχει δει Ασε που δεν με επειθε στον ρολο του ο Michael Cera, ο οποιος αν και εχει γελιο, παιζει συνεχεια με το ιδιο στυλ σε οσες ταινιες τον εχω δει… Σε καποια φαση παρακαλαγα να τελειωσει, με κουρασε. Οποιος εχει διαβασει το κομικ ας πει αν ηταν πετυχημενη η μεταφορα.

ηταν ολοιδιο με το κομικ στα παντα του

Εξαιρετικό. Το είδα το Σάββατο. Δεν ξέρω τι ταινίες είναι του γούστου σου, τι περιμένεις να δεις κτλ, εγώ πάντως την βρήκα εξαιρετική και ο ρόλος της Μαίρη είναι πραγματικά από τις πολύ καλές και ξεχωριστές ερμηνίες.

Σου αρεσε το κομικ? Η ταινια?

το Scott Pilgrim Vs. The World ηταν γαματο ρε!!!
αυτο το arcade games σε συνδυασμό με comic φαση μου άρεσε πολυ εμενα
όντως ο Cera εχει το ιδιο αγγουρικο στιλ σε ολες του της ταινιες αλλα σε αυτη μου αρεσε…
στα + της ταινιας ειναι και η Elizabeth Winstead :p:p

Ερωτας ρε ,τι να λεμε…

εεεχμ οκκκκκ

[SPOILER]αμερικανια :p[/SPOILER]

Χαλαρές ταινίες να περάσει ευχάριστα η ώρα…
Η δεύτερη πάντως είχε αρκετό καμμένο γέλιο… horsedick.mpeg :lol: :lol:

ειδα το

εγω δεν βαρεθηκα παρ’ολο που δεν ειχα ακουσει απο κανενα καλα λογια,αλλα επαιζε με την ψυχολογια σου αν προσπαθησεις να μπεις στη θεση του ας πουμε…τοοοοση γραφειοκρατια παντου πια???:eek:

[SPOILER]το τελος ηταν καλο αν και καπως αναμενομενο,και εκει που τον πηραν τηλ.απο την εταιρια τρελαθηκα…ειχα απειρα νευρα με αυτη τη σκηνη…ΘΡΑΣΣΟΣ!!!
αυτα.[/SPOILER]

το paranormal activity 1 μπορω να πω ανετα οτι ειναι η χειροτερη ταινια που ειδα ποτε…το 2 δεν θα το βλεπα και να με πληρωναν…

το buried μ αρεσε…

το ονομα του ροδου ειδα προχθες απ τις αγαπημενες μου ταινιες ever…

Μάλλον δεν διαβάζεις το thread όσο πρέπει… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ειδα χτες το The Sorcerer’s Apprentice

καλουτσικο ηταν, ειχε ωραιες σκηνες και το σεναριο ενταξει οκ, αν και ηταν αρκετα παιδικο. Περασε ευχαριστα η ωρα.

[SPOILER] Ειχε ενα μεταλλικο πουλι που ζωντανευε και μου θυμιζε χαλαρα το μεταλλικο πουλι απο το [SIZE=“3”]ΘΕΙΚΟ [/SIZE]εξωφυλλο του Screaming For Vengeance…


[/SPOILER]

Την είδα…όντως καλή ταινία, αλλά πια ο Κέητζ δεν με πείθει με τίποτα:):!:

…fuckin’ A :smiley:

H αποπανω σηκωνει κουβεντα, πιο μικρος την ελεγα τεραστια, τωρα αμφιβαλω αρκετα για τις προθεσεις και τον τελικο της σκοπο…

οντοπικ

μαρεσε αρκετα, κυριως γιατι ειχε αναλαφρη διαθεση και περασε ευχαριστα η ωρα(+ με εφτιαξε για Παρισι που μαλλον θα παω γεναρη)…καλυτερα 3 ταινιακια, σιγουρα των Κοεν και Πεην, μαζι με του Τικβερ μαλλον που εφερε στο νου Λολα…κακα των Κρεηβεν και Βαν Σαντ(βσκ σκατα κ τα δυο)+κανα 2 ακομα,αλλα στο συνολο τους τα περισσοτερα ηταν ομορφα…

εδιτ,και τα βαμπιρια μετρησαν

Εγώ καθόλου βασικά. Ξεδιάντροπη προπαγάνδα είναι και τίποτα παραπάνω. Γελοία ταινία που την έκαναν και “διαχρονικό αριστούργημα” μην χέσω.

Paris Je T’Aime και Deer Hunter που αναφέρατε πιο πριν τις λατρεύω. Μπορώ να τις βλέπω ξανά και ξανά και πάντα να περνάω καλά, να προβληματίζομαι κλπ.
Btw, ωραίο και το soundtrack του Deer Hunter.